• SREBRNE MEDALE I AWANS DO ZAWODÓW REJONOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS VI

•

W pierwszym dniu marca w Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile była organizatorem Finału Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas VI.

W turnieju wystartowało aż 7 zespołów walcząc o mistrzostwo powiatu i awans do zawodów rejonowych. Po zaciętej rywalizacji w ścisłym finale spotkały się Szkoła Podstawowa nr 2 z Piły i Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły. Po ciekawym spotkaniu rozstrzygniętym w tie-breaku pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły. Dziewczęta z dwójki zdobyły srebrne medale zajmując drugie miejsce. W rywalizacji o miejsce trzecie, mecz rozegrał się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 11 i nr 5 z Piły. Brązowe medale wywalczyły w tej rywalizacji dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 11.

Turniej charakteryzował się dość wysokim poziomem umiejętności wszystkich startujących zespołów. A zespoły z „dwójki” i „szóstki” będą miały okazję sprawdzić się w rywalizacji miedzy sobą w zawodach rejonowych, które również organizowane będą przez Szkołę podstawową nr 2 w Pile.

• „Pilskie czwartki lekkoatletyczne” – podsumowanie

• 19 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbyło się podsumowanie XXVII edycji realizacji Projektu „Pilskie czwartki lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży Powiatu Pilskiego i miasta Piły.”

W wyniku analizy osiągnięć sportowych uczniów SP2 w ramach czwartków lekkoatletycznych nasza szkoła zajęła zaszczytne III miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych miasta Piły. Szkołę w czwartkach lekkoatletycznych reprezentowały: Weronika Bogdańska, Izabela Fortuniak, Sandra Michalak, Oliwia Skwarek, Gabriela Majcher, Alicja Gniot, Maja Ciemięga i Zuzanna Hryckiewicz.

Bardzo duże znaczenie dla tak wysokiej pozycji szkoły w rankingu pilskich szkół miał sukces uczennicy klasy 8b - Weroniki Bogdańskiej, która podczas XIX Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA zdobyła złoty medal w biegu na 300 m .Należy także dodać ,że Weronika obroniła trzeci raz z rzędu tytuł najlepszej  biegaczki na 300 m w swojej kategorii wiekowej.

• BIEG LOTNIKA: KOLEJNE SUKCESY

• W dniu 13 października 2023 roku na terenach leśnych, przyległych do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyła się kolejna edycja Biegu Lotnika. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając reprezentację zarówno dziewcząt jak i chłopców w kategorii klas IV-VI oraz VII-VIII.

Reprezentacja naszej Szkoły  kolejny raz zaprezentowały się z jak najlepszej sportowej strony i zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej w kat. Dziewcząt i Chłopców klas VII-VIII.

• SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE I NASZE MEDALE

• W dniu 06 października 2023 roku na terenach leśnych, przyległych do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając reprezentację zarówno dziewcząt jak i chłopców w kategorii klas IV-VI oraz VII-VIII.

Reprezentacje naszej Szkoły  kolejny raz zaprezentowały się z jak najlepszej sportowej strony i zdobyły łącznie 3 złote medale oraz jedno miejsce IV.

- Palacz Wiktor

Sztafety, które wybiegały złote medale reprezentowały naszą szkołę w Finale Województwa Wielkopolskiego w dniu 10 października 2023 r na Hipodromie Wola w Poznaniu. Uczniowie nasi i tym razem nie zawiedli!

Brązowy medal zdobyła sztafeta w kategorii dziewcząt klas IV-VI

Miejsca VI zajęły w Województwie sztafety klas VII-VIII w kategorii dziewcząt i chłopców.

Oraz dziewczęta:

-  Fortuniak Izabela

- Przewoźniak Urszula

Opiekunami sztafet byli p. Marek Witczak i p. Jarosław Chwałek

Zawodnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy wyników.

• FINAŁ WOJEWÓDZKI – FESTIWAL SZTAFET 05.10.2023 Stadion Olimpii w Poznaniu

• W dniu 05 października 2023 roku na Stadionie lekkoatletycznym Olimpii Poznań przy ul. Warmińskiej odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Festiwalu Sztafet. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając łącznie 3 zespoły sztafetowe w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców. Żeńska reprezentacja naszej Szkoły kolejny raz nie zawiodła i przywiozła z imprezy Złoty Medal w Sztafecie Olimpijskiej.

A oto skład „Złotej” sztafety:

- Fortuniak Izabela

Bardzo dobrze zaprezentowali się także chłopcy z naszej szkoły klas VI w sztafecie 4x100 m zajmując miejsce IV oraz chłopcy z klas VII-VIII także zajmując miejsce IV w sztafecie olimpijskiej

Sztafeta 4x100 m

- Żołądkiewicz Hubert

Sztafeta olimpijska klas VII-VIII

- Prasek Karol

• Mistrzostwa Rejonu – Festiwal Sztafet

• W dniu 29 września 2023 roku na Stadionie lekkoatletycznym należącym do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztafet w ramach Mistrzostw Rejonu Pilskiego. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając łącznie 5 zespołów sztafetowych w kategorii dziewcząt i 5 zespołów w kategorii chłopców. Uczniowie naszej Szkoły zdobyli wspólnie 5 medali mistrzostw.

W kategorii Chłopców klas IV – VI – Sztafeta  4x100 m zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

Opiekunem zwycięskiego zespołu był p. Marek Witczak

W kategorii Dziewcząt klas IV-VI Sztafeta Szwedzka zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

- Śnioszek Milena

W kategorii Dziewcząt klas VII-VIII Sztafeta Olimpijska zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

W kategorii Chłopców klas VII-VIII Sztafeta Olimpijska zdobyła ZŁOTY MEDAL w składzie:

- Musiał Jakub

W kategorii Chłopców klas VII-VIII Sztafeta 4x100m zdobyła BRĄZOWY MEDAL w składzie:

- Sokol Denys

- Łucki Tadeusz

Opiekunem zwycięskich zespołów sztafet dziewcząt i chłopców był p. Jarosław Chwałek

Zwycięzcą gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 05 października 2023 roku na Stadionie Olimpii w Poznaniu.

• Nowy rok szkolny i za nami już pierwsze sukcesy sportowe!

• W minioną sobotę tj. 16 września 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej  nr 4 w Pile odbyły się zawody „Festiwal Sztafet” przeznaczone dla uczniów klas cztery - sześć szkół podstawowych miasta Piły .

W zawodach brały udział reprezentacje ośmiu szkół. Reprezentacja naszej szkoły w liczbie 36 uczniów zajęła w klasyfikacji ogólnej I miejsce, natomiast w poszczególnych poziomach:

klasy czwarte 2 miejsce, klasy piąte 1 miejsce i klasy szóste 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Opiekę nad uczniami sprawowali Marek Witczak, Tomasz Idzikowski i Jacek Piechota.