• TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPER MOCY

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to ogólnopolska akcja, do której nasza szkoła przystąpiła już po raz trzeci. W poprzednich latach tematem wiodącym były już emocje i nasze mocne strony wypisane na dłoniach (podczas pracy zdalnej). W ubiegłym roku wykonywaliśmy pióra mocy, z których powstały wspaniałe skrzydłaMOCY, a tym razem nasze MOCE – umiejętności i talenty miały nas przenieść do gwiazd. „Moja droga do gwiazd” to tegoroczne hasło akcji. Uczestnicy zajęć KREATYWNY MÓZG oraz ROZWIŃ SWOJE SKRZYDŁA wykonywali swoje podobizny, czyli postaci SUPERBOHATERÓW i ich mocy. Każdy bohater miał też atrybut – kamień mocy, na którym pojawiły się, jak przystało na uczniów szkoły sportowej, różne dyscypliny sportu. Niektórzy uczniowie potrzebowali więcej czasu, aby odkryć swoje moce... Pamiętajmy jednak, że dobre słowo, uśmiech, odwaga, pomaganie i dbanie o innych, uczciwość, poczucie humoru to też moce, które w nas drzemią, więc korzystajmy z nich każdego dnia. Na zakończenie Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy uczniowie przyszli do szkoły w strojach Super Bohaterów i przynieśli ze sobą własnoręcznie wykonane GwiazdyMocy. Tego dnia była możliwość przeniesienie się w przestrzeń kosmiczną z wykorzystaniem aplikacji NASAselfies. Kolejka chętnych do loty w kosmos nie miała końca, zobaczcie sami … https://tiny.pl/w92cd

• ZAFISZKOWANA 5f

• Czy znasz swój sposób na efektywną naukę ? Czy wiesz jak uczyć się skutecznie ? Uczniowie klasy 5f już wiedzą :) podczas lekcji biologii sprawdzili koleją skuteczną metodę pracy tj. fiszki. Fiszki można wykorzystać na każdym przedmiocie, a my utrwalaliśmy w ten sposób wiedzę na temat budowy mikroskopu.

• MISJA DRZEWO - ZADANIE WYKONANE

• Wiemy jak ważna jest rola drzew i jak są potrzebne szczególnie w miastach, gdzie zanieczyszczeń jest znacznie więcej. Na terenie naszej szkoły co roku w okolicach 10 października przybywa drzew, więc i tym razem nie mogło być inaczej. W ramach Święta Drzewa uczniowie klasy 5f podjęli to wyzwanie, zasadzili drzewa i podjęli się ich pielęgnacji.

• LAS ZAMKNIĘTY W SŁOIKU

• W ramach Święta Drzewa chętni uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w warsztatach „Las zamknięty w słoiku”. Uczniowie przybyli na warsztaty z własnymi słoikami, w których z dostępnych materiałów tj. szyszek, kamieni czy plastrowanego drewna przygotowali przepiękne kompozycje.

Przygotowane słoje z pewnością będą cieszyć zmysły na dłużej, będą wspaniałą dekoracja pomieszczeń, a co najważniejsze będą zachęcać do leśnych spacerów.

• Z wizytą w Wodorowym Miasteczku

• Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach w Miasteczku Wodorowym- Roadshow 2022. Wykonywaliśmy doświadczenia, mieliśmy okazję porozmawiać z robotem, stworzyć ekologiczne arcydzieła, obejrzeć ogród w bańce i skosztować pysznych domowych lizaków. Uczniowie byli bardzo zachwyceni warsztatami i poszerzyli swoją wiedzę nt. zastosowania wodoru w codziennym życiu i przemyśle.