• Funka, Bory Tucholskie

    22.07.2022 11:43

    W dniach 13-15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 6b wzięli udział w wycieczce do Ośrodka Wypoczynkowego Mikomania w Funce, usytuowanego w sercu Borów Tucholskich. Trzydniowy program był pełen atrakcji. Dzieci nie miały czasu na nudę. Z ogromną przyjemnością brały udział w grach: tenisa stołowego, ziemnego, bilard oraz piłkę nożną. Wielką radość sprawiała dzieciom możliwość udziału w zajęciach plastycznych, kulinarnych oraz tanecznych. Dużo emocji było podczas zabaw: w podchody oraz w  grze w lesie o nazwie flagi. Podczas pobytu w lesie dzieci dowiedziały się jak można przygotować ognisko a także wykonały wspaniałe (mieszczące w środku 4 osoby) szałasy. Program obejmował również strzelanie z łuku do słomkowego koła, a także udział w Archery Tag, czyli łucznictwie bojowym. Ogromną frajdę sprawiała dzieciom zabawa w Bumper – Ball (kule, do których można wejść i kulać się w w różne strony). Śmiechu było, co nie miara. Dużo przyjemności sprawił dzieciom udział w ognisku. W każdym dniu organizowane były warsztaty z języka niemieckiego. Dziękujemy paniom: Magdalenie Słomion  oraz Dominice Łusiewicz  za opiekę podczas trwania wycieczki.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do patrona klasy 6b Saf - Holland Polska  Sp. z o.o.  Dzięki patronowi, który był fundatorem wycieczki, uczniowie mogli spędzić bardzo atrakcyjnie czas, poznać nowe miejsca, wziąć udział w wielu warsztatach i zajęciach sportowych.

    Wycieczka do Funki

    Praca uczniów podczas pobytu w Funce

    Praca uczniów podczas pobytu w Funce

    Praca uczniów podczas pobytu w Funce

    Nauka języka niemieckiego podczas pobytu w Funce

    Zabawa w Bumper – Ball

    Wspólne ognisko podczas pobytu w Funce Nauka budowania szałasów

   • Pomysł to dopiero początek

    22.07.2022 11:34
    15 czerwca 2022 r. odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu gala rozstrzygająca konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VII edycja „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie”. Celem było promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak również dostrzeżenie wpływu zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Zadaniem trzyosobowych zespołów było wykonanie tematycznej Foto książki, która miała zawierać dokumentację fotograficzną wraz z krótkimi opisami stanu faktycznego oraz proponowanymi zmianami.
    Spośród sześćdziesięciu siedmiu szkół biorących udział w konkursie, dwanaście zdobyło wyróżnienia a pięć Nagrodę Główną. Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczennice klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile: Lidia Klejna, Natalia  Masyra, Weronika Bogdańska, pod opieką p. Agnieszki Płóciennik znalazły się wśród szczęśliwej piątki szkół. Zarząd Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu hojnie obdarował laureatów. Nasze uczennice otrzymały: dyplomy, laptopy a szkole przekazane zostanie trzy tysiące pięćset złotych. Każda z nagrodzonych szkół dostała również do posadzenia na swoim boisku drzewko (lipę). Gratulujemy sukcesu!

    Gala – podsumowanie konkursu – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

    Gala – podsumowanie konkursu – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

    Gala – podsumowanie konkursu – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

    Gala – podsumowanie konkursu – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

    Nagroda główna w konkursie – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

    Dyplomy za konkurs – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

    Dyplomy za konkurs – Nasz pomysł na ochronę środowiska – VII edycja

   • „Kołobok” – wyjątkowe przedstawienie

    22.07.2022 11:24

    9 czerwca 2022 r. grupa uczniów, która przybyła w ostatnim czasie do naszej szkoły z różnych stron Ukrainy, wraz z pp. Joanną Ficerman i Jolantą Kamińską, przygotowała dla uczniów klas I-III wyjątkowy spektakl.

    Spotkanie rozpoczął występ uczennic klasy 5b – Barbary i Zofii, które wykonały piękną piosenkę „Ukraina – to Ty”. Następnie młodzi widzowie mieli okazję poznać ukraińską bajkę zatytułowaną „Kołobok”, która opowiada o tym, jak mały krnąbrny chlebek, postanowił wyruszyć w świat. Podczas wędrówki spotkał różne leśne zwierzęta i wydawać by się mogło, że mały spryciarz z każdej opresji wychodzi cało… do czasu, aż spotkał Lisiczkę, która „z nie jednego pieca jadła”.

    Mimo, iż przedstawienie odbyło się w języku ukraińskim, nikt nie miał problemu ze zrozumieniem morału bajki o tym, że należy zawsze słuchać rodziców i być ostrożnym w kontaktach z obcymi. Dziękujemy naszym ukraińskim uczniom – Olegowi, Kyryłowi, Arsenowi, Walerii, Daszy, Weronice, Janowi, Maszy, Jarosławie i Alinie - za przybliżenie nam kultury naszych wschodnich sąsiadów oraz świetną zabawę!

    Udział uczniów z kl. VI b z Ukrainy w inscenizacji bajki ukraińskiej Kołobok

    Udział uczniów z kl. VI b z Ukrainy w inscenizacji bajki ukraińskiej Kołobok

    Udział uczniów z kl. VI b z Ukrainy w inscenizacji bajki ukraińskiej Kołobok

   • Podwójne święto

    22.07.2022 11:18
    W środę 1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole podwójne święto: szkolne obchody Dnia Olimpijczyka oraz Dnia Dziecka. Program imprezy obejmował pogłębienie wiedzy o patronie szkoły, rywalizację sportową, konkursy plastyczne i oczywiście dobrą zabawę. Zaczęliśmy od uroczystego otwarcia Szkolnych Igrzysk Sportowych. Apel z ceremoniałem olimpijskim zainicjował przemarsz wszystkich klas przybranych w barwy państw, wylosowanych wcześniej spośród członków MKOL. Następnie przy dźwiękach hymnu olimpijskiego wciągnięto na maszt flagę olimpijską a zapalenia znicza olimpijskiego dokonała Pani Klaudia Adamek olimpijka z Tokio, nasz gość honorowy. Po uroczystym apelu uczniowie przystąpili do realizacji zadań. Były nimi: Zaprojektowanie maskotki lub piktogramu, które mogłyby być symbolem igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Polsce, zaplanowanie trasy sztafety z ogniem olimpijskim na terenie Polski, tak aby dotarła z Gdańska do Zakopanego z podaniem miast i nazwisk olimpijczyków polskich uczestniczących w sztafecie, konkurs plastyczny „Moja ulubiona konkurencja olimpijska”. Oprócz tego każdy uczeń mógł wziąć udział w Szkolnych Igrzyskach Sportowych, na które składało się 5 konkurencji lekkoatletycznych. Najlepsi sportowcy w poziomach klas otrzymali medale a  wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród. Atrakcją imprezy była wspólna rozgrzewka z olimpijką, czołową sprinterką kraju Panią Klaudią Adamek, która tego dnia dekorowała zwycięzców, rozdała setki autografów i przeprowadziła wiele rozmów z uczniami
    i nauczycielami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które fachowo prezentował ratownik medyczny Pan Adam Leszczewicz oraz tańce integracyjne prowadzone przez uczennicę klasy 7b – Aleksandrę Czaję oraz przez p. Darię Mielkę. Ten obfitujący w atrakcje dzień osłodzony został porcją pysznych lodów, ufundowanych przez szkolną Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i zapraszamy za rok.

    Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole

    Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole

    Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole

   • Odwiedziny

    22.07.2022 11:10
    Dnia 20 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy pilskiego Domu Pomocy Społecznej, gdzie z okazji Dnia Matki i Ojca recytowali wiersze i śpiewali piosenki nawiązujące do istoty i powagi bycia rodzicami. Następnie złożyli życzenia oraz  wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Atmosfera była wspaniała – wzruszająca, ale i pełna radości. Chcielibyśmy  podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był taki wyjątkowy. Dziękujemy!

    Odwiedziny pensjonariuszy w DPS

    Odwiedziny pensjonariuszy w DPS

    Odwiedziny pensjonariuszy w DPS