• Uroczyste ślubowanie

     • Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie we wrześniu przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej.

      Pierwszoklasiści mieli już okazję przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawaw gronie koleżanek i kolegów. Dowiedzieli się, że osobą, która troszczy się o wszystkich uczniów i nauczycieli w naszej szkole jest pani dyrektor mgr Barbara Ochocka.

      Dnia 27 września 2021 r. przyszedł czas, aby złożyli ślubowanie i zostali uroczyście pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr2 w Pile. Najpierw w obecności wychowawcówi rodziców musieli wykazać się wiedzą, sprytem, logicznym myśleniem oraz sprawnością fizyczną. Uczniowie sześciu klas pierwszych wykonali wszystkie zadania. Pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami, ślubowali uczyć się pilnie, słuchać mądrej rady i podążać w olimpijczyków polskich ślady.

      Aktu Pasowania dokonała dyrektor szkoły p. mgr Barbara Ochocka wraz z wicedyrektorami p. mgr Beatą Lewicką - Kryut oraz p. mgr Ewą Kluge.

      Dyrektor szkoły życzyła wszystkim dzieciom wspaniałych wyników w nauceoraz wielu pięknych przeżyć w gronie rówieśników. Wychowawcom życzyła owocnej pracyz uczniami, a rodzicom wielu powodów do dumy ze swoich pociech.

     • Nagrody Prezydenta Miasta Piły

     • W dniu 27 września 2021 r. w sali Regionalnego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Piły prymusom pilskich szkół oraz najbardziej uzdolnionym uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, i zawodach sportowych. Aby otrzymać nagrodę uczniowie musieli nie tylko zdobyć najwyższe lokaty w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych wyższego szczebla, ale także uzyskać na świadectwach wysokie średnie ocen. Te bardzo wysokie kryteria spełniło piętnaścioro uczniów naszej szkoły, byli to: prymus szkoły - Amelia Smętkowska oraz Weronika Bohatkiewicz, Nicola Chołota, Zuzanna Dampc, Zuzanna Głuszanowska-Konwińska, Kaja Gabrych, Sandra Januzik, Dominika Kasińska, Natalia Peksa, Filip Podpora, Xavier Rzeszut, Marta Szcześnikiewicz, Maja Świderska, Maja Zaremba, Paulina Woźniak. Nagrody wręczył Prezydent Piły Pan Piotr Głowski. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Słuchać, oglądać, czytać…

     • Kolejne Narodowe Czytanie literatury polskiej jest już za nami. W tym roku,4 września 2021 r.w wielu miejscach w Polsce i za granicą czytano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W naszym mieście wydarzenie to, jak co roku, przygotowało Regionalne Centrum Kultury i Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Miejscem wspólnego czytania był plac Konstytucji 3 Maja, przy fontannie. Zainteresowani wydarzeniem mogli wysłuchać fragmentów dzieła oraz koncertu zespołu Młoda Polska. Czytający ubrani byliw stroje z epoki. Całość wzbogacona była informacjami z życia Gabrieli Zapolskieji ciekawostkami dotyczącymi wystawiania sztuki na scenach wielu teatrów.

      Naszą szkołę reprezentowali członkowie Koła Miłośników Kultury, które w ten sposób rozpoczęło swą działalność w roku szkolnym 2021/2022.

      Opiekun KMK

      Ewa Semanicka