• Nagrody Prezydenta Miasta Piły

     • 29 września 2022 r. w sali Regionalnego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Piły prymusom pilskich szkół oraz najbardziej uzdolnionym uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych  oraz zawodach sportowych. Aby otrzymać nagrodę uczniowie musieli nie tylko zdobyć najwyższe lokaty  w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych wyższego szczebla, ale także uzyskać na świadectwach wysokie średnie ocen.

      Spośród 138 nagrodzonych uczniów, aż 35 reprezentowało naszą szkołę, a byli to: Prymus Szkoły – Jakub Rauhut oraz Michalina Wamke, Damian Jan Błauciak, Izabela Aleksandra Fortuniak, Sandra Zofia Michalak, Oliwia Skwarek, Weronika Bogdańska, Mikołaj Tomaszewski, Zuzanna Anna Nowak, Julia Gniot, Julia Grochowicka, Maja Lewandowska, Gabriela Karolina Sowalska, Barbara Przewoźniak, Patrycja Król, Alicja Zuzanna Dampc, Jakub Trojan Dybziński, Jakub Antoni Grega, Dominika Kasińska, Natalia Peksa, Filip Stanisław Podpora, Xavier Rzeszut, Wiktoria Stepanik, Marta Maria Szcześnikiewicz, Marcin Filip Wawrzkiewicz, Paulina Hanna Woźniak, Maja Zaremba, Julia Dąbrowska, Sandra Januzik, Amelia Kluczyńska.

      Nagrody wręczył Prezydent Piły Pan Piotr Głowski.

      Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Głośne Czytanie w „Dwójce”

     • 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju już 22 - letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data tego święta nie jest przypadkowa, ale odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci
      i młodzieży.

      Celem tej uroczystości jest propagowanie czytelnictwa, ponieważ książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwijają także wyobraźnię, pamięć, wzbogacają słownictwo, uczą myślenia oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

      Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego szczególnego dnia. Uczniowie z klasy 6e, 4c, 7b oraz 4b poznali genezę tego święta, zastanawiali się nad zaletami czytania oraz odpowiadali na pytanie: Dlaczego warto czytać książki? Mieli także okazję odczytać hasło związane tematycznie z czytaniem książek, posługując się alfabetem Morse, a. Rolę lektorów odgrywali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Był to wspa­niały dzień dla wszyst­kich, któ­rzy kochają książki oraz dla tych, któ­rzy dopiero uczą się je kochać.

      Zachęcamy do czytania!

     • Nasza szkoła bogatsza o nowy sprzęt !!!

     • W roku szkolnym 2021/2022 baza dydaktyczna naszej szkoły została wzbogacona o nowy sprzęt informatyczny.

       

      • 13 komputerów stacjonarnych
      • 13 monitorów
      • 13 zestaw słuchawkowych
      • oprogramowania Microsoft Office
      • 3 monitory interaktywne do sal lekcyjnych

       

      Inwestycja ta została w pełni sfinansowana przez Radę Rodziców, która przeznaczyła na to środki finansowe o łącznej wartości: 43 149 zł.

      Celem inwestycji była przede wszystkim modernizacja pracowni komputerowej w budynku przy Roosevelta oraz doposażenie sal lekcyjnych w sprzęt multimedialny. Lekcje przeprowadzane są teraz z wykorzystaniem nowych, cyfrowych technologii TIK, co zachęca uczniów do większej aktywności.

     • Akcja Lidla - Szkoły Pełne Talentów

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      nasza szkoła dołączyła do akcji Lidla - Szkoły Pełne Talentów.

      Przy zakupach w Lidlu za minimum 50 zł (zakupy muszą zawierać przynajmniej jedno warzywo lub owoc) otrzymają Państwo kupon - Talenciaka.

      Talenciaki przekazujemy do szkoły do specjalnej skrzyneczki - w budynku nr 1 przy portierni, w budynku nr 2 przy wejściu do szkoły.

      Zebrane Talenciaki zeskanujemy, a następnie wymienimy na atrakcyjne nagrody!

      Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

     • Niezwykła wycieczka do Torunia

     • 14 września 2022 roku spotkaliśmy się wszyscy już o 6 wczesnym rankiem.
      Prawie cała klasa 5d wraz z wychowawczynią i 2 opiekunkami – naszymi mamami -   zwarta i gotowa czekała na odjazd. Celem naszego wyjazdu był Toruń.

      Podróż przebiegała bardzo wesoło i nie mogliśmy się doczekać, kiedy dojedziemy na miejsce. Gdy przejeżdżaliśmy przez piękny most,  który przeprowadził nas przez Wisłę, piękne stare miasto przywitało nas słońcem i urzekło  swoim urokiem.
      Ok. godz. 9:00 byliśmy u celu naszej podróży, jakim było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Ogromny budynek mieścił w sobie sześć pięter. Na każdym z nich odkrywaliśmy ciekawostki ze świata nauki. Wszystko ogromnie nas ciekawiło. Doświadczaliśmy wielu nowych wrażeń przez około trzy godziny.
      Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd w okolice starego miasta. Spacerowaliśmy po starówce. Podziwialiśmy architekturę miasta, budowle gotyckie, pochodzące ze średniowiecza. Niesamowita była Krzywa Wieża,  pod której ścianą nikt nie potrafił prosto ustać.
      Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a gdy tylko ujrzeliśmy stragany z pamiątkami wydawaliśmy mnóstwo  oszczędności. Przecież zakup pamiątek to obowiązkowy etap każdego wyjazdu. W dużym pośpiechu kierowaliśmy się na seans do Planetarium. Po zajęciu miejsc w wygodnych fotelach obejrzeliśmy film o ciałach niebieskich. Obraz niemalże  „wciągał”  nas do środka.

      Po wielu godzinach zwiedzania udaliśmy się do słynnej restauracji „Manekin”. Każdy z nas samodzielnie złożył zamówienie. Głównym zainteresowaniem cieszyły się naleśniki w różnych wariantach  i lemoniada.
      Nasza wycieczka zmierzała ku końcowi.
      Musieliśmy wykorzystać ostatni czas, dlatego przechodząc przez stary rynek zrobiliśmy ostatnie zakupy (obowiązkowo w sklepie z piernikami toruńskimi).
      Ostatkiem sił dotarliśmy do autokaru. Ogromnie zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. Nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych wyjazdów.

      Oskar W. i Piotr G., Vd