• Wydarzenie z duszą - flash mob dla Ukrainy

• W piątek przed południem na placu naszej szkoły odbył się flash mob dla Ukrainy z udziałem uczniów naszej szkoły. Towarzyszyli nam pracownicy CDN. Uczestnicy wydarzenia pragnęli okazać solidarność naszym sąsiadom i wyrazić sprzeciw wobec okrutnej napaści na niepodległy kraj.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. (…) Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Jak co roku w naszej szkole podkreślono rangę tego wydarzenia. Już kilka dni wcześniej uczniowie klas czwartych, wykonali prace plastyczne z hasłami:

KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ JĘZYK POLSKI!

Następnie została przygotowana ekspozycja z przygotowanych prac oraz plansz przedstawiających ciekawostki związane z językiem polskim. Tego dnia  lekcje języka polskiego miały inny charakter: urządzano turnieje, quizy a także prowadzono gry związane
            z językiem ojczystym. Wszyscy z większą uwagą starali się posługiwać poprawną i piękną polszczyzną😊

Ewa Semanicka

• Od serca do serca

• Z okazji Walentynek Samorządzik Szkolny zorganizował akcję pt. "Cukierkowe Walentynki". W dniu 14 lutego 2022 r. uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Wspólnie,  w klasie wykonali papierowe, słodkie ozdoby (cukierki, lizaki), którymi ozdobili drzwi swoich klas. Następnie obdarowywali się własnoręcznie stworzonymi walentynkami.

• Mruczki, Puszki i spółka

• Uczniowie klasy 3e z okazji Światowego Dnia Kota, na zaproszenie grupy przedszkolnej Pszczółki, uczestniczyli w zajęciach pt. "Słynne koty z bajek".  Były kotki z Domku Gabi, kot Gargamela - Klakier, kot Puszek ze "Shreka", Tom ganiający myszkę Jerry'ego, dobrze nam znany z książek „Kot w butach”, a także kotki Filemon i Bonifacy. Jednym słowem same kocie gwiazdy! Wspólnie ćwiczyliśmy kocie powitanie oraz kolorowaliśmy kotki. Zobaczyliśmy czy człowiekowi łatwo jest wcielić się rolę kota, bawiąc się kłębkiem wełny. Na pamiątkę spotkania grupa przedszkolna podarowała uczniom własnoręcznie wykonane kocie maski.