• Finał Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

18.12.2022 14:16
      Dnia 12 października 2022r na terenach „Poznańskiej Woli” odbył się Finał  Mistrzostw  Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywany w ramach XXIV edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci.
      Igrzyska Dzieci:
      Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły III miejsce:
      1. Fortuniak Izabela
      2. Michalak Sandra
      3. Skwarek Oliwia
      4. Gniot Alicja
      5. Ławniczak Maja
      6. Bogdańska Wronika
      7. Majcher Gabriela
      Serdecznie gratulujemy zarówno startu w wojewódzkiej imprezie jak i zdobytego medalu.
      Finał Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

• „Bieg Lotnika”

18.12.2022 14:12
      Tradycją lat poprzednich w dniu 14 października 2022 na ternach MOSiR odbyła się kolejna edycja „Biegu Lotnika”. Nasza Szkoła od lat uczestnicząca w tej imprezie, również i tego roku wystawiła swoją reprezentację zajmując w ogólnej klasyfikacji drużynowej II miejsce.
      Naszą Szkołę reprezentowali”
      1. Rudnicka Elżbieta
      2. Wójtowicz Sara
      3. Król Patrycja
      4. Szymańska Wiktoria
      5. Pożarski Wiktor
      6. Kalwinek Jakub
      7. Nazar Mateusz
      8. Żybort Maksymilian
      9. Grodzicki Hubert
      Zarówno startującym jak i ich nauczycielom i opiekunom serdecznie gratulujemy.
      Bieg Lotnika

• Mistrzostwa Rejonu Pilskiego SZS „Wielkopolska” w Festiwalu Sztafet

18.12.2022 13:45
      W dniu 30 września 2022 r na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego SZS „Wielkopolska” w Festiwalu Sztafet w ramach zarówno XXIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023 jak również Igrzysk Dzieci. Szkoła nasza tradycją lat poprzednich uczestniczyła w imprezie wystawiając swoje drużyny sztafetowe w obydwu kategoriach wiekowych i również tradycją lat poprzednich, starty naszych uczniów zaowocowały doskonałym wynikiem sportowym. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w obu kategoriach wywalczyli miejsca medalowe oraz awanse na imprezy Finału Mistrzostw Województwa.
      „Srebrna” Sztafeta Dziewcząt 4x100 m w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas w składzie:
      1. Rudnicka Elżbieta
      2. Zajkowska Julia
      3. Czaja Aleksandra
      4. Muszyńska Wiktoria
      „Srebrna” Sztafeta Chłopców 4x100 m w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowała nas w składzie:
      1. Pietryszak Marcel
      2. Kołosowski Jakub
      3. Kargol Jan
      4. Pożarski Wiktor
      Brązowy medal tej imprezy w kat Igrzysk Młodzieży Szkolnej tym razem w Sztafecie Szwedzkiej wywalczyli chłopcy w składzie:
      1. Kalwinek Jakub
      2. Banaszkiewicz Kacper
      3. Nazar Mateusz
      4. Żybort Maksymilian
      A teraz przechodzimy do kolejnej kategorii wiekowej – czyli Igrzysk Dzieci i tu także mamy się czym chwalić bo nasi uczniowie również dekorowani byli medalami tej imprezy i tak:
      „Sztafeta Szwedzka Dziewcząt” wywalczyła „ZŁOTY MEDAL” w następującym składzie:
      1. Bogdańska Wronika
      2. Michalak Sandra
      3. Fortuniak Izabela
      4. Cerajewska Maja
      „Sztafeta Szwedzka Chłopców” wybiegała „MEDAL BRĄZOWY” a oto ich medalowy skład:
      1. Jaruga Wiktor
      2. Dorau Sebastian
      3. Kashuba Arsen
      4. Pałys Piotr
      Również Sztafety 4x100m zarówno chłopców jak i dziewcząt ukoronowały swój występ medalem. Chłopcy okazali się odrobinę lepsi od koleżanek i stanęli na najwyższym stopniu podium a na ich piersiach zawisnęły „Złote Medale”
      „Złoci Chłopcy”:
      1. Lewandowski Bartosz
      2. Horczyński Wiktor
      3. Jaruga Wiktor
      4. Łucki Tadeusz
      Ich koleżanki w Sztafecie 4x100m zajęły miejsce drugie – ale Dziewczęta, srebro też pięknie zdobi i czasem wygląda lepiej od złota….
      A oto nasze „Sreberka”:
      1. Majcher Gabriela
      2. Wójtowicz Laura
      3. Skwarek Oliwia
      4. Ławniczak Maja4)
      Wszystkim uczestnikom imprezy i medalistom serdecznie gratulujemy wyników i awansu na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 6 października w Poznaniu. Liczymy, że Wasze zaangażowanie i duch sportowej rywalizacji okraszone zostaną wysokimi lokatami a zaangażowanie Waszych nauczycieli ułatwi Wam dokonanie tego. Trzymamy kciuki za Was!

• WSPANIAŁY SPORTOWY SUKCES UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W PILE

02.10.2022 21:57

16 września 2022 r. w Poznaniu odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022, zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „ Wielkopolska”.  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile zajęła VI miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jest to ogromny sukces, gdyż w rywalizacji o prestiżowy tytuł: „ Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce w roku szkolnym 2021/2022” wzięło udział aż 385 szkół. Delegacja naszej szkoły uczestnicząca w uroczystym podsumowaniu odebrała okazały puchar oraz nagrodę - bon na zakup sprzętu sportowego.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz pracę na lekcjach i treningach.
      Nasi przedstawiciele na podsumowaniu Igrzysk w Poznaniu Delegacje 6. nagrodzonych szkół
      Puchar za zajęcie VI miejsca