• International Dot Day

• Z inicjatywy Samorządziku we wrześniu klasy 1-3 uczestniczyły w projektach związanych z obchodami International Dot Day. 15 września 2021 r. niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto nietypowe, ale niezwykle istotne, ponieważ poświęcone dziecięcej kreatywności. Historia Vashti napisana przez Petera Reynoldsa, co roku inspiruje tysiące nauczycieli z całego świata do zorganizowania w swoich szkołach Dnia Kropki. Vashti mogła swoim przykładem pokazać naszym uczniom, że warto uwierzyć w siebie i dostrzec ogromne pokłady kreatywności i pomysłów, nauczyć się, że z niewielkiej kropki, każdy jest w stanie wyczarować dzieło sztuki. To właśnie pobudzanie dzieci do kreatywności jest głównym celem tego międzynarodowego wydarzenia, w którym co roku biorą udział tysiące uczniów z wielu krajów świata. W holu szkoły i w klasach mogliśmy oglądać wytwory prac oraz prezentacje talentów uczniów klas 1-3.

• Czytanie w „Dwójce” jest modne

• Podejmujemy różne działania promujące czytelnictwo w „Dwójce”. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się spotkanie z Barbarą Moskal,  z Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Niezapomniane chwile przeżyli uczniowie uczestniczący w aktywnym słuchaniu oraz czytaniu książki pt. „Basia, kasztan i tra la la la” Grzegorza Kasdepki. Uczniowie wykonali plakaty i mapy wyrazowe, nawiązujące do poznanych treści z lektury. Spotkanie to było również znakomitą okazją do zapoznania się z akcją Narodowego Czytania, która odbywa jest we wrześniu. Uczniowie poznali książki, które brały udział w kolejnych edycjach tej akcji.