• Awans

• Dnia 18 maja 2022 r. w Środzie Wielkopolskiej odbył się Półfinał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez dyrektora szkoły rozpoczęły się pierwsze mecze. Po wygranym spotkaniu 2:0 z zespołem z Leszna i zespołem ze Strzałkowa czekał nas następny trudny mecz ze szkołą – gospodarzem spotkania,  Środą Wielkopolską. Wygrana 2:0 z tym zespołem dała nam pierwsze miejsce i wygraną w całym turnieju.  Awansowaliśmy do Finału Mistrzostw Wielkopolski. Skład zespołu: Zuzanna Dampc, Zuzanna Głuszanowska-Konwińska, Dominika Kasińska, Zuzanna Nowak, Karolina Pawełczak, Natalia Peksa, Wiktoria Stepanik, Marta Szczęśnikiewicz, Paulina Woźniak,  Maja Zaremba, Aneta Zgódka. Gratulujemy i czekamy na kolejne mecze!

Opiekun grupy: Artur Pyszewski

• Pomysł to dopiero początek

• 15 czerwca 2022 r. odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu gala rozstrzygająca konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie”. Celem było promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak również dostrzeżenie wpływu zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Zadaniem trzyosobowych zespołów było wykonanie tematycznej Foto książki, która miała zawierać dokumentację fotograficzną wraz z krótkimi opisami stanu faktycznego oraz proponowanymi zmianami.
            Spośród sześćdziesięciu siedmiu szkół biorących udział w konkursie, dwanaście zdobyło wyróżnienia a pięć Nagrodę Główną. Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczennice klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile: Lidia Klejna, Natalia  Masyra, Weronika Bogdańska, pod opieką p. Agnieszki Płóciennik znalazły się wśród szczęśliwej piątki szkół. Zarząd Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu hojnie obdarował laureatów. Nasze uczennice otrzymały: dyplomy, laptopy a szkole przekazane zostanie trzy tysiące pięćset złotych. Każda z nagrodzonych szkół dostała również do posadzenia na swoim boisku drzewko (lipę). Gratulujemy sukcesu!

• Pyszna niespodzianka

• Prosto z serducha, dla Mamy

• We wtorkowe popołudnie 24 maja 2022 r.,  w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych z uwagi na egzamin w klasach ósmych, pojawiła się w szkole grupa uczniów, którym przyświecał jeden cel, własnoręczne wykonanie upominku dla Mamy. I udało się, po kilkunastu minutach działania, były widoczne już pierwsze efekty. Powstały kolorowe mydełka, słoiczki i woreczki zapachowe, świece dekoracyjne oraz kamienie życzeń, a wszystko to z myślą o wyjątkowej osobie.