• Wigilia klasowa

22.07.2022 10:37
        Wszyscy uczniowie klasy VI b czekali na nią niecierpliwie. Czas spędzony wspólnie przy wigilijnym stole był czasem poświęconym na rozmowy, śmiech, poczęstunek, śpiewanie kolęd, życzenia i oczywiście prezenty. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone ze świątecznych upominków. Dziewczynki otrzymały nauszniki i kubki a chłopcy kubki, podstawki pod telefon i breloki

Wigilia klasowa w klasie 6b

22.07.2022 10:33
        6 grudnia to przesympatyczny dzień, szczególnie dla dzieci. W Dzień św. Mikołaja uczniowie z klasy VI b otrzymali pyszne czekoladki. Z pewnością wystarczyły im na kilka kolejnych dni.

Mikołajki w klasie 6b

• „Metalowe Inspiracje”

22.07.2022 10:30

9 listopada 2021 r. uczniowie klas: 6a, 6b i 6c pojechali wraz z opiekunami do Wałcza, do Lokalnego Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje”. Dzieci wzięły udział w kilku warsztatach. W pracowni klocków edukacyjnych LEGO uczniowie projektowali, programowali i konstruowali roboty w oparciu o zestawy klocków. Pracowali w parach. Każda para otrzymała potrzebny sprzęt, zestawy klocków i tablet. Po wykonaniu mini robotów zorganizowany był ich wyścig.

Drugim miejscem był Symulator Jazdy. Uczniowie mogli sprawdzić się w roli kierowcy samochodu wyścigowego. Urządzenie zostało tak skonstruowane, by jazda była jak najbardziej realistyczna. Jazda samochodem sprawiła przyszłym kierowcom bardzo dużo frajdy. Kolejne miejsce to Laboratorium OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Tam uczniowie dowiedzieli się, czym jest energia, jak jest wykorzystywana i poznali jej odnawialne źródła. Dowiedzieli się, że energię można pozyskać z powietrza, wody i światła.

Zajęcia w laboratorium chemicznym były również bardzo ciekawe. Tam uczniowie przygotowali mydełko, które mogli zabrać ze sobą. Z dużą radością przygotowali tęczęw probówce. Prawidłowe wykonanie doświadczenia wymagało od uczniów zarówno cierpliwości, jak i dokładności podczas wykonywania zadania. Wynik sprawił dzieciom dużo satysfakcji. Pod koniec pobytu uczniowie zostali poczęstowani pizzą i pełni wrażeń wrócili do Piły. Serdecznie polecamy wizytę w Lokalnym Centrum Nauki. Naprawdę warto! W tym miejscu nie można się nudzić.

Wizyta klas szóstych w Lokalnym Centrum Nauki

• O policji słów kilka

21.07.2022 16:31
        28 października 2021 r. do naszej szkoły przybyła pani aspirant Magdalena Pałys - specjalista Wydziału Prezydialnego. Pani Magdalena bardzo ciekawie poprowadziła zajęcia dla uczniów klas: 6a, 6b i 6c. Opowiadała o tym, jakie należy mieć wykształcenie, by móc zacząć pracę w Policji oraz jakie studia należy podjąć, żeby zdobywać kolejne stopnie służbowe. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zadania powierzone są różnym służbom np. kryminalnej, śledczej, prewencyjnej czy kontrterrorystycznej oraz wspomagającej działalność policji w zakresie organizacyjnym. Kto wie, może ktoś z uczniów po spotkaniu z panią aspirant zainteresuje się i za kilka lat zostanie policjantem. Uczniowie klas: 6a, 6b i 6c serdecznie dziękują Pani Magdalenie Pałys za poświęcony czas i bardzo interesujące spotkanie.

Wizyta policjantki w klasach VI a, b, c

• Niebanalne spotkanie

21.07.2022 16:26
        21 października 2021 r. do naszej szkoły przybył pan kapitan Przemysław Olszewski, strażak z bardzo dużym doświadczeniem, ogromną pasją, który pomimo tego, że przygodę z zawodem zaczął jakiś czas temu, nadal czerpie satysfakcję z wykonywanej pracy. Pan Przemysław wspaniale poprowadził zajęcia dla uczniów klas: 6a, 6b i 6c. Opowiadał tak ciekawie o swoim zawodzie, że z niechęcią rozstawaliśmy się z naszym gościem. Dzieciw ciszy i skupieniu słuchały, zadawały ciekawe pytania, były poruszone tym, o czym opowiadał. Po spotkaniu uczniowie wiedzą, jakie należy ukończyć szkoły i jak wygląda praca strażaka. Nasz gość opowiedział również o najtrudniejszych akcjach, tak żeby dzieci wiedziały jak wymagający jest to zawód, jeśli chodzi o stan psychiczny i fizyczny osoby pracującej w straży. Uczniowie klas szóstych serdecznie dziękują starszemu brygadierowi panu Rafałowi Mrowińskiemu – Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnejw Pile za wyrażenie zgody na udział w spotkaniu pana Przemysława Olszewskiego z naszymi uczniami. Panu kapitanowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Wizyta strażaka w klasach VI a, b, c