• Pasjonująca wyprawa do stolicy.

• 11.04.2024 22:27
      • 13 grudnia był dniem wielu emocji i nowych doświadczeń dla uczniów z naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 11.
        W wycieczce do Warszawy  wzięli udział wyróżnieni uczniowie, bardzo aktywni w wolontariacie i reprezentujący szkołę w konkursach miejskich i na wyższych szczeblach.
        W programie było zwiedzanie Sejmu, spotkanie z panem posłem – Piotrem Głowskim, zwiedzanie Centrum Nauki – Kopernik, a także udział w pokazie w Planetarium.
        Oglądanie  Sejmu to wyjątkowe doświadczenie, móc przebywać w miejscach, w których przebywają posłowie podczas pracy. Na początku pani przewodnik opowiedziała nam o kompleksie budynków sejmowych. Na podstawie makiety pokazała każdy z nich i omówiła.
        Po spotkaniu z panią przewodnik, spotkaliśmy się z panem posłem – Piotrem Głowskim. Pan poseł bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, zadaniach, trudach związanych z pracą bycia posłem i relacjach z innymi posłami. Spotkanie odbyło się na galerii dla publiczności  z której widzieliśmy salę posiedzeń sejmu. O tej sali również opowiadał nam pan poseł w bardzo interesujący sposób. Uczniowie zadawali też pytania. Na wszystkie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
        Mieliśmy również okazję spotkać się z osobami goszczonymi przez pana posła – Piotra Głowskiego. Byli to: pani Wiceprezydent Beata Dudzińska oraz Radni Rady Miasta Piły i Radni Powiatu Pilskiego.
        Po obiedzie w stołówce sejmowej, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Tam mogliśmy oglądać  bardzo ciekawe wystawy, a także posłuchać prezentera  o wybranych gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym oraz odległych miejscach we Wszechświecie. Oglądaliśmy również film „Explore”, który opowiada bardzo ciekawą historię rozwoju nauki astronomii.
        Serdecznie dziękujemy panu posłowi – Piotrowi Głowskiemu za zaproszenie na arcyciekawą wycieczkę. To był dla nas zaszczyt uczestniczyć w niej. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Biura Poselskiego Piotra Głowskiego – Aleksandrze Gawrońskiej –  za koordynowanie wycieczki i wsparcie podczas wyjazdu.
        12. Pasjonująca wyprawa do stolicy.
        Pasjonująca wyprawa do stolicy.