• Festiwal rekreacji.

31.10.2021 10:27

Od 18 października 2021 roku ruszył w naszej szkole program profilaktyczny „Festiwal rekreacji”. Jest on realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile. Najważniejszym celem jest stworzenie warunków do upowszechnienia kultury fizycznej wśród uczniów naszej szkoły i zaangażowanie nauczycieli do przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem sprzętu, który nasza szkoła otrzymała z Urzędu Miasta w Pile. Ważnym zadaniem jest również zapoznanie dzieci z zasadami i regułami zabaw z dawnych lat.

W pierwszych zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III oraz ze świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się gra w badmintona, która wymaga od najmłodszych systematycznych ćwiczeń. Dzięki kołom hula hop - rozgrzewka sportowa przybrała atrakcyjną formę. Chusta animacyjna wzbudziła entuzjazm wśród najmłodszych. Poprzez różne zabawy animacyjne dzieci uczyły się współdziałania w grupie. Trenowały też rzuty do celu i zbijały metalowe butelki. Małymi krokami poznawały zasady gry w gumę. Nawet chłopcy z wielką chęcią i zaangażowaniem włączyli się w tę zabawę. Powrót do zabaw z dawnych lat jest wspaniałą alternatywą na zagospodarowanie wolnego czasu naszym dzieciom. Tradycyjne gry dziecięce staną się dla naszych pociech ciekawe, jeżeli dorośli zaprezentują je w sposób atrakcyjny. Rolą nauczyciela będzie zainicjowanie zabaw i dopilnowanie sprawiedliwego przestrzegania reguł.

Dorota Sieniawska