• Czas na ruch zmienny

     • Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie poprzedniej lekcji dotyczącej ruchu jednostajnego, a teraz przyszedł czas na ruch niejednostajny. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od ćwiczenia, które polegało na obliczeniu średniej prędkości robota. Następnie tworzyli wykresy prędkości od czasu oraz drogi od czasu dla danych z poprzedniego ćwiczenia. Po wykonaniu tych ćwiczeń nauczyciel wyjaśnił uczniom pojęcie przyspieszenia oraz podał wzór i jednostkę. Kolejne ćwiczenie z jakim zmagali się uczniowie polegało na zidentyfikowaniu rodzaju ruchu, z jakim porusza się robot Photon. Na koniec nauczyciel omówił czym jest ruch jednostajnie przyspieszony i jednostajnie opóźniony. Uczniowie dowiedzieli się również, że urządzenie do mierzenia przyspieszenia nazywa się akcelerometrem oraz gdzie jest wykorzystywane.

     • Laureatka Konkursu

     • Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprosił uczniów do udziału w kolejnej już edycji konkursu "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej".

      Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w USA.

      Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z naszego kraju oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

      Miło jest nam poinformować, że w kategorii klas 1 - 3 nasza uczennica, Hanna Kaźmierczak z kl. 3 b zdobyła III miejsce. W dniu 10 marca odebrała w Poznaniu pamiątkowy dyplom i nagrodę. Serdeczne gratulacje dla Hani z życzeniami dalszych sukcesów.

     • Konkurs wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista”

     • Dnia 14 marca w  Szkole Podstawowej nr 1 w Pile odbył się XII Miejski Konkurs Wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista”. Drużyny z pięciu publicznych szkół podstawowych rozwiązywały pytania testowe dotyczące różnorodnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Nasza reprezentacja wyłoniona w etapie szkolnym konkursu zajęła zaszczytne III miejsce. Z zadaniami testowymi zmagały się: Patrycja Flisik, Anna Wróbel i Olivia Dąbrowska. Uczennice dołożyły wszelkich starań, aby dobrze opanować ważne zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz pierwszą pomocą przedmedyczną. Wielkie gratulacje dla dziewcząt i podziękowanie za godne reprezentowanie szkoły.

     • Szkolny etap konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas III

     • W dniu 22 lutego 2023 roku przeprowadzony został szkolny etap konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas III. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań ortograficznych u dzieci, promowanie idei wspólnej dbałości o język polski oraz motywowanie uczniów do nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną.Konkurs przygotowały i przeprowadziły Dorota Sieniawska i Monika Skowrońska.Zwyciężczyniami konkursu zostały:I miejsce - Patrycja Flisik, klasa III b przygotowana przez panią Beatę Szwarc-Gazdę,II miejsce - Olivia Dąbrowska, klasa III b przygotowana przez panią Beatę Szwarc-Gazdę,III miejsce - Vanessa Masina, klasa III d przygotowana przez panią Elżbietę Tracką.Uczennica, która zajęła I miejsce będzie reprezentowała naszą szkołę w 31. Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.

      Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczennicom, które wykazały się znajomością zasad ortografii i udowodniły, że potrafią wykorzystywać je w praktyce. Monika Skowrońska i Dorota Sieniawska

     • Szkolny etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”

     • Dnia 23 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”.  Zakres zagadnień jaki obowiązywał to: zasady zachowania na drogach, zasady przechodzenia przez jezdnię, rodzaje znaków, budowa i wyposażenie roweru, podstawowe przepisy ruchu drogowego, zasady poruszania się na rowerze, pojazdy uprzywilejowane, numery alarmowe, pomoc przedmedyczna oraz dziecko jako pieszy i pasażer. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy: IIIa, IIIb, IIIc, IIId i IIIe. Poziom przygotowania dzieci przez wychowawców był wysoki. Uczniowie świetnie poradzili sobie z najtrudniejszymi pytaniami. Trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu miejskiego i jest to: Patrycja Flisik z klasy III b, która zajęła I miejsce,  Kornelia Ćwiertnia z klasy III b, która wraz z Anną Wróbel z klasy III b zdobyły taką samą ilość punktów i zajęły dwa II miejsca. Na słowa uznania zasługuje również uczeń klasy III e Tadeusz Woronowicz, który zdobył III miejsce.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, ale już miejskim!