• I miejsce w Rejonowym Festiwalu Sztafet

20.11.2023 16:26
      29 września Weronika Bogdańska uczennica klasy 8b wraz z zespołem brała udział w Rejonowym Festiwalu Sztafet, który odbył się w Pile. Dziewczyny dzięki wygranej w sztafecie olimpijskiej zagwarantowały sobie awans do wojewódzkiego finału tej imprezy.
      I miejsce w Rejonowym Festiwalu Sztafet
    • Udział klas 7b i Klasy Patronackiej - 8b w Lekcji przedsiębiorczości

20.11.2023 16:25
      02.10.2023 r. klasa 7b oraz Klasa Patronacka 8b wzięły udział w warsztatach nt. „Co gdyby pieniądze nie miały znaczenia?”. Warsztaty poprowadzone były przez twórców profilu Foxes in Eden – influencerów, którzy żyją w stylu vanlife. Zosia i Kuba opowiadając o swoim życiu pokazali, że warto realizować swoje marzenia, ponieważ pasja może stać się sposobem na życie.
      Przed prelekcją odbył się quiz, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Udział klas 7b i Klasy Patronackiej - 8b  w Lekcji przedsiębiorczościUdział klas 7b i Klasy Patronackiej - 8b  w Lekcji przedsiębiorczości
    • Warsztaty Kulinarne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Dwójce w Pile

20.11.2023 16:22

22 września do naszej szkoły dotarł zespół pracowników SGGW z Warszawy. Pan doktor Piotr Sałek wręczył pani Dyrektor Barbarze Ochockiej nagrodę w konkursie „JEŻowe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Pani Dyrektor odebrała dyplom z wyróżnieniem oraz 20 wydrukowanych kalendarzy. W ramach nagrody pracownicy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy przeprowadzili w naszej szkole dwa warsztaty kulinarne. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 5b i 7b oraz uczennice, które przygotowały rysunki do kalendarza. Z Klasy Patronackiej 8b wyróżniona została Lidia Klejna, która wykonała ilustrację do kalendarza na miesiąc sierpień. Lidka otrzymała nagrodę – foremkę do lodów.

Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie przepisów kuchni molekularnej m.in. truskawkowy makaron spaghetti, jadalna ziemia, malinowa chmurka, ravioli jogurtowe. Było smacznie, kolorowo i zdrowo. Dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów, które niewątpliwie były ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

• Nagrody Prezydenta Miasta Piły

29.10.2023 18:21
      27 września Prezydent Piotr Głowski wręczył podczas uroczystej gali nagrody najlepszym uczniom z pilskich szkół podstawowych. Otrzymali oni gratyfikację pieniężną za sukcesy w nauce i sporcie. Wpłynęło łącznie 205 wniosków o nagrody, a ostatecznie otrzymało je 163 uczniów pilskich publicznych i niepublicznych szkół podstawowych. Z naszej szkoły nagrody otrzymało aż 31 uczniów w tym 2 uczennice z Klasy Patronackiej – 8b: Weronika Bogdańska oraz Maja Cerajewska. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i nagród w kolejnych latach.

Nagrody Prezydenta Miasta Piły