• Czwórbój lekkoatletyczny

22.07.2022 11:06

6 maja 2022 r. w obiektach sportowych MOSIR Piła,  przy ulicy Żeromskiego odbyły się Mistrzostwa Piły i Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym, w których udział wzięła reprezentacja dziewcząt  Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile . Po wyrównanej walce dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do finału rejonu, który odbył się w dniu 17 maja 2022 r., w którym dziewczęta wywalczyły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego.

Skład zwycięskiej drużyny: Weronika Bogdańska, Sara Wójtowicz, Izabela Fortuniak, Sandra Michalak, Patrycja Król, Maja Cerajewska, Urszula Przewoźniak. Opiekunem zespołu jest p. Jarosław Chwałek. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

I Miejsce w Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w czwórboju lekkoatletycznym. –Weronika Bogdańska, Maja Cerajewska i Urszula Przewoźniak

• Książka za jeden uśmiech

22.07.2022 11:03
        Od marca 2022 roku do zespołu klasowego dołączyły trzy uczennice i jeden chłopiec
        z Ukrainy. Uczniowie klasy VI b przyjęli ich bardzo życzliwie, zaopiekowali się, pomogli odnaleźć się w nowym miejscu, zawsze byli pomocni. Ukraińskie dzieci zostały wyposażone w  najbardziej niezbędne rzeczy, ale nie tylko. Sława Łusiewicz razem z rodzicami postanowili podarować dzieciom książki. Każde dziecko otrzymało publikację napisaną w wersji polsko – ukraińskiej pt. Wolność, pokój, przyjaźń. Przekazane upominki sprawiły dzieciom wiele radości.

Uczniowie z książką napisaną w wersji polsko – ukraińskiej pt. Wolność, pokój, przyjaźń Uczniowie z książką napisaną w wersji polsko – ukraińskiej pt. Wolność, pokój, przyjaźń

• W szrankach z ortografią

22.07.2022 10:57

W sobotę 8 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się  XXVIII Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego. Naszą szkołę na poziomach klas reprezentowali: Amelia Chołota kl. 4b, Wiktor Zaborowski kl. 5 a, Oliwier Zygmunt kl. 6 b, Szymon Pogorzelski kl. 7 e, Monika Dziuba kl. 8 f.

Nasi ortograficzni bohaterowie zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem, pokonując zawiłości polskiej pisowni. Wynikiem tych zmagań jest tytuł 2. Wicemistrza kl. 6 przyznany Oliwierowi Zygmuntowi. Wyróżnienie dla uczniów kl. 3 otrzymał Tymoteusz Matuszczyk.

Dla nas każdy z uczestników jest mistrzem. Gratulujemy!

W szrankach z ortografią

Dyplom ucznia za otrzymanie tytułu Wicemistrza Ortografii klas VI

• Inna niż zwykle

22.07.2022 10:48
        Wielkanoc w naszej klasie w bieżącym roku szkolnym była inna niż zwykle. Dzieci nie chciały już otrzymywać jednakowych upominków tylko chciały móc wylosować, który zając komu przyniesie upominek. Losowanie było pełne emocji. Niektórym uczniom udało się utrzymać w tajemnicy kogo wylosował, innym było nieco trudniej. Czas, podczas którego były rozdawane prezenty był pełen radości i innych pozytywnych wrażeń. Najpierw była radość podczas otwierania prezentów, a potem prezentowanie otrzymanych upominków kolegom i koleżankom.

Wielkanoc w klasie 6b

• Złote i srebrne przełaje

22.07.2022 10:44

W dniu 25 marca 2022 r na terenie obiektów sportowych oraz przyległych terenach zielonych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacje naszej Szkoły wywalczyły podczas rywalizacji bardzo dobre lokaty.

I miejsce wywalczyły dziewczęta w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsze),

w składzie: Maja Ciemięga, Maja Ławniczak, Julia Mroczka, Alicja Gniot, Gabriela Majcher.

I miejsce wywalczyła również drużyna dziewcząt w Kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2009-2010), w składzie: Weronika Bogdańska, Sara Wójtowicz, Sandra Michalak, Urszula Przewoźniak, Patrycja Król, Maja Cerajewska.

Kolejna żeńska reprezentacja naszej Szkoły w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2007-2008) wywalczyła II miejsce, w składzie: Sandra Januzik, Zuzanna Kaleta, Amelia Kluczyńska, Oliwia Słowik, Aneta Zgódka.

Wiele sportowej radości dostarczyła nam również reprezentacja chłopców, która w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej  ( rocznik 2007 – 2008 ) wybiegała złoty medal w składzie:

Jakub Grega, Filip Sikora, Piotr Orłowski, Tomasz Fręśko, Dominik Wiśniewski, Marcin Wawrzkiewicz, Damian Wadowski.

Wszystkie 4 reprezentacje zakwalifikowały do Finału Wojewódzkiego , który  odbędzie się
        w Żerkowie w dniu 26 kwietnia. Trzymamy  kciuki i życzymy równie udanych startów.

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.