• Kolejne nasze doświadczenia

27.09.2023 21:44

Uczestnicy koła chemicznego "Chemia w probówce" zapoznali się z jedną z właściwości fizycznych substancji jaką jest gęstość. W tym celu wykonywali doświadczenie pt. Wieża gęstości. Było to możliwe dzięki zestawom konstrukcyjnym zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
      • Duże korzyści z druku 3D

27.09.2023 21:41

Drukarkę 3D zakupioną w ramach projektu Laboratoria przyszłości wykorzystaliśmy w pracowni chemicznej do stworzenia wielu praktycznych narzędzi laboratoryjnych, takich jak podstawka na kolbę kulistą okrągłodenną, czy statywy na probówki. Dzięki tym użytecznym przedmiotom nasza praca na lekcjach chemii jest bardziej efektywna, bezpieczniejsza oraz przyczynia się do zwiększenia jakości wykonywanych doświadczeń.
      • Wykonujemy doświadczenia

27.09.2023 21:38

Dzięki zestawom konstrukcyjnym z chemii oraz specjalnie dobranym odczynnikom chemicznym nabytym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas siódmych, podczas lekcji o tlenie mieli możliwość samodzielnego wykonania doświadczenia polegającego na otrzymaniu tego gazu oraz sprawdzeniu jego podstawowych właściwości. Wykonywane samodzielnie doświadczenia zachęciły uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji oraz umożliwiły im zaobserwowanie właściwości tlenu na własne oczy.
      • Ozdoby z druku 3D

27.09.2023 21:32

Z okazji Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy wykorzystać naszą drukarkę 3D do stworzenia wyjątkowych ozdób. Postanowiliśmy wydrukować zawieszkę na drzwi i okna. Dzięki ozdobom udało nam się stworzyć świąteczną atmosferę w naszej pracowni chemicznej. Możliwość doboru różnych kolorów drukowanych ozdób wprowadziły radość i pozytywną energię do naszej codziennej pracy. Zdobywanie wiedzy w takich warunkach stało się przyjemniejsze.
      • Wykorzystanie druku 3D w naszej szkole

27.09.2023 21:28

W ramach projektu Laboratoria przyszłości otrzymaliśmy drukarkę 3D, która okazała się nieocenionym narzędziem pomocnym w doświadczeniach chemicznych. Sprzęt ten wykorzystaliśmy podczas lekcji chemii do wydrukowania specjalnie zaprojektowanych łyżeczek służących pobieraniu określonych porcji odczynników chemicznych. Wyprodukowane przez nas łyżeczki są wielokrotnego użytku, dzięki czemu ograniczamy ilość zużywanych jednorazowych łyżeczek, a to z kolei wpływa pozytywnie na stan naszego środowiska.