• Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2

• Jak co roku uczniowie klas IV-VIII przygotowywali się do obchodów najważniejszego święta każdego Polaka - Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci i młodzież wrazz nauczycielami 10 listopada 2021 r. o symbolicznej godz. 11.11 odśpiewała w klasach hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ponadto zespół nauczycieli historii przygotował zadania dla uczniów, które pozwoliły im zdobyć wiadomości o miejscach w Pile związanych z niepodległością Polski orazo najważniejszych postaciach historycznych tego okresu. Uczniowie wykonali gazetkia klasy VII-VIII rozwiązywały również krzyżówkę historyczną o tematyce niepodległościowej. Dodatkowo uczniowie wraz z wychowawcą, na podstawie przygotowanej mapki, szukali miejsc upamiętniających Święto Niepodległości. Wyszukiwali również informacji na temat odwiedzanych miejsc oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia przy wybranych punktach.

Mamy nadzieję, że była to ciekawa lekcja historii dla wszystkich i dziękujemy uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie w czasie obchodów Święta Niepodległości.

Zespół nauczycieli historii

• Odkrywamy tajemnice kontynentów

• „Przyrodnicze wędrówki przez kontynenty” to zajęcia realizowane w ramach programu autorskiego p. Agaty Boboryk i p. Edyty Piekarskiej. Uczestnikami ich są uczniowie klasy 5b. Podczas kolejnych spotkań uczniowie odkrywają ciekawostki kolejnych kontynentów. W trakcie zajęć uczniowie pracują z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi m.in. aplikacji LearningApps, Wordwall, Genially, ThingLink, Canva, GoogleMaps oraz filmów dostępnych na kanale YouTube. Uczniowie mogą w przystępny sposób, dostosowany do ich potrzeb i możliwości, zgłębiać tajniki wiedzy z biologii, geografii oraz ekologii, a co za tym idzie dostrzegają interdyscyplinarność treści tych przedmiotów. Podczas zajęć uczniowie tworzą także własne mapy, na których umieszczają przyrodnicze ciekawostki z wybranych obszarów kontynentów.

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022 odkrywaliśmy tajemnice: Europy, Afryki, Arktyki, poznaliśmy również linię zmiany daty i strefy czasowe. Ciąg dalszy przed nami ...

• Radość dzielenia

• Uczniowie Koła Teatralnego i Zespołu Wokalnego z naszej szkoły pamiętalio podopiecznych z Domu Opieki Społecznej w Pile. W związku z tym 10 grudnia 2021 r. (po dniu wspomnienia św. Mikołaja), przygotowali słodkie prezenty dla swoich przyjaciół. Wspólne kolędowanie dało podopiecznym wielką radość, a nam rozgrzało serca i utwierdziło w przekonaniu, że pomagając innym – pomagamy sobie.

• Talent ukryty w dłoniach

• Koniec roku kalendarzowego 2021 r. to czas podsumowań. Uczniowie klas 4-6 biorący udział w zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów” Rozwiń swoje skrzydła” z ogromnym zaangażowaniem uczyli się od podstaw szycia oraz doskonalili już zdobyte umiejętności. Podczas spotkań od września do grudnia udało się nam uszyć: maseczki, poduszki, przytulanki oraz worki (na kapcie czy stój gimnastyczny). Wielu z uczestników zajęć nigdywcześniej nie nawlekało nitki na igłę. Po kilku spotkaniach samodzielnie lub przy pomocy koleżanek i kolegów – uczniowie wykonywali rzeczy, które wcześniej kupowali.Wspólnymi siłami udało się nam uszyć wiele maseczek i woreczków, które uczestnicy zajęć zabierali ze sobą do domu. Udało się nam również przyłączyć do ogólnopolskiej akcji pomocy dla dzieci z Afganistanu. I tak dla najmłodszych Afgańczyków powstały poduszki oraz woreczki. Efekty naszych działań zostały utrwalone w fotorelacji.

• PrzytulMY Misia

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „PrzytulaMY Misia” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 im. Lotników Polskich w Gdyni. Projekt polegał na uszyciu misiów lub innych przytulanek, które miały zostać wręczone dzieciom(z okazji Mikołajek) z Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni. Uczniowie klas 4 i 5 uczestniczący w zajęciach „Rozwiń swoje skrzydła” bardzo zaangażowali się w to działanie i tak powstały poduszki, i przytulanki wysłane do Gdańska.