• Szkolny konkurs na „NAJBARDZIEJ WIOSENNĄ GAZETKĘ”

• W tym roku szkolnym wiosnę witaliśmy wyjątkowo kolorowo i kreatywnie! Tego dnia Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować konkurs na najpiękniejszą i najbardziej wiosenną gazetkę klasową. Zespoły miały kilka dni na dopilnowanie planu i szczegółów.
            W poniedziałek 21 marca 2022 r. klasy tworzyły swoje artystyczne dzieła. Dzień później jury konkursowe  Samorządu Uczniowskiego oceniło gazetki zwracając szczególną uwagę na kreatywność, estetykę wykonania, jak i ilość użytych kolorów. Po podliczeniu punktów wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce:

klasa 4a - 28 punktów

klasa 5a - 28 punktów

klasa 7f - 28 punktów

II miejsce:

klasa 7b - 27,5 punktów

klasa 8c - 27,5 punktów

III miejsce:

klasa 6c - 26 punktów

klasa 7c - 26 punktów

Wyróżnienia:

klasa 4b - 24 punkty

klasa 5c - 23,5 punktów

Na zwycięzców czekały słodkości i piękne dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami

• Ortograficzne zmagania

• Już po raz kolejny  trzecioklasiści mogli sprawdzić swoje umiejętności. 11 marca 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pt. „Z Ortografią na Ty”. Dyktando zatytułowane „Wkrótce wiosna” pisało 10 młodych ludzi. Laureatem został uczeń klasy III e Tymon Matuszczyk, którego przygotowała pani Magdalena Bandurska, drugie miejsce zajęła uczennica klasy III e Gabriela Majcher przygotowana również przez panią Magdalenę Bandurską, III miejsce zajął Jan Kamiński z klasy III c przygotowany przez panią Justynę Klocek oraz Adrian Szrajber z klasy III b przygotowany przez panią Joannę Megger. Uczeń klasy III e Tymon Matuszczyk  będzie reprezentował naszą szkołę w XXVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego „O Złote Pióro Prezydenta Piły”. Organizatorki konkursu szkolnego: Dorota Sieniawska i Monika Skowrońska dziękują wszystkim uczniom za udział i życzą dalszych sukcesów.

• Gratulacje dla Piotrka!

• Miło nam przekazać informację, że Piotr Wawszkiewicz-Prus  z klasy 4d uzyskał wyróżnienie  w wojewódzkim konkursie „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej. Polacy w Rumunii”.  Organizatorem konkursu był  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Ideą przyświecającą organizatorom było wzbudzenie   zainteresowania historią sławnych Polaków znanych w świecie. Nasz uczeń zaprezentował sylwetkę gen. Leonarda Moczulskiego będącego bohaterem w Rumunii.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone 11 marca 2022 r. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Ponadto wszyscy zwycięzcy otrzymali gratulacje i podziękowania od ambasadora Rumunii w Rzeczpospolitej Polskiej. Piotrkowi serdecznie gratulujemy
            i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.