• Niebanalne spotkanie

• 21.07.2022 16:26
        • 21 października 2021 r. do naszej szkoły przybył pan kapitan Przemysław Olszewski, strażak z bardzo dużym doświadczeniem, ogromną pasją, który pomimo tego, że przygodę z zawodem zaczął jakiś czas temu, nadal czerpie satysfakcję z wykonywanej pracy. Pan Przemysław wspaniale poprowadził zajęcia dla uczniów klas: 6a, 6b i 6c. Opowiadał tak ciekawie o swoim zawodzie, że z niechęcią rozstawaliśmy się z naszym gościem. Dzieciw ciszy i skupieniu słuchały, zadawały ciekawe pytania, były poruszone tym, o czym opowiadał. Po spotkaniu uczniowie wiedzą, jakie należy ukończyć szkoły i jak wygląda praca strażaka. Nasz gość opowiedział również o najtrudniejszych akcjach, tak żeby dzieci wiedziały jak wymagający jest to zawód, jeśli chodzi o stan psychiczny i fizyczny osoby pracującej w straży. Uczniowie klas szóstych serdecznie dziękują starszemu brygadierowi panu Rafałowi Mrowińskiemu – Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnejw Pile za wyrażenie zgody na udział w spotkaniu pana Przemysława Olszewskiego z naszymi uczniami. Panu kapitanowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Wizyta strażaka w klasach VI a, b, c