• Wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych

23.11.2023 16:30
      10 października w Poznaniu odbyły się wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych. Weronika Bogdańska i Urszula Przewoźniak z Klasy Patronackiej wraz z resztą zespołu wywalczyły 6 miejsce. Udział brało około 30 zespołów. Serdecznie gratulujemy.
      Wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych Wojewódzkie Mistrzostwa Sztafet Przełajowych
    • Apel z okazji Święta Niepodległości

11.04.2024 22:20
      10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu szkolnego koła teatralnego Epilog. Na scenie pojawiła się grupa uczniów, którzy w rytm dramatycznej muzyki symbolicznie przedstawili tragiczne, rozbiorowe dzieje Polski. W części artystycznej nie zabrakło wzruszających recytacji, przejmujących powstańczych tekstów i pięknych piosenek zagranych przez nasze uczennice. Po zakończeniu części artystycznej szkolna społeczność włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i wszyscy razem o godzinie 11:11 dumnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
      Przypadającą w tym roku 105 rocznicę uroczyście obchodzili również uczniowie klas 1-3 wspólnie z  przedszkolakami. Odbyły się dwa  apele, podczas których śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.  Uroczystość przybliżyła nam nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka. Korytarze szkoły zostały udekorowane w biało-czerwone barwy.  Część uczniów naszej szkoły ubrała się w galowy strój, inni w biało-czerwony, wszyscy przypięli  kotyliony w barwach narodowych.

W apel zaangażowali się uczniowie z klas 5c, 6b, 7b i Klasy Patronackiej – 8b. Uczniowie przygotowali scenę do występu, nauczyli się recytowania tekstów oraz  przygotowali piękną prezentację jako tło do występu.
      Apel z okazji Święta Niepodległości

• Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

20.11.2023 16:33
      13 października w naszej szkole zamiast zajęć dydaktycznych odbyło się realizowanie projektów na różnych płaszczyznach.
      Uczniowie dyskutowali o tym, jaka powinna być szkoła i w jakie umiejętności powinna wyposażyć uczniów. Młodzież wykonała prace plastyczne pt. „Mój ulubiony nauczyciel w karykaturze”. W grupach młodzi ludzie rysowali szkołę marzeń.
      Uczniowie brali też udział w konkursie polegającym na odgadnięciu, do jakiego nauczyciela należy zdjęcie z dzieciństwa.
      Uczniowie klasy 6b oraz Klasy Patronackiej - 8b uczestniczyli nie tylko w w/w działaniach, ale także wzięli udział w przedstawieniu przygotowanych dla wszystkich pracowników naszej szkoły pod tytułem Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna. Przedstawienie przygotowały panie Jolanta Kamińska i Regina Wojnicka. Za udział w bardzo ciekawym przedstawieniu w imieniu wszystkich pracowników szkoły podziękowała Pani Dyrektor Barbara Ochocka.
      Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
    • I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Sztafet Przełajowych

20.11.2023 16:31
      6 października w Pile odbyły się Powiatowe Finały Sztafet Przełajowych. Weronika Bogdańska – uczennica Klasy Patronackiej – 8b wraz z zespołem z najlepszym wynikiem awansowała do Finału Wojewódzkiego.

• I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Sztafet

20.11.2023 16:29
      5 października Weronika Bogdańska z Klasy Patronackiej 8b wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Sztafet w Poznaniu. Wraz z innymi uczennicami naszej szkoły wywalczyła pierwsze miejsce w sztafecie olimpijskiej biegając na ostatniej zmianie z 10 sekundową przewagą nad rywalkami. Jest to niewątpliwie duży sukces, gdyż w Poznaniu zebrały się najlepsze zespoły z całego województwa.
      I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Sztafet