• Warsztaty Kulinarne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Dwójce w Pile

• 20.11.2023 16:22
      • 22 września do naszej szkoły dotarł zespół pracowników SGGW z Warszawy. Pan doktor Piotr Sałek wręczył pani Dyrektor Barbarze Ochockiej nagrodę w konkursie „JEŻowe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Pani Dyrektor odebrała dyplom z wyróżnieniem oraz 20 wydrukowanych kalendarzy. W ramach nagrody pracownicy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy przeprowadzili w naszej szkole dwa warsztaty kulinarne. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 5b i 7b oraz uczennice, które przygotowały rysunki do kalendarza. Z Klasy Patronackiej 8b wyróżniona została Lidia Klejna, która wykonała ilustrację do kalendarza na miesiąc sierpień. Lidka otrzymała nagrodę – foremkę do lodów.

Zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie przepisów kuchni molekularnej m.in. truskawkowy makaron spaghetti, jadalna ziemia, malinowa chmurka, ravioli jogurtowe. Było smacznie, kolorowo i zdrowo. Dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów, które niewątpliwie były ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.