• Banan bananowi nierówny

• Uczestnicy zajęć dodatkowych „Rozwiń swoje skrzydła” w dniu 8 marca 2022 r. przygotowywali specjalne muffinki bez dodatku cukru. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę, doświadczenia różnych smaków i wybraliśmy dojrzałe owoce, które posłużyły nam za naturalne źródło cukrów. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wybierać banany oraz jak sprawić, by szybciej dojrzewały. I tak po kilkudziesięciu minutach wspólnej pracy powstały smakowite muffinki o kształtach: dinozaurów, motylków, biedronek, pszczółek i serduszek. Było przepysznie.

• Nocny Maraton Filmowy

• 8 kwietnia 2022 r. grupa kinomaniaków z klasy 7f,  którzy przy okazji okazali się także nocnymi markami, pod opieką p. Joanny Ficerman wybrała się na Nocny Maraton Filmowy do kina Helios. Kwietniowy seans filmowy był prawdziwą gratką dla wielbicieli magizoologa Newta Skamandera oraz jego nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i dzielnego mugolskiego piekarza. Młodzież miała okazję spędzić prawie 7 godzin w kinie, co już stanowiło nie lada atrakcję (niektórzy przyszli do kina zaopatrzeni  w poduszki i kocyki – jakby nie dowierzając, że zdołają przetrwać ten ekstremalnie długi seans filmowy!), raz jeszcze przeżywając niesamowite przygody, poznając fantastyczne stworzenia i… świat pełen magii.

Podczas maratonu obejrzeliśmy kolejno znane nam już wcześniej „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć”, w których J.K. Rowling przenosi nas do czasów, zanim jeszcze Harry Potter uczył się w Hogwarcie. Zaraz po krótkiej przerwie „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, a w nich dużo więcej przygód safandułowatego bohatera serii, Newta i jego walizki pełnej magicznych stworzeń. Na koniec premierowo „Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledor’a”, w której nieustraszona drużyna staje do walki z niesławnym czarnoksiężnikiem. Mimo zmęczenia po nieprzespanej nocy, już planujemy udział w kolejnych atrakcjach filmowych przygotowywanych przez pilskie kino Helios.

• Noworoczne życzenia od brytyjskiej rodziny królewskiej

• Na początku grudnia 2021 r. informowaliśmy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Z początkiem kwietnia 2022 r. doczekaliśmy się odpowiedzi z Anglii, a konkretnie z Kensington Palace, siedziby księżnej Catherine i księcia Williama.

Para książęca, Państwo Windsor z dziećmi – książętami  Jerzym i Ludwikiem oraz księżniczką Charlotte’ą, przesłała naszym  uczniom  podziękowania za życzenia świąteczne
            i noworoczne pozdrowienia.

• Sukces Dominiki!

• Po raz drugi  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków w Pile zorganizowany został Miejski Konkurs Krasomówczy dla Młodzieży Szkół Podstawowych w Pile pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły. 6 kwietnia 2022 r. uczestnicy konkursu stanęli w szranki przy profesjonalnej mównicy. Do rywalizacji zgłosiło się 11 uczestników z klas VI -VIII. Młodzież mogła wybrać spośród trzech zaproponowanych  tematów:

1. "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała." - Richard Steele. Odnosząc się do powyższych słów, wypowiedz się na temat czytania książek.
            2. Dlaczego warto się śmiać?
            3. Jestem człowiekiem, co to znaczy?

Wygłaszający przemówienia mieli do dyspozycji maksymalnie 5 minut. W tym czasie jury oceniało wystąpienia wg ustalonych kryteriów.   Należy podkreślić, że młodzież prezentowała wysoki poziom, zatem możemy być przekonani, że kształcą nam się doskonali mówcy!

I miejsce zdobyła Hanna Grzeszczak ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi
            w Pile

II miejsce zdobyła Dominika Ratka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile

III miejsca zdobyła Lena Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile

Wyróżnienie przyznano Piotrowi Bieńkowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile

Po zakończonej rywalizacji  organizatorzy z przyjemnością wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy, upominki i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów.

Ewa Semanicka

• Sposób na konflikt – mediacja

• Krystyna Piotrowska, psychopedagog, doradca personalny i zawodowy, trener szkoleniowy, mediator sądowy. Wdraża w naszej szkole autorski projekt prowadzenia mediacji szkolnych i rówieśniczych. Po serii wykładów z zakresu mediacji w dalszej części projektu, przewidziane są warsztaty dla uczniów klas ósmych. W trakcie tych zajęć nasi uczniowie zapoznają się z filmami tematycznymi, wezmą udział w symulacjach prowadzenia mediacji rówieśniczych, zawierania ugody. Projekt ma za zadanie uświadomić młodzieży, że można rozwiązywać konflikty i problemy w sposób polubowny na drodze mediacji. Eliminować agresję, przemoc, hejt, stalking wśród młodych ludzi. W dalszym zamyśle jest wprowadzenie na terenie szkoły dyżurów mediacyjnych dla uczniów oraz ich rodziców, a także grona pedagogicznego.