• Podwójne święto

25.07.2022 21:35

W środę 1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole podwójne święto: szkolne obchody Dnia Olimpijczyka oraz Dnia Dziecka. Program imprezy obejmował pogłębienie wiedzy o patronie szkoły, rywalizację sportową, konkursy plastyczne i oczywiście dobrą zabawę. Zaczęliśmy od uroczystego otwarcia Szkolnych Igrzysk Sportowych. Apel z ceremoniałem olimpijskim zainicjował przemarsz wszystkich klas przybranych w barwy państw, wylosowanych wcześniej spośród członków MKOL. Następnie przy dźwiękach hymnu olimpijskiego wciągnięto na maszt flagę olimpijską a zapalenia znicza olimpijskiego dokonała Pani Klaudia Adamek olimpijka z Tokio, nasz gość honorowy. Po uroczystym apelu uczniowie przystąpili do realizacji zadań. Były nimi: Zaprojektowanie maskotki lub piktogramu, które mogłyby być symbolem igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Polsce, zaplanowanie trasy sztafety z ogniem olimpijskim na terenie Polski, tak aby dotarła z Gdańska do Zakopanego z podaniem miast i nazwisk olimpijczyków polskich uczestniczących w sztafecie, konkurs plastyczny „Moja ulubiona konkurencja olimpijska”. Oprócz tego każdy uczeń mógł wziąć udział w Szkolnych Igrzyskach Sportowych, na które składało się 5 konkurencji lekkoatletycznych. Najlepsi sportowcy w poziomach klas otrzymali medale a  wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród. Atrakcją imprezy była wspólna rozgrzewka z olimpijką, czołową sprinterką kraju Panią Klaudią Adamek, która tego dnia dekorowała zwycięzców, rozdała setki autografów i przeprowadziła wiele rozmów z uczniami
      i nauczycielami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które fachowo prezentował ratownik medyczny Pan Adam Leszczewicz oraz tańce integracyjne prowadzone przez uczennicę klasy 7b – Aleksandrę Czaję oraz przez p. Darię Mielkę. Ten obfitujący w atrakcje dzień osłodzony został porcją pysznych lodów, ufundowanych przez szkolną Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i zapraszamy za rok.

Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

• Festiwal rekreacji

26.07.2022 19:48
      Od 18 października 2021 roku ruszył w naszej szkole program profilaktyczny „Festiwal rekreacji”. Jest on realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile. Najważniejszym celem jest stworzenie warunków do upowszechnienia kultury fizycznej wśród  uczniów naszej szkoły i zaangażowanie  nauczycieli do przeprowadzenia zajęć z  wykorzystaniem sprzętu, który nasza szkoła otrzymała z Urzędu Miasta w Pile. Ważnym zadaniem jest również zapoznanie dzieci z zasadami i regułami zabaw z dawnych lat.
      W  pierwszych zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III oraz ze świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się gra w badmintona, która wymaga od najmłodszych systematycznych ćwiczeń. Dzięki kołom hula hop - rozgrzewka sportowa przybrała atrakcyjną formę. Chusta animacyjna wzbudziła entuzjazm wśród najmłodszych. Poprzez różne  zabawy animacyjne dzieci uczyły się współdziałania w grupie. Trenowały też rzuty do celu i zbijały metalowe butelki.  Małymi krokami poznawały zasady gry w gumę. Nawet chłopcy z wielką chęcią i zaangażowaniem włączyli się w tę zabawę. Powrót do zabaw z dawnych lat jest wspaniałą alternatywą na zagospodarowanie wolnego czasu naszym dzieciom. Tradycyjne gry dziecięce staną się dla naszych pociech ciekawe, jeżeli dorośli zaprezentują je w sposób atrakcyjny. Rolą nauczyciela będzie zainicjowanie zabaw i dopilnowanie sprawiedliwego przestrzegania reguł.
                                                                                                           Dorota Sieniawska

Festiwal rekreacji Festiwal rekreacji