• Potyczki czytelnicze

     • 15 stycznia 2024 roku po raz kolejny odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV „Czytam, więc wiem”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz doskonalenie czytania, jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym zdobywanie wiedzy.

      W konkursie wzięło udział 15 uczniów, po 3 reprezentantów poszczególnych klas. Na pytania uczestnicy odpowiadali indywidualnie w formie pisemnej. Ich zadanie polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie przeczytać 2 teksty i poprawnie odpowiedzieć na 18 pytań.

      Laureatami zostali:Oliwia Dąbrowska z klasy 4a - I miejsce, Patrycja Flisik z klasy 4a - II miejsce, Amelia Kowalczyk z klasy 4e - III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

     • Pilska „Dwójka” z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie  fotograficznym

     • Platforma Selfie+  to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów europejskich

      zarządzanych przez.

      Beneficjenci z pasją uwieczniają niezwykłe doświadczenia z realizacji swoich projektów.

      Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie Selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację, że warto korzystać z tak różnorodnej oferty promowania własnej pracy.

      Dołączenie do społeczności  to nie tylko okazja do zaprezentowania najciekawszych relacji
      z działań projektowych, ale również wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, inspiracja dla instytucji działających w obszarze edukacji oraz doskonała zabawa połączona z uczeniem się.

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, realizując projekt Erasmus+ „Samodzielnie Tworzę, Eksperymentuję, Myślę - akademia kompetencji przyszłości” wzięła udział w tym konkursie. Zdjęcie do konkursu zgłosiła Lidia Wójciak- autorka zdjęcia i koordynator projektu. Szkoła otrzymała

      WYRÓŻNIENIE

      w kategorii „Wartości Europejskie w Nowej Perspektywie - Synergia” za zdjęcie „Siła zespołu”.

      Uzasadnienie Kapituły konkursu: „Ujęcie, które zostało wyróżnione w konkursie, emanuje pozytywną energią i stanowi doskonały przykład inspirującej pracy. Jesteśmy pełni uznania dla Państwa zaangażowania i talentu, które przyczyniają się do rozwoju dziedziny edukacyjnej. Dołączenie do społeczności Selfie+ to nie tylko wyjątkowa okazja do zaprezentowania najciekawszych projektów, lecz również doskonała możliwość dzielenia się doświadczeniami oraz inspiracji z innymi. Cieszymy się, że Państwa praca została doceniona, a Państwo sami stali się źródłem inspiracji dla innych.”

      Wręczenie nagród w konkursie Selfie+ odbyło się 1 lutego 2024 r., na PGE Narodowym w Warszawie, podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego i była to doskonała okazja do świętowania waszego sukcesu w gronie innych utalentowanych instytucji- jak podkreślają organizatorzy gali.