• Biologia jest OK

• Zainteresowania młodych przyrodników otaczającym nas światem to nic zaskakującego. Należy jednak pamiętać, że wiele tajemnic i fascynacji skrywa również mikroświat, o którego istnieniu dowiadujemy się, jeśli tylko starczy nam zapału i mamy odpowiedni sprzęt. O tym właśnie przekonali się uczestnicy koła „Biologia jest OK” podczas zajęć z mikroskopowania.

• Mikołajkowe smakołyki

• Kto może liczyć na upominek mikołajkowy? Ktoś kto dobrze wyczyścił buty i był grzeczny. Uczestnicy mikołajkowych warsztatów 6 grudnia 2021 r. własnoręcznie przygotowywali smakowite orzeszki z nadzieniem czekoladowy, na które skusiłby się nie tylko Mikołaj. Upieczone, nadziane i zapakowane porcje uczniowie zabrali ze sobą do domu.

• Modelowanie

• Nauka przez zabawę czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Zdobytą wiedzę na temat budowy komórki roślinnej i zwierzęcej uczniowie klas piątych utrwalali przygotowując modele tych komórek.

• Dzieci edukują EKOlogicznie

• W ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju uczniowie naszej szkoły stworzyli propozycję EKOzachowań, które można wdrażać w swoją codzienność, by być bardziej EKO. I tak powstała nasza ulotka. Wydrukowane informacje uczniowie klasy 4f rozdawali napotkanym na ulicach miasta przechodniom.

• Uczniowska super moc

• W tym roku (podobnie jak w poprzednim), podczas zajęć wychowania do życiaw rodzinie, uczniowie klas V i VI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY (18-25 października 2021 r.). Tym razem podczas rozważań o naszych mocnych stronach i  talentach zastanawialiśmy się, jaką moc na w sobie człowieki do czego są zdolne ludzkie dłonie? Podczas zajęć wykonaliśmy pióra mocy, z których powstały „skrzydła mocy” umieszczone w holu szkoły. Każda chętna osoba mogła sprawdzić, czy pasują do niego. Na koniec pytanie do każdego z Was. Jaka jest Twoja super moc?