• I miejsce Klasy Patronackiej podczas Dnia Dziecka na sportowo

29.10.2023 18:17
      1 czerwca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Olimpijczyka połączony z Dniem Dziecka. Ceremoniał otwarcia Igrzysk Międzyklasowych rozpoczął się od przemarszu klas, wciągnięcia flagi olimpijskiej, zapalenia znicza oraz odsłuchania Hymnu Olimpijskiego. Znicz zapalała Weronika Bogdańska – uczennica Klasy Patronackiej VII b, która na swoim kącie posiada imponującą ilość zajmowanych pierwszych miejsc, zdobywanych podczas zawodów sportowych. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe. Zmaganiom uczniów towarzyszyły wielkie emocje. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce zdobyli uczniowie Klasy Patronackiej – VII b.  Oprócz udziału w konkurencjach sportowych uczniowie prezentowali sylwetkę wybranego olimpijczyka na drzwiach sal lekcyjnych. Ten dzień w naszej szkole daje okazję do podwójnego świętowania. Z okazji Dnia Dziecka poza życzeniami uczniowie otrzymali słodkie upominki. Radość w sercach i uśmiechy na twarzach, niczego więcej do szczęścia nie potrzeba...

I miejsce Klasy Patronackiej podczas Dnia Dziecka na sportowo I miejsce Klasy Patronackiej podczas Dnia Dziecka na sportowo I miejsce Klasy Patronackiej podczas Dnia Dziecka na sportowo

• Udział Klasy Patronackiej w warsztatach naukowych

29.10.2023 18:16
      31 maja bieżącego roku uczniowie Klasy Patronackiej – VII b wzięli udział w warsztatach naukowych, podczas których można było zobaczyć co potrafi robot humanoidalny i jak nowoczesna technologia nawiązuje kontakt z człowiekiem i wpływa na życie ludzi. Zadanie realizowane było w ramach projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!”
      Uczniowie mogli wziąć udział na kilku stanowiskach warsztatowych. Budowali wiatraki i sprawdzali jak wpływa na nie wiatr, oglądali robota prezentującego mini – show, a także sprawdzali jak zachowują się solarne zwierzęta naładowane światłem.

Udział Klasy Patronackiej w warsztatach naukowych Udział Klasy Patronackiej w warsztatach naukowych Udział Klasy Patronackiej w warsztatach naukowych Udział Klasy Patronackiej w warsztatach naukowych

• Udział uczennic Klasy Patronackiej w I Festiwalu Krajobrazu w Chalinie

29.10.2023 18:14
      20 maja bieżącego roku uczennice Klasy Patronackiej – VII b (Weronika Bogdańska, Lidia Klejna i Natalia Masyra) wzięły udział z wychowawczynią – Agnieszką Płóciennik w  Kampusie Ekologicznym, organizowanym w ramach inauguracyjnej edycji I Festiwalu Krajobrazu w Chalinie. Wydarzenie to było otwarte o charakterze regionalnym. Wiodącą ideą Wydarzenia była promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Wielkopolski. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Rozpoczęcie części scenicznej odbyło się od przemówienia zaproszonych gości, a następnie prezentacją strojów uczestników biorących udział w konkursie pt. „Moda na ekologię”. Dzieci prezentowały i omawiały strój wykonany z materiałów recyklingowych. Stroje były bardzo różnorodne i pomysłowe.
      Festiwal podzielony był na 5 stref: gier i zabaw, relaksu, nauki, kultury i smaku. Atrakcjami w Strefie nauki były pokazy sokolnicze, a także bardzo ciekawa prelekcja poświęcona sokolnictwu. W Strefie kultury uczennice brały udział w warsztatach garncarskich i kowalskich. Strefa smaków oferowała degustacje regionalnych przysmaków oraz pyszne wypieki lokalnych gospodyń. Można było zakupić również miody, powidła, a także produkty wykonane z lawendy od regionalnych przedsiębiorców. Siódmoklasistki były bardzo zadowolone z udziału w Festiwalu. Nie tylko poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale mogły zasmakować regionalnych specjałów.

• I miejsce uczennic z Klasy Patronackiej – VII b w konkursie I LIKE RZEMIOSŁO

29.10.2023 18:12
      W maju odbył się konkurs pt. „I LIKE RZEMIOSŁO” organizowany dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych powiatu pilskiego. Konkurs miał na celu kształtowanie wśród młodzieży pozytywnego wizerunku rzemiosła i wykwalifikowanej pracy zawodowej, popularyzację kształcenia zawodowego oraz pogłębienie wiedzy uczniów na temat otaczającej ich rzeczywistości gospodarczej, a także budowanie w nich szacunku dla pracy. Uczennice Lidia Klejna, Sława Łusiewicz i Valeria Zirenko przygotowały film prezentujący proces i specyfikę pracy florystki. 19 maja odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej przez Dyrektora CWRKDiZ w Pile – panią Ewę Krupkę – Zarębę.
      Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce. Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz nagrody -  wysokiej jakości smartwatch HUAWEI Band.
      Florystką, która pięknie zaprezentowała swój zawód była pani Danuta, która prowadzi Kwiaciarnię Artystyczną, a opiekunem grupy pani Alicja Marcinek.

I miejsce uczennic z Klasy Patronackiej – VII b w konkursie I LIKE RZEMIOSŁO I miejsce uczennic z Klasy Patronackiej – VII b w konkursie I LIKE RZEMIOSŁO

• I miejsce w konkursie zawodoznawczym dla uczennic z Klasy Patronackiej

29.10.2023 18:10
      18 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Pile odbył się V Miejski Konkurs Zawodoznawczy pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły „Pociąg do zawodu”. Miło nam poinformować, że uczennice Klasy Patronackiej – VII b  - Weronika Bogdańska i Sława Łusiewicz stanęły na podium i zajęły I miejsce. Dziewczęta otrzymały puchar, dyplomy i atrakcyjne nagrody. Uczennice do konkursu przygotowała p. Alicja Marcinek. Gratulujemy!