• „STEAM: nowy sposób nauczania i uczenia się”

• 11.10.2023 22:46
        • W dniach 2-6 października 2023 r. w Hiszpanii, w Costa Adeje, pięcioro nauczycieli odbyło kurs doskonalący kompetencje kluczowe  „STEAM: nowy sposób nauczania i uczenia się”.
          Podczas kursu nauczyciele zapoznali się z różnorodnymi aplikacjami, które można zastosować  na lekcjach i zajęciach w modelu STEM. Zakres tego kursu obejmował wszystkie etapy uczenia się opartego na projektach, od badań do oceny. W erze technologii informacyjnej i komunikacyjnej można wiele osiągnąć tylko korzystając z urządzeń, które uczniowie już noszą ze sobą, mają w domu oraz z aplikacji mniej lub bardziej znanych uczniom, dzieciom i nauczycielom.
          Pięć dni aktywnej pracy z różnorodnymi aplikacjami i platformami edukacyjnymi było doświadczeniem, które przyniosło wiele innowacyjnych rozwiązań dla edukacji w modelu STEM. Świat cyfrowy staje się nieodłącznym elementem życia codziennego każdego człowieka. Nauczyciele z naszej szkoły chcą korzystać z innowacyjnych technologii oraz wspólnie z uczniami budować ich wiedzę i zdobywać umiejętności, które stają się niezbędne w edukacji dla przyszłości.