• SPOTKANIE Z PANEM MARCINEM PRUSEM

     • W dniu 26.10.2023 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Prusa, 97- krotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej, MVP Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie, 4- krotnego Mistrza Polski. Pan Marcin, pedagog i psycholog sportu jest Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w których prowadzi warsztaty dla uczestników Projektu.
      W spotkaniu wzięło udział blisko 200. uczniów podzielonych na dwie grupy, młodszą (kl. III-IV) oraz starszą (kl. V-VII). Tematyka obejmowała nie tylko zagadnienia czysto sportowe, ale dotykała również problemów dzieci i młodzieży oraz zagrożeń obecnych czasów. Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przeprowadzonych w przystępny i obrazowy sposób z dużą dawką humoru. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość pozyskania autografu mistrza oraz zrobienia pamiątkowej fotografii.

      Panie Marcinie dziękujemy i czekamy na kolejne warsztaty.

     • „Pilskie czwartki lekkoatletyczne” – podsumowanie

     • 19 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbyło się podsumowanie XXVII edycji realizacji Projektu „Pilskie czwartki lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży Powiatu Pilskiego i miasta Piły.”

      W wyniku analizy osiągnięć sportowych uczniów SP2 w ramach czwartków lekkoatletycznych nasza szkoła zajęła zaszczytne III miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych miasta Piły. Szkołę w czwartkach lekkoatletycznych reprezentowały: Weronika Bogdańska, Izabela Fortuniak, Sandra Michalak, Oliwia Skwarek, Gabriela Majcher, Alicja Gniot, Maja Ciemięga i Zuzanna Hryckiewicz.

      Bardzo duże znaczenie dla tak wysokiej pozycji szkoły w rankingu pilskich szkół miał sukces uczennicy klasy 8b - Weroniki Bogdańskiej, która podczas XIX Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA zdobyła złoty medal w biegu na 300 m .Należy także dodać ,że Weronika obroniła trzeci raz z rzędu tytuł najlepszej  biegaczki na 300 m w swojej kategorii wiekowej.

     • WARSZTATY AKROBATYCZNE CAPOEIRA

     • 17 października 2023 r. klasa 6d wraz z wychowawczynią p. Ewą Semanicką zamiast nauki szkolnej i tradycyjnych lekcji, wybrała  się na warsztaty akrobatyczne capoeira. Capoeira to brazylijska sztuka walki połączona z tańcem, w którym to ruchy powinny być płynne i rytmiczne.Instruktor prowadzący, to posiadacz zielonego pasa Marcin Chwalko - znany lokalnie, organizator zajęć zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W trakcie, gdy opowiadał nam o Brazylii, jej mieszkańcach oraz idei samych warsztatów, słychać było w tle muzykę pochodzącą z ich kraju.Na zajęciach, oprócz pokazów umiejętności instruktora, poznawaliśmy zarówno elementy samoobrony, jak i braliśmy czynny udział w tworzeniu tła muzycznego poprzez śpiewanie i wyklaskiwanie odpowiednich rytmów. Następnie całą grupą przeszliśmy do drugiej sali. Była tam mata akrobatyczna, na której każdy z nas mógł się popisać swoimi umiejętnościami. Musieliśmy wykonać różnego rodzaju naskoki, fikołki, czy nawet gwiazdy.  Oprócz ćwiczeń mieliśmy również trochę teorii. Poznaliśmy kolory pasów w tej sztuce walki oraz kolejności ich zdobywania.Na zakończenie mogliśmy wybrać sobie drobny upominek w postaci magnesu na lodówkę lub cukierka. Trener przekazał również naszej wychowawczyni dyplomy, które po powrocie do klasy zostały nam wręczone.Zajęcia bardzo nam wszystkim się podobały i chcielibyśmy je powtórzyć. Myślę, że zapisanie się na takie zajęcia oraz regularne ćwiczenia, mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie oraz mogą ułatwić nam relacje w społeczeństwie, które sami właśnie tworzymy.

      Liliana Pińkowska i Natalia Ambrożewicz 6D

     • Wybory do Samorządu i Samorządziku Uczniowskiego

     • Dnia 11 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu i Samorządziku Uczniowskiego. Wybory poprzedziły kampanię, w czasie której kandydaci ubiegający się o funkcję w Samorządzie mieli okazję zaprezentować swój program i pomysły na szkołę.

      W dniu wyborów każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad przebiegiem całości czuwali opiekunowie Samorządu. 

      Przedstawiamy przewodniczących, zastępców przewodniczących i pięcioosobowe Zarządy Samorządów.

      Przewodniczącym Samorządu został Damian Błauciak kl. 7b, a jego zastępcami Sebastian Dorau kl. 7b  i Amelia Urban  kl. 5b. 

      W skład Zarządu Samorządu weszli następujący uczniowie: Amelia Kowalczyk kl. 4 e, Lena Wysocka kl. 6 b , Oliwia Dąbrowska kl. 4 a, Liliana Poławska kl. 6 d, Zuzanna Jendrzejek kl. 5 d.

      Przewodniczącą  Samorządziku została Maja Szycko kl. 3a, a jej zastępcami Oriana Abramczuk kl. 3c i Alicja Dziubińska kl. 2b.

      W skład Zarządu Samorządziku weszli następujący uczniowie: Lena Gramza kl. 3 d, Izabela Grochowska kl. 3 f,   Julia Słodowa kl. 3f, Aleksandra Słoboda  kl. 3 f, Grzegorz Piekarski kl. 2 a.

      Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

     • BIEG LOTNIKA: KOLEJNE SUKCESY

     • W dniu 13 października 2023 roku na terenach leśnych, przyległych do MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyła się kolejna edycja Biegu Lotnika. Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w imprezie wystawiając reprezentację zarówno dziewcząt jak i chłopców w kategorii klas IV-VI oraz VII-VIII.

      Reprezentacja naszej Szkoły  kolejny raz zaprezentowały się z jak najlepszej sportowej strony i zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej w kat. Dziewcząt i Chłopców klas VII-VIII.

      Indywidualnie osiągnięcia:

      I miejsce – Weronika Bogdańska kl VII-VIII

      I miejsce – Lena Witos kl IV-VI

      II miejsce – Izabela Fortuniak  kl VII-VIII

      II miejsce – Alicja Gniot kl IV-VI

      I miejsce – Piotr Kurjan  kl VII-VIII

       

      Zawodnikom serdecznie gratulujemy

      Opiekunem zespołu był p. Jarosław Chwałek