• „Matematycznie wszystko gra” - oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile uzyskały dotację z Fundacji mBank w III edycji programu „Rosnę z matematyką”

     • Fundacja mBanku ogłosiła wyniki III edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką”.
      Otrzymaliśmy grant na realizację działań edukacji matematycznej, skierowanych do dzieci w wieku 3-6 lat, objętych edukacją przedszkolną. Z całego kraju, wpłynęło 518 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 209 projektów. Przyznana kwota dla naszych przedszkolaków wynosi: 4997,99 PLN.
      Cele konkursu grantowego jest:

      •  rozwijanie kompetencji matematycznych wśród dzieci objętych edukacją przedszkolną i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie;
      • promowanie postrzegania matematyki jako dziedziny obecnej w życiu codziennym, wraz z jej praktycznym zastosowaniem;
      • popularyzacja metod nauczania matematyki, opartych na:

      – praktycznym zastosowaniu matematyki,
      – bezpośrednim zaangażowaniu dzieci,
      – wykorzystaniu metod pracy w grupie i aktywności ruchowej;

      • włączenie rodziców i innych osób z najbliższego otoczenia dzieci w rozwijanie ich kompetencji matematycznych poprzez:

      – dzielenie się wiedzą na temat angażujących metod nauczania matematyki dzieci objętych edukacją przedszkolną,
      – zachęcanie do aktywnego wspierania rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych,
      – promocję adekwatnych do wieku gier i zabaw wspierających edukację matematyczną;

      • promocja dobrych praktyk edukacji matematycznej wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego.

      Czas trwania projektu: od 15 stycznia 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r.
      Otrzymane środki są przeznaczone na organizację przedsięwzięć oraz zakup wyposażenia w materiały i pomoce dydaktyczne wskazane jako niezbędne dla realizacji działań projektowych, w których udział wezmą dzieci i ich rodzice. Do realizacji projektu włączą się wszyscy nauczyciele pracujący w oddziałach przedszkolnych. To będzie niesamowita przygoda z matematyką.


      Koordynator projektu: Kamila Olechnowicz

     • Fredro bawi i uczy małych i dużych

     • Rok 2023 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Aleksandra Fredry.
      W związku z 230 rocznicą  urodzin tego wielkiego komediopisarza i bajkopisarza, w całym kraju odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych.

      Z tej okazji w naszej szkole powstała innowacja pedagogiczna „ Fredro bawi i uczy małych i dużych”, która była realizowana w klasie 6d i 1b. Nauczycielki: p. Ewa Semanicka oraz p. Bożena Stańczyk pomagały swoim uczniom odkrywać  i  formułować  wnioski oraz morały płynące z utworów napisanych 200 lat temu. Mimo, że upłynęło tak dużo czasu od napisania  tych tekstów, to ich przesłanie jest nadal aktualne i pokazuje nasze ludzkie przywary.
      Podsumowując pracę nad innowacją, klasy 6d i 1b spotkały się, aby zaprezentować  ulubione wiersze Fredry. Klasa 6d przedstawiła inscenizację wiersza „ Małpa w kąpieli”, a klasa 1b „ Paweł i Gaweł”.
      W czasie przedstawienia śmiechy wypełniały salę, co było dowodem na to, że nawet po 200 latach twórczość Aleksandra Fredry nadal nas bawi i uczy.

     • Konkurs plastyczny

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na portret babci lub dziadka 👵🧓🖌️🎨Szczegóły na plakacie.Zapraszam! A.Świderska

     • Warsztaty plastyczne

     • Chcesz własnoręcznie wykonać prezent dla babci lub dziadka? Przyjdź na warsztaty plastyczne !🎨🖌️👩‍🎨Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas 4-7. Szczegóły na plakacie 🙂Zapisy przez e-dziennik.A.Świderska

     • Udział Klasy Patronackiej 8b w Gali konkursu pt. Pilska Akademia Umiejętności

     • 10 stycznia uczniowie Klasy Patronackiej – 8b wzięli udział w Gali Pilskiej Akademii Umiejętności. Niebawem przekroczą progi szkół średnich i  może w następnych latach zobaczymy naszych absolwentów na scenie Regionalnego Centrum Kultury i może właśnie oni będą brali udział w konkursie.

      W projekcie tym zespoły uczniowskie współpracują z pilskimi przedsiębiorcami, którzy dzielą się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie prowadzenia firmy. Przedsiębiorcy natomiast mają możliwość współpracować z kreatywnymi młodymi ludźmi, którzy mogą zaproponować pomysły na promocję firmy i budowanie marki. W ramach konkursu o nagrody pieniężne dla młodzieży oraz puchar dla zwycięskiego zespołu rywalizować będzie 5 zespołów uczniowskich wraz z opiekunami. 

      Po wyłonieniu współpracujących ze sobą zespołów uczestnicy Gali obejrzeli przejmujący film dokumentalny pt. “Panie Przodem”, którego główna bohaterka pomimo napotykanych przeciwności losu dąży do celu i realizuje swoje marzenia.

      Finał Pilskiej Akademii Umiejętności odbędzie się w marcu bieżącego roku. Jury oceni prace konkursowe zespołów oraz wyłoni zwycięski zespół.