• Udział w zawodach sportowych - Festiwal Sztafet (MOSiR – Piła)

• 11.04.2023 17:39
      • 30 września 2022 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego SZS „Wielkopolska” w Festiwalu Sztafet w ramach zarówno XXIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023 jak również Igrzysk Dzieci. Szkoła nasza tradycją lat poprzednich uczestniczyła w imprezie wystawiając swoje drużyny sztafetowe w obydwu kategoriach wiekowych i również tradycją lat poprzednich starty naszych uczniów zaowocowały doskonałym wynikiem sportowym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w obu kategoriach wywalczyli miejsca medalowe oraz awanse na imprezy Finału Mistrzostw Województwa.
        W zawodach uczestniczyli uczniowie z Klasy patronackiej – 7b: Weronika Bogdańska, Maja Cerajewska, Arsen Kashuba i Tadeusz Łucki.

• „Srebrna” Sztafeta Dziewcząt 4x100 m w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas w składzie:
        1) Rudnicka Elżbieta
        2) Zajkowska Julia
        3) Czaja Aleksandra
        4) Muszyńska Wiktoria
        „Srebrna” Sztafeta Chłopców 4x100 m w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas w składzie:
        1) Pietryszak Marcel
        2) Kołosowski Jakub
        3) Kargol Jan
        4) Pożarski Wiktor
        Brązowy medal tej imprezy w kat Igrzysk Młodzieży Szkolnej tym razem w Sztafecie Szwedzkiej wywalczyli chłopcy w składzie:
        1) Kalwinek Jakub
        2) Banaszkiewicz Kacper
        3) Nazar Mateusz
        4) Żybort Maksymilian
        A teraz przechodzimy do kolejnej kategorii wiekowej – czyli Igrzysk Dzieci i tu także mamy się czym chwalić bo nasi uczniowie również dekorowani byli medalami tej imprezy i tak:
        „Sztafeta Szwedzka Dziewcząt” wywalczyła „ZŁOTY MEDAL” w następującym składzie:
        1) Bogdańska Weronika
        2) Michalak Sandra
        3) Fortuniak Izabela
        4) Cerajewska Maja
        „Sztafeta Szwedzka Chłopców” wybiegała „MEDAL BRĄZOWY” a oto ich medalowy skład:
        1) Jaruga Wiktor
        2) Dorau Sebastian
        3) Kashuba Arsen
        4) Pałys Piotr

Również Sztafety 4x100m zarówno chłopców jak i dziewcząt ukoronowały swój występ medalem.
        Chłopcy okazali się odrobinę lepsi od koleżanek i stanęli na najwyższym stopniu podium, a na ich piersiach zawisnęły „Złote Medale”.
        „Złoci Chłopcy”:
        1) Lewandowski Bartosz
        2) Horczyński Wiktor
        3) Jaruga Wiktor
        4) Łucki Tadeusz
        Ich koleżanki w Sztafecie 4x100m zajęły miejsce drugie – ale Dziewczęta, srebro też pięknie zdobi i czasem wygląda lepiej od złota….
        A oto nasze „Sreberka”:
        1) Majcher Gabriela
        2) Wójtowicz Laura
        3) Skwarek Oliwia
        4) Ławniczak Maja
        Wszystkim uczestnikom imprezy i medalistom serdecznie gratulujemy wyników i awansu na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 6 października w Poznaniu. Liczymy, że Wasze zaangażowanie i duch sportowej rywalizacji okraszone zostaną wysokimi lokatami a zaangażowanie Waszych nauczycieli ułatwi Wam dokonanie tego. Trzymamy kciuki za Was !!!!!