• Plan działań prozdrowotnych 2023/2024.pdf
  • Obchody Dnia Olimpijczyka połączone z Dniem Dziecka w naszej szkole

  • 1 czerwca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Olimpijczyka połączony z Dniem Dziecka. Ceremoniał otwarcia Igrzysk Międzyklasowych rozpoczął się od przemarszu klas, wciągnięcia flagi olimpijskiej, zapalenia znicza oraz odsłuchania Hymnu Olimpijskiego. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe. Zmaganiom uczniów towarzyszyły wielkie emocje. Ponadto uczniowie prezentowali sylwetkę wybranego olimpijczyka na drzwiach sal lekcyjnych. Ten dzień w naszej szkole daje okazję do podwójnego świętowania. Z okazji Dnia Dziecka poza życzeniami uczniowie otrzymali słodkie upominki. Radość w sercach i uśmiechy na twarzach, niczego więcej do szczęścia nie potrzeba...

  • Aktywnie po zdrowie

  • W dniach 17-21 kwietnia przeprowadzony został Tydzień Aktywności Fizycznej. Tegoroczny kwietniowy tydzień obfitował w różne formy uczniowskich i nauczycielskich działań. Jedną z nich by Bieg po zdrowie zrealizowany przez uczniów klas 4-8 podczas kwietniowych godzin wychowawczych. W tym roku padł prawdziwy rekord biegu. Uczniowie zwycięskiej klasy 4a wspólnie przebiegli dystans 39,6 km.

   Fotorelacja z biegu w linku ==> https://tiny.pl/cm3qq

    

   Dużym zainteresowaniem cieszyły się aktywne przerwy, które to zgromadziły sporą część uczniów klas 4-8 na holu szkoły. Zabawę przy muzyce poprowadziła Ola Czaja.

   Fotorelacja w linku ==> https://tiny.pl/cm3qx

    

   Poza tym uczniowie klas 4-5 wzięli udział w pokazie sztuki walki brazylijskiego Jiu-Jutsu, który poprowadził Pan Marcin Kabat. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe tajniki walki oraz zwieli udział w którym każdy mógł się sprawdzić.  Fotorelacja w linku ==> https://tiny.pl/cm391

    

   Tydzień Aktywności był również czasem relaksu i odprężenia dla pracowników szkoły, którzy w trosce o swój dobrostan wzięli udział w zajęciach jogi. Spotkanie poprowadziła Pani Magdalena Wachowiak.

  • Zdrowa rywalizacja z ekologią w tle….

  • 27 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Uczniowie kontra Rodzice. Czteroosobowe składy rodziców i uczniów wzięli udział w Turnieju wiedzy i konkurencjach sportowych. Zmagania sportowe polegały na wykonaniu konkurencji w wyścigu rzędów, w którym liczył się zarówno czas jak i poprawność wykonania czynności. W kolejnym etapie turnieju uczestnicy zmagali się z quizem wiedzowymi MILIONERZY, gdzie pojawiły się pytania w temacie zdrowego stylu życia jak i segregacji odpadów czy ekologii. W obydwóch dziedzinach turnieju niepokonana okazała się drużyna rodziców reprezentowana przez panią Magdalenę Kajnath oraz panów Dawida Schulz, Szymona Ławniczaka i Pawła Knozowskiego.

   Zmagania sportowe oraz wiedzowe zakończyły się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez uczestników szkolnego koła kulinarnego. Podczas degustacji lemoniady, owocowych szaszłyków i kolorowych kanapek, można było wymienić swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące realizowanych działań w tamach szkolnego Miesiąca Zdrowia i Ekologii. Turniej wiedzy i aktywności dzieci i rodziców był dla nas nowym doświadczeniem, choć po czasie pandemii niezwykle potrzebnym i  będziemy chcieli wracać do takich spotkań.

   Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w turnieju! 

  • Jestem AS – Akceptuję Siebie!

  • Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji mającej na celu wsparcie zdrowie a psychicznego dzieci i młodzieży. Po grudniowym projekcie SuperMocy teraz zajęliśmy się ASami…

   AS, czyli Akceptuję Siebie! W dniach 29 maja – 7 czerwca uczniowie mogli zapoznać się z materiałami w wersji online. Natomiast w dniach 12-16 czerwca informacje projektowe zostały umieszczone na holu szkoły. Uczniowie mogli m.in. dokonywać wyboru tekstu do swojego lustra, zabrać ze sobą dobre słowo lub stać się Asem :)

   Fotorelacja w linku ==> https://tiny.pl/cm3rv

  • Rodzinny festyn rekreacyjno-sportowy​​​​​​

  • W naszej szkole należącej do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w ramach Dni Kultury Zdrowotnej, klasy drugie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali festyn sportowo-rekreacyjny dla swoich uczniów, w którym do sportowej rywalizacji zaprosili rodziców.  Wszyscy przybyli w świetnych nastrojach, a zróżnicowane i zabawne konkurencje przysporzyły wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Ten rodzinnie i aktywnie spędzony wspólnie czas, zakończyliśmy pełni endorfin. Dziękujemy Rodzicom, że znaleźli czas i chęć do wzięcia udziału w turnieju, a zarazem sprawili ogromną radość swoim pociechom.

  • Wiosenny Turniej Sportowy

  • Wiwat sport! Wiwat ruch! W zdrowym ciele zdrowy duch! Pod tym hasłem 28 kwietnia 2023 roku w sali gimnastycznej szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się Wiosenny Turniej Sportowy. Do zabawy oprócz uczniów klas pierwszych zaproszone zostały również dwie grupy przedszkolne. Dzieci z „Pszczółek” i „Biedronek” świetnie zintegrowały się ze starszymi kolegami.  Do wykonania było sześć konkurencji sportowych. Zabawie dopingowały:  pani dyrektor Barbara Ochocka, pani wicedyrektor klas 1-3 pani Beata Lewicka-Kryut , pani wicedyrektor Lidia Wójciak oraz pielęgniarka szkolna.  Za swoje starania każde dziecko otrzymało zdrową przekąskę w formie owocowego musu. Klasy otrzymała też pamiątkowy dyplom uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zabawa była częścią realizacji Dni Kultury Zdrowotnej realizowanym w SP 2.

  • Mam zdrowe zęby

  • Profilaktyka jamy ustnej jest jednym z zadań, które realizujemy jako szkoła należąca do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ostatnim czasie, wszystkie klasy drugie wzięły udział w zajęciach pt. „Mam zdrowe zęby”. Zajęcia prowadzone były przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pile.

   Podczas ciekawych i praktycznych zajęć, uczniowie nauczyli się jak prawidłowo szczotkować zęby, jak dbać o nie codziennie, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Dzieci usłyszały również wiele rad dotyczących prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poznały listę produktów, które należy spożywać, aby ich zęby były zdrowe i mocne. Wszystkie cenne informacje, dotyczące profilaktyki jamy ustnej, zostały zebrane w broszurkach, z którymi uczniowie udali się na lekcje.  Broszury zawierały również ciekawe

   zadania do wykonania podsumowujące zajęcia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcony nam czas.

  • Dni Kultury Zdrowotnej

  • W naszej szkole należącej do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniach 24.04-28.04.2023 r. odbyły się Dni Kultury Zdrowotnej. Dzieci z klas I-III w tych dniach wykonywały szereg działań mających na celu promocję zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz dbania o nasz wspólny dom, którym jest Ziemia. Klasy wraz z wychowawcami tworzyły zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski z owoców i warzyw – szaszłyki owocowe a także pomysłowe, kolorowe  i zachęcające do jedzenia kanapki z warzywami oraz sałatki owocowe.

   Korytarze szkolne zrobiły się pysznie kolorowe od plakatów, przedstawiających ciekawostki na temat wybranych owoców i warzyw oraz zdrowych przepisów na owocowo-warzywne przekąski.

   W Tygodniu Zdrowia nie zabrakło aktywnych przerw z muzyką i gimnastyką oraz wesołych zabaw sportowych na świeżym powietrzu. Pierwszaki wraz z wychowawcami zaprosili nasze kochane przedszkolaki do wspólnego turnieju sportowego na wesoło. Wychowawcy klas drugich także zorganizowali turniej sportowy, w którym w wyśmienitych humorach wzięli udział rodzice wraz ze swoimi pociechami. Rywalizacji sportowej towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i dobra zabawa. A co najważniejsze to popołudnie było spędzone aktywnie, czyli na sportowo.

   Pogoda dopisała więc wybraliśmy się na sprzątanie naszego najbliższego otoczenia – zbierając śmieci i świecąc przykładem, daliśmy świadectwo miłości do naszej Ziemi. W klasach powstały piękne mini ogródki, w których posialiśmy rzeżuchę, posadziliśmy fasolę a także wiosenne kwiatki.

  • Podwójne święto

   25.07.2022 21:35

   W środę 1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole podwójne święto: szkolne obchody Dnia Olimpijczyka oraz Dnia Dziecka. Program imprezy obejmował pogłębienie wiedzy o patronie szkoły, rywalizację sportową, konkursy plastyczne i oczywiście dobrą zabawę. Zaczęliśmy od uroczystego otwarcia Szkolnych Igrzysk Sportowych. Apel z ceremoniałem olimpijskim zainicjował przemarsz wszystkich klas przybranych w barwy państw, wylosowanych wcześniej spośród członków MKOL. Następnie przy dźwiękach hymnu olimpijskiego wciągnięto na maszt flagę olimpijską a zapalenia znicza olimpijskiego dokonała Pani Klaudia Adamek olimpijka z Tokio, nasz gość honorowy. Po uroczystym apelu uczniowie przystąpili do realizacji zadań. Były nimi: Zaprojektowanie maskotki lub piktogramu, które mogłyby być symbolem igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Polsce, zaplanowanie trasy sztafety z ogniem olimpijskim na terenie Polski, tak aby dotarła z Gdańska do Zakopanego z podaniem miast i nazwisk olimpijczyków polskich uczestniczących w sztafecie, konkurs plastyczny „Moja ulubiona konkurencja olimpijska”. Oprócz tego każdy uczeń mógł wziąć udział w Szkolnych Igrzyskach Sportowych, na które składało się 5 konkurencji lekkoatletycznych. Najlepsi sportowcy w poziomach klas otrzymali medale a  wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród. Atrakcją imprezy była wspólna rozgrzewka z olimpijką, czołową sprinterką kraju Panią Klaudią Adamek, która tego dnia dekorowała zwycięzców, rozdała setki autografów i przeprowadziła wiele rozmów z uczniami
   i nauczycielami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które fachowo prezentował ratownik medyczny Pan Adam Leszczewicz oraz tańce integracyjne prowadzone przez uczennicę klasy 7b – Aleksandrę Czaję oraz przez p. Darię Mielkę. Ten obfitujący w atrakcje dzień osłodzony został porcją pysznych lodów, ufundowanych przez szkolną Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i zapraszamy za rok.

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

   Dzień dziecka na sportowo Dzień dziecka na sportowo

  • Festiwal rekreacji

   26.07.2022 19:48
   Od 18 października 2021 roku ruszył w naszej szkole program profilaktyczny „Festiwal rekreacji”. Jest on realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile. Najważniejszym celem jest stworzenie warunków do upowszechnienia kultury fizycznej wśród  uczniów naszej szkoły i zaangażowanie  nauczycieli do przeprowadzenia zajęć z  wykorzystaniem sprzętu, który nasza szkoła otrzymała z Urzędu Miasta w Pile. Ważnym zadaniem jest również zapoznanie dzieci z zasadami i regułami zabaw z dawnych lat.
   W  pierwszych zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III oraz ze świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się gra w badmintona, która wymaga od najmłodszych systematycznych ćwiczeń. Dzięki kołom hula hop - rozgrzewka sportowa przybrała atrakcyjną formę. Chusta animacyjna wzbudziła entuzjazm wśród najmłodszych. Poprzez różne  zabawy animacyjne dzieci uczyły się współdziałania w grupie. Trenowały też rzuty do celu i zbijały metalowe butelki.  Małymi krokami poznawały zasady gry w gumę. Nawet chłopcy z wielką chęcią i zaangażowaniem włączyli się w tę zabawę. Powrót do zabaw z dawnych lat jest wspaniałą alternatywą na zagospodarowanie wolnego czasu naszym dzieciom. Tradycyjne gry dziecięce staną się dla naszych pociech ciekawe, jeżeli dorośli zaprezentują je w sposób atrakcyjny. Rolą nauczyciela będzie zainicjowanie zabaw i dopilnowanie sprawiedliwego przestrzegania reguł.
                                                                                                        Dorota Sieniawska

   Festiwal rekreacji Festiwal rekreacji

   Festiwal rekreacji Festiwal rekreacji

   Festiwal rekreacji Festiwal rekreacji

   Festiwal rekreacji Festiwal rekreacji