• Mistrzostwa Rejonu Pilskiego SZS „Wielkopolska” w Festiwalu Sztafet

• 18.12.2022 13:45
      • W dniu 30 września 2022 r na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego SZS „Wielkopolska” w Festiwalu Sztafet w ramach zarówno XXIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023 jak również Igrzysk Dzieci. Szkoła nasza tradycją lat poprzednich uczestniczyła w imprezie wystawiając swoje drużyny sztafetowe w obydwu kategoriach wiekowych i również tradycją lat poprzednich, starty naszych uczniów zaowocowały doskonałym wynikiem sportowym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w obu kategoriach wywalczyli miejsca medalowe oraz awanse na imprezy Finału Mistrzostw Województwa.
        „Srebrna” Sztafeta Dziewcząt 4x100 m w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas w składzie:
        1. Rudnicka Elżbieta
        2. Zajkowska Julia
        3. Czaja Aleksandra
        4. Muszyńska Wiktoria
        „Srebrna” Sztafeta Chłopców 4x100 m w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas w składzie:
        1. Pietryszak Marcel
        2. Kołosowski Jakub
        3. Kargol Jan
        4. Pożarski Wiktor
        Brązowy medal tej imprezy w kat Igrzysk Młodzieży Szkolnej tym razem w Sztafecie Szwedzkiej wywalczyli chłopcy w składzie:
        1. Kalwinek Jakub
        2. Banaszkiewicz Kacper
        3. Nazar Mateusz
        4. Żybort Maksymilian
        A teraz przechodzimy do kolejnej kategorii wiekowej – czyli Igrzysk Dzieci i tu także mamy się czym chwalić bo nasi uczniowie również dekorowani byli medalami tej imprezy i tak:
        „Sztafeta Szwedzka Dziewcząt” wywalczyła „ZŁOTY MEDAL” w następującym składzie:
        1. Bogdańska Wronika
        2. Michalak Sandra
        3. Fortuniak Izabela
        4. Cerajewska Maja
        „Sztafeta Szwedzka Chłopców” wybiegała „MEDAL BRĄZOWY” a oto ich medalowy skład:
        1. Jaruga Wiktor
        2. Dorau Sebastian
        3. Kashuba Arsen
        4. Pałys Piotr
        Również Sztafety 4x100m zarówno chłopców jak i dziewcząt ukoronowały swój występ medalem. Chłopcy okazali się odrobinę lepsi od koleżanek i stanęli na najwyższym stopniu podium a na ich piersiach zawisnęły „Złote Medale”
        „Złoci Chłopcy”:
        1. Lewandowski Bartosz
        2. Horczyński Wiktor
        3. Jaruga Wiktor
        4. Łucki Tadeusz
        Ich koleżanki w Sztafecie 4x100m zajęły miejsce drugie – ale Dziewczęta, srebro też pięknie zdobi i czasem wygląda lepiej od złota….
        A oto nasze „Sreberka”:
        1. Majcher Gabriela
        2. Wójtowicz Laura
        3. Skwarek Oliwia
        4. Ławniczak Maja4)
        Wszystkim uczestnikom imprezy i medalistom serdecznie gratulujemy wyników i awansu na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 6 października w Poznaniu. Liczymy, że Wasze zaangażowanie i duch sportowej rywalizacji okraszone zostaną wysokimi lokatami a zaangażowanie Waszych nauczycieli ułatwi Wam dokonanie tego. Trzymamy kciuki za Was!