• Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności

   19.01.2024 15:12
   10 stycznia uczniowie Klasy Patronackiej – 8b wzięli udział w Gali Pilskiej Akademii Umiejętności. Niebawem przekroczą progi szkół średnich i  może w następnych latach zobaczymy naszych absolwentów na scenie Regionalnego Centrum Kultury i może właśnie oni będą brali udział w konkursie.
    
   W projekcie tym zespoły uczniowskie współpracują z pilskimi przedsiębiorcami, którzy dzielą się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie prowadzenia firmy. Przedsiębiorcy natomiast mają możliwość współpracować z kreatywnymi młodymi ludźmi, którzy mogą zaproponować pomysły na promocję firmy i budowanie marki. W ramach konkursu o nagrody pieniężne dla młodzieży oraz puchar dla zwycięskiego zespołu rywalizować będzie 5 zespołów uczniowskich wraz z opiekunami. 
    
   Po wyłonieniu współpracujących ze sobą zespołów uczestnicy Gali obejrzeli przejmujący film dokumentalny pt. “Panie Przodem”, którego główna bohaterka pomimo napotykanych przeciwności losu dąży do celu i realizuje swoje marzenia.
    
   Finał Pilskiej Akademii Umiejętności odbędzie się w marcu bieżącego roku. Jury oceni prace konkursowe zespołów oraz wyłoni zwycięski zespół.
   Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności
   Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności
  • Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

   23.11.2023 16:36
   19 października w pilskim MDK odbyło się coroczne podsumowanie ubiegłej edycji czwartków lekkoatletycznych. Nauczyciele jak i dyrektorzy szkół odebrali nagrody za poprzedni rok sportowych zmagań. Wyróżnienie otrzymała m.in. Weronika Bogdańska za swoje osiągnięcia przez ostatnie 3 lata. Uczennica została nagrodzona stypendium w dziedzinie sportu i nauki. 
   Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych
  • Bieg Lotnika

   23.11.2023 16:33

   13 października w Pile odbył się X Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły. W wydarzeniu brały udział uczniowie z wszystkich szkół podstawowych z powiatu. Weronika Bogdańska z Klasy Patronackiej indywidualnie zajęła pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje – Weroniko!
   Bieg Lotnika Bieg Lotnika

  • Wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych

   23.11.2023 16:30
   10 października w Poznaniu odbyły się wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych. Weronika Bogdańska i Urszula Przewoźniak z Klasy Patronackiej wraz z resztą zespołu wywalczyły 6 miejsce. Udział brało około 30 zespołów. Serdecznie gratulujemy. 
   Wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych Wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych
  • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

   20.11.2023 16:33
   13 października w naszej szkole zamiast zajęć dydaktycznych odbyło się realizowanie projektów na różnych płaszczyznach. 
   Uczniowie dyskutowali o tym, jaka powinna być szkoła i w jakie umiejętności powinna wyposażyć uczniów. Młodzież wykonała prace plastyczne pt. „Mój ulubiony nauczyciel w karykaturze”. W grupach młodzi ludzie rysowali szkołę marzeń.
   Uczniowie brali też udział w konkursie polegającym na odgadnięciu, do jakiego nauczyciela należy zdjęcie z dzieciństwa.
   Uczniowie klasy 6b oraz Klasy Patronackiej - 8b uczestniczyli nie tylko w w/w działaniach, ale także wzięli udział w przedstawieniu przygotowanych dla wszystkich pracowników naszej szkoły pod tytułem Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna. Przedstawienie przygotowały panie Jolanta Kamińska i Regina Wojnicka. Za udział w bardzo ciekawym przedstawieniu w imieniu wszystkich pracowników szkoły podziękowała Pani Dyrektor Barbara Ochocka.
   Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
   Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
   Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole