• „Kołobok” – wyjątkowe przedstawienie

• 22.07.2022 11:24
        • 9 czerwca 2022 r. grupa uczniów, która przybyła w ostatnim czasie do naszej szkoły z różnych stron Ukrainy, wraz z pp. Joanną Ficerman i Jolantą Kamińską, przygotowała dla uczniów klas I-III wyjątkowy spektakl.

Spotkanie rozpoczął występ uczennic klasy 5b – Barbary i Zofii, które wykonały piękną piosenkę „Ukraina – to Ty”. Następnie młodzi widzowie mieli okazję poznać ukraińską bajkę zatytułowaną „Kołobok”, która opowiada o tym, jak mały krnąbrny chlebek, postanowił wyruszyć w świat. Podczas wędrówki spotkał różne leśne zwierzęta i wydawać by się mogło, że mały spryciarz z każdej opresji wychodzi cało… do czasu, aż spotkał Lisiczkę, która „z nie jednego pieca jadła”.

Mimo, iż przedstawienie odbyło się w języku ukraińskim, nikt nie miał problemu ze zrozumieniem morału bajki o tym, że należy zawsze słuchać rodziców i być ostrożnym w kontaktach z obcymi. Dziękujemy naszym ukraińskim uczniom – Olegowi, Kyryłowi, Arsenowi, Walerii, Daszy, Weronice, Janowi, Maszy, Jarosławie i Alinie - za przybliżenie nam kultury naszych wschodnich sąsiadów oraz świetną zabawę!

Udział uczniów z kl. VI b z Ukrainy w inscenizacji bajki ukraińskiej Kołobok