• Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności

19.01.2024 15:12
      10 stycznia uczniowie Klasy Patronackiej – 8b wzięli udział w Gali Pilskiej Akademii Umiejętności. Niebawem przekroczą progi szkół średnich i  może w następnych latach zobaczymy naszych absolwentów na scenie Regionalnego Centrum Kultury i może właśnie oni będą brali udział w konkursie.

W projekcie tym zespoły uczniowskie współpracują z pilskimi przedsiębiorcami, którzy dzielą się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie prowadzenia firmy. Przedsiębiorcy natomiast mają możliwość współpracować z kreatywnymi młodymi ludźmi, którzy mogą zaproponować pomysły na promocję firmy i budowanie marki. W ramach konkursu o nagrody pieniężne dla młodzieży oraz puchar dla zwycięskiego zespołu rywalizować będzie 5 zespołów uczniowskich wraz z opiekunami.

Po wyłonieniu współpracujących ze sobą zespołów uczestnicy Gali obejrzeli przejmujący film dokumentalny pt. “Panie Przodem”, którego główna bohaterka pomimo napotykanych przeciwności losu dąży do celu i realizuje swoje marzenia.

Finał Pilskiej Akademii Umiejętności odbędzie się w marcu bieżącego roku. Jury oceni prace konkursowe zespołów oraz wyłoni zwycięski zespół.
      Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności
      Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności
    • Wigilia w klasie 8b

11.04.2024 22:31
      22 grudnia odbyła się ostatnia Wigilia Klasy Patronackiej – 8b w naszej szkole.
      Ostatni razem w takim gronie wspólnie uczniowie wraz z wychowawczynią przed wigilią przystroili choinkę, otrzymali prezenty, podzielili się opłatkiem, składali życzenia, słuchali kolęd.
      Ten czas był wzruszający tym bardziej, że wielu uczniów uczęszcza do tej samej klasy od ośmiu lat, niektórzy dołączyli w klasie 4, inni w klasie 6, 7 i 8, mimo to wiele godzin spędzili i jeszcze spędzają razem.
      Pani Agnieszka Płóciennik również pracuje z obecną 8b od klasy pierwszej. Bardzo rzadko zdarza się, by nauczyciel edukował tych samych uczniów aż osiem lat.
      Wigilia w klasie 8b
    • Pasjonująca wyprawa do stolicy.

11.04.2024 22:27
      13 grudnia był dniem wielu emocji i nowych doświadczeń dla uczniów z naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 11.
      W wycieczce do Warszawy  wzięli udział wyróżnieni uczniowie, bardzo aktywni w wolontariacie i reprezentujący szkołę w konkursach miejskich i na wyższych szczeblach.
      W programie było zwiedzanie Sejmu, spotkanie z panem posłem – Piotrem Głowskim, zwiedzanie Centrum Nauki – Kopernik, a także udział w pokazie w Planetarium.
      Oglądanie  Sejmu to wyjątkowe doświadczenie, móc przebywać w miejscach, w których przebywają posłowie podczas pracy. Na początku pani przewodnik opowiedziała nam o kompleksie budynków sejmowych. Na podstawie makiety pokazała każdy z nich i omówiła.
      Po spotkaniu z panią przewodnik, spotkaliśmy się z panem posłem – Piotrem Głowskim. Pan poseł bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, zadaniach, trudach związanych z pracą bycia posłem i relacjach z innymi posłami. Spotkanie odbyło się na galerii dla publiczności  z której widzieliśmy salę posiedzeń sejmu. O tej sali również opowiadał nam pan poseł w bardzo interesujący sposób. Uczniowie zadawali też pytania. Na wszystkie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
      Mieliśmy również okazję spotkać się z osobami goszczonymi przez pana posła – Piotra Głowskiego. Byli to: pani Wiceprezydent Beata Dudzińska oraz Radni Rady Miasta Piły i Radni Powiatu Pilskiego.
      Po obiedzie w stołówce sejmowej, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Tam mogliśmy oglądać  bardzo ciekawe wystawy, a także posłuchać prezentera  o wybranych gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym oraz odległych miejscach we Wszechświecie. Oglądaliśmy również film „Explore”, który opowiada bardzo ciekawą historię rozwoju nauki astronomii.
      Serdecznie dziękujemy panu posłowi – Piotrowi Głowskiemu za zaproszenie na arcyciekawą wycieczkę. To był dla nas zaszczyt uczestniczyć w niej. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Biura Poselskiego Piotra Głowskiego – Aleksandrze Gawrońskiej –  za koordynowanie wycieczki i wsparcie podczas wyjazdu.
      12. Pasjonująca wyprawa do stolicy.
      Pasjonująca wyprawa do stolicy.
    • Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

23.11.2023 16:36
      19 października w pilskim MDK odbyło się coroczne podsumowanie ubiegłej edycji czwartków lekkoatletycznych. Nauczyciele jak i dyrektorzy szkół odebrali nagrody za poprzedni rok sportowych zmagań. Wyróżnienie otrzymała m.in. Weronika Bogdańska za swoje osiągnięcia przez ostatnie 3 lata. Uczennica została nagrodzona stypendium w dziedzinie sportu i nauki.
      Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych Podsumowanie XXVII edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych
    • Bieg Lotnika

23.11.2023 16:33

13 października w Pile odbył się X Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły. W wydarzeniu brały udział uczniowie z wszystkich szkół podstawowych z powiatu. Weronika Bogdańska z Klasy Patronackiej indywidualnie zajęła pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje – Weroniko!
      Bieg Lotnika Bieg Lotnika