• W szrankach z ortografią

     • W sobotę 8 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się  XXVIII Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego. Naszą szkołę na poziomach klas reprezentowali: Amelia Chołota kl. 4b, Wiktor Zaborowski kl. 5 a, Oliwier Zygmunt kl. 6 b, Szymon Pogorzelski kl. 7 e, Monika Dziuba kl. 8 f.

      Nasi ortograficzni bohaterowie zmierzyli się z bardzo trudnym dyktandem, pokonując zawiłości polskiej pisowni. Wynikiem tych zmagań jest tytuł 2. Wicemistrza kl. 6 przyznany Oliwierowi Zygmuntowi. Wyróżnienie dla uczniów kl. 3 otrzymał Tymoteusz Matuszczyk.

      Dla nas każdy z uczestników jest mistrzem. Gratulujemy!

     • Gra terenowa z wodą w roli głównej

     • Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w grze terenowej. Na szkolnym boisku zostały przygotowane stanowiska z pytaniami ukrytymi w QR kodach. Okazało się, że uczniowie świetnie radzą sobie z obsługą nowych technologii i bez problemu rozwiązują kolejne zadania. Wśród pytań można było trafić m.in. na sposoby wykorzystania i oszczędzania wody, przykłady rzek wpływających do danego morza. Ponadto jak powstaje tęcza i jakie są jej kolejne kolory oraz związki frazeologiczne z tematem wody w tle. Pogoda w pierwszym wiosennym dniu dopisała, a rywalizacja była bardzo wyrównana szczególnie wśród uczniów klas 4 i 5.

     • Kolorowo, wiosennie

     • Wiosna to czas długo oczekiwanych świeżych warzyw tzw. nowalijek. Uczestnicy zajęć „Rozwiń swoje skrzydła” w dniu 22 marca 2022 r. przygotowali przepyszne i kolorowe kanapki ze świeżych warzyw oraz tęczowe makaroniki. Pracy było co niemiara, uczestnicy kroili i dekorowali swoje wiosenne kanapki, a najlepsze pozostało na koniec… Degustacja przygotowanych pyszności z pewnością była ciekawym doświadczeniem dla naszych kubków smakowych.

     • Lepiej zapobiegać niż leczyć

     • W dniach 9 i 11 marca 2022 r. uczniowie klasy 4f podczas lekcji przyrody zmagali się z trudną tematyką: profilaktyką chorób różnych układów ciała człowieka. Postawiliśmy sobie ogólne pytanie: Jak zadbać o nasze zdrowie już dziś, aby nie ponosić konsekwencji naszych wyborów w przyszłości? Uczniowie przygotowali szereg informacji i dzielili się swoją wiedzą z kolegami i koleżankami. Były plakaty, miniwykłady, zdjęcia rentgenowskie oraz instruktaż jak podnosić ciężkie przedmioty, aby nie uszkodzić kręgosłupa oraz jak prawidłowo nosić plecak szkolny. Ta wiedza pozwoliła nam potwierdzić znaną myśl, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

     • Lapbooki

     • Uczniowie klas 5 i 6 podczas lekcji biologii podsumowywali swoją wiedzę przygotowując Lapbooki.  Miały zawierać w sobie informacje z omawianego działu: Wirusy, Bakterie, Protisty i Grzyby w klasach 5, natomiast: Stawonogi i Mięczaki w klasach 6. Pierwszą trudnością okazało się przeniesienie wiadomości z około 30 stron podręcznika na dwie strony lapbooka. Jednak dla chcącego nic trudnego i tak powstały wspaniałe, kolorowe książeczki z kolejnych działów biologii.