• ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE… SZANSĄ NA ROZWÓJ W EUROPEJSKIM WYMIARZE

• 16.04.2023 21:01
        • W lutym 2022 r. szkoła aplikowała w konkursie wniosków programu Erasmus+ Akcja1 Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH).

Tytuł projektu:
          Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę - akademia kompetencji przyszłości”
          Wartość projektu:  47893€
          Nr projektu:  2022-1-PL01-KA122-SCH-000074618
          Koordynator projektu: Lidia Wójciak
          Zespół projektowy: Barbara Ochocka, Lidia Wójciak, Agnieszka Kwolek i Katarzyna Sosnowska.
          Projekt spełnił wymagania i został zatwierdzony do realizacji przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, a jego realizacja rozpoczęła się 1 grudnia 2022 r. i trwać będzie 18 miesięcy.
        • Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile  odbyli szkolenie Job shadowing we Włoszech.
        • Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbyli szkolenie Job shadowing we Włoszech.

• 12.10.2023 09:13
        • Grupa pięciorga nauczycieli uczestniczyła w wyjazdowym szkoleniu zorganizowanym w ramach realizacji projektu szkolenia kadry pedagogicznej Erasmus+ KA1 , tytuł projektu: Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę - akademia kompetencji przyszłości.”
          Szkolenie Job shadowing odbyło się w dniach 27-31 marca 2023 r., w zespole szkolno-przedszkolnym w miasteczku Ruvo di Puglia w południowych Włoszech. Wizyta nauczycieli była ważnym wydarzeniem w tym malowniczym miasteczku. Hymnem państwowym Polski i Włoch oraz hymnem Zjednoczonej Europy powitały nas władze miasteczka i szkoły oraz dzieci i rodzice.
        • Szkolenie Job shadowing w zespole szkolno-przedszkolnym CEIP BILINGÜE ALMERIMAR w południowej Hiszpanii

• 29.05.2023 20:19
        • W dniach 8-12 maja 2023 r. kolejna grupa pięciorga nauczycieli uczestniczyła w drugim, wyjazdowym szkoleniu zorganizowanym w ramach realizacji projektu szkolenia kadry pedagogicznej Erasmus+ KA1 , tytuł projektu: „Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę – akademia kompetencji przyszłości”.
          Szkolenie Job shadowing odbyło się w zespole szkolno-przedszkolnym CEIP BILINGÜE ALMERIMAR w  południowej Hiszpanii. Nauczyciele zostali serdecznie powitani programem artystycznym w wykonaniu uczniów odwiedzanej szkoły.
        • „Kreatywność w cyfrowym świecie”

• 11.10.2023 22:33
        • rupa pięciorga nauczycieli uczestniczyła w kursie doskonalącym kompetencje cyfrowe „Kreatywność w cyfrowym świecie”, który odbył się w dniach 26-30 czerwca 2023 r., w Grecji w Heraklionie.
          Podczas kursu nauczyciele zapoznali się z cyfrowymi narzędziami, aplikacjami, platformami i programami, które można wykorzystać i zastosować w naszej szkole na wszystkich poziomach kształcenia.
          Pięć dni aktywnego poznawania narzędzi cyfrowych z pewnością było doświadczeniem pełnym wrażeń i ciekawych rozwiązań dla edukacji. Różnorodność zastosowania narzędzi cyfrowych w edukacji od małego dziecka do nastolatka jest dużym wsparciem w realizacji podstawy programowej.
          Zebrane doświadczenia ugruntowały wiedzę i poszerzyły kompetencje kluczowe nauczycieli w zakresie stosowania narzędzi cyfrowych w modelu STEM jako alternatywy w procesie nauczania i uczenia się.
        • „Poprawa społecznego i emocjonalnego uczenia się w szkole”

• 11.10.2023 22:37
        • Zespół sześciorga nauczycieli uczestniczył w kursie doskonalącym kompetencje zawodowe w zakresie wspierania uczniów i dzieci w rozwijaniu ich umiejętności społecznych i emocjonalnych  „Poprawa społecznego i emocjonalnego uczenia się w szkole”. Kurs odbył się w dniach 21-26 sierpnia 2023 r. we Włoszech w Padwie.
          Podczas kursu nauczyciele pozyskali praktyczne wskazówki dotyczące wspierania rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci i uczniów oraz poznali nowe narzędzia do zarządzania emocjonalnymi doświadczeniami uczniów, w tym do pracy nad sobą na poziomie osobistym. Uczestnicy kursu mieli też możliwość zweryfikowania własnego podejścia w zakresie zaspokojenia emocjonalnych potrzeb uczniów oraz podzielenia się praktycznymi pomysłami, które będą mogli wdrożyć w swoich działaniach wychowawczych. Zebrane doświadczenia ugruntują wiedzę i poszerzą kompetencje kluczowe nauczycieli w realizacji podstawy programowej w zakresie zaspokajania emocjonalnych, społecznych i behawioralnych potrzeb uczniów. Wypracowane materiały warsztatowe znacząco wzbogaciły warsztat pracy nauczycieli, który jest gotowy do wdrażania zgodnie z potrzebami klasy, grupy rówieśniczej czy grupy terapeutycznej.