• XIII Miejski Konkurs „Matematyczne Rebusy”

• 23 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile odbył się XIII Miejski Konkurs „Matematyczne Rebusy” dla uczniów klas trzecich pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły.

Celem konkursu było propagowanie matematyki wśród uczniów kończących I etap edukacyjny oraz wykorzystanie ich umiejętności i wiadomości  podczas  rywalizacji o miano najlepszego i najszybszego zespołu rozwiązującego zagadki i łamigłówki matematyczne. Rywalizowały ze sobą drużyny dwuosobowe reprezentujące pilskie podstawówki. Naszą drużynę tworzyli Maja Szycko z klasy III a i Szymon Gorlas z klasy III b.  Z wielką radością informuję, że nasi uczniowie zajęli II miejsce i otrzymali tytuł „Wicemistrzowie Matematycznych Rebusów”. Jesteśmy z nich bardzo dumni.  Gratulujemy i życzymy  im dalszych  sukcesów.

• Co w naszym projekcie etwinning piszczy?

• Kolejnym zadaniem, które w ramach projektu etwinning "Bridge of Culture" zrealizował zespół z naszej szkoły, było wykonanie logo. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że - także dzięki Waszym głosom - logo zaprojektowane przez Oktawiana Sycza z klasy 7b zostało oficjalnym "znakiem firmowym" naszego projektu!Zadaniem na marzec było stworzenie sloganu reklamującego nasz projekt. W pracę zaangażowali się uczniowie z klasy 4a, którzy chętnie "podrzucali" swoje pomysły. Spośród wszystkich haseł uczestnicy projektu, czyli uczniowie z Turcji, Portugalii, Czech, Azerbejdżanu i Gruzji, w wyniku głosowania wybrali "Walls devide. Bridges Unite", którego autorką jest Anastasia Szulim z 4a.

• Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego o Złote Pióro Prezydenta Miasta Piły

• 23 marca w SP 11 odbył się Jubileuszowy 230. Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego o Złote Pióro Prezydenta Miasta Piły. Wzięło w nim udział ponad 130 uczniów . Naszą szkołę reprezentowali:

Klasy 3- Jan Maciejewski z kl. 3 a

Klasy 4- Olivia Dąbrowska kl. 4 a

Klasy 5-Ewa Pudłowska kl. 5 a

Klasy 6- Leon Megger kl.  6 b

Klasy 7- Oliwia Skwarek kl. 7 e

Klasy 8- Oliwier Adamczyk kl. 8 b

Uczniowie w swojej kategorii wiekowej musieli napisać trudne dyktando, uwzględniając zasady nie tylko ortografii, ale i interpunkcji. Nasi Mistrzowie świetnie sobie poradzili z regułami polskiej pisowni. Gratulujemy!

• WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

• 19 marca 2024 r. w Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. Spośród 200 uczestników z klas I-VIII ze szkół podstawowych z Piły i okolic, komisja konkursowa wyróżniła występ Anastasii Szulim z klasy 4a. Gratulujemy!

• „Miasto Piła z nową energią”!

• 14 marca uczennice Klasy Patronackiej – VIII b wzięły udział w „Teście wiedzy”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Jubileuszowo – Szkolnych Klubów Europejskich ze szkół podstawowych Gminy Piła realizowanych w ramach projektu „Miasto Piła z nową energią”! i finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021 i budżetu Państwa.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz jej instytucji, propagowanie działalności Jubileuszowo – Szkolnych Klubów Europejskich.

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka.

W teście wzięły udział 3 uczennice, natomiast pozostali klubowicze dopingowali koleżanki.

Test zawierał 30 pytań, do każdego przypisane były 4 odpowiedzi, jedna przy każdym pytaniu była prawidłowa.

Do konkursu uczniowie przygotowywali się m.in. biorąc udział w 5 lekcjach dotyczących Unii Europejskiej prowadzonych przez „animatora europejskiego”, w naszej szkole animatorem jest pani Agnieszka Płóciennik.

Pytania były trudne, nie jeden dorosły nie znałby odpowiedzi na wiele pytań.

Nasze uczennice: Weronika Bogdańska, Sława Łusiewicz i Valeriia Zirenko dzielnie walczyły. Otrzymały 29 na 30 punktów. Mimo tego nie zdobyły czołowych miejsc.

Dziewczyny włożyły ogrom pracy w przygotowania do konkursu, potrafią zaimponować swoją wiedzą dotyczącą Unii Europejskiej w szerokim tego słowa znaczeniu.  Weroniko, Sławo oraz Valeriio, serdecznie dziękujemy za przygotowania do konkursu. Gratulujemy wiedzy, którą posiadacie!