• Szkolenie Job shadowing  w Centro Ciência Viva de Bragança w Portugalii.
      • Szkolenie Job shadowing w Centro Ciência Viva de Bragança w Portugalii.

• 20.06.2024 20:14
      • W dniach 15-19 kwietnia 2024 r. kolejna grupa czworga nauczycieli uczestniczyła w ostatnim szkoleniu zorganizowanym w ramach realizacji projektu szkolenia kadry pedagogicznej Erasmus+ KA1, tytuł projektu: „Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę – akademia kompetencji przyszłości”.

Centrum, w którym przez pięć dni obserwowaliśmy pracę nauczycieli i uczniów w modelu STEM zlokalizowane jest w kilku budynkach w portugalskim mieście Bragança. To instytucja współpracująca ze szkołami, która organizuje tygodniowe projekty dla uczniów klas IV-VI w ramach tzw. szkoły Ciencia Viva. W ciągu pięciu dni szkoleniowych obserwowaliśmy poczynania klasy IV, jak również mieliśmy okazję współuczestniczyć w realizacji projektu tej klasy. Podczas pięciodniowych obserwacji organizacji lekcji w modelu STEM nauczyciele mieli okazję przyjrzenia się organizacji zajęć, realizacji podstawy programowej metodą projektu oraz bazie dydaktycznej, w tym narzędziom cyfrowym stosowanym podczas zajęć. Lekcje w Centro Ciência Viva de Bragança w dużej mierze oparte są na obserwacji, doświadczeniach i rozwiązywaniu problemów. Ciekawe rozwiązania i pomysły na realizację podstawy programowej wzbogaciły nasze doświadczenia i są cennym źródłem rozwijania umiejętności w
        zakresie projektowania i realizacji zajęć w modelu STEM. Udział w szkoleniu pozwolił również nawiązać relacje z nauczycielami oraz koordynatorem, co zostanie wykorzystane w planowaniu przyszłych projektów.

Szkolenie Job shadowing  w Centro Ciência Viva de Bragança w Portugalii.