• Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra ludzkiego”.

Biblioteka szkolna czynna

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 14:00

Biblioteka szkolna jest integralną częścią szkoły służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej oraz wspieraniu ucznia w procesie samokształcenia.

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory piśmiennicze i audiowizualne na miejscu oraz w formie wypożyczeń do domu. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice uczniów.

Biblioteka zajmuje dwa obszerne pomieszczenia składające się z wypożyczalni i czytelni. Księgozbiór liczy ponad 35 tysięcy książek i broszur, materiałów audiowizualnych, rozmieszczonych wg działów UKD.

Główne zadania biblioteki:

• gromadzenie i opracowanie księgozbioru,

• udostępnianie zbiorów,

• działalność informacyjna,

• upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów,

• organizowanie konkursów i wystaw,

• współpraca ze środowiskiem szkolnym i pozaszkolnym.

Zapraszam do biblioteki!

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Katarzyna Wika