• Energetyczne Koło Naukowe - działamy w SP2!

     • Grupa uczniów klasy 4b pod opieką pani Katarzyny Sosnowskiej i pana Patryka Tomkalskiego w obecnym roku szkolnym realizuje cykl zajęć w ramach VIII edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych BYĆ JAK IGNACY, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie w ramach projektu uczą się pracować metodą naukową oraz biorą udział w licznych eksperymentach, dotyczących wielu różnych rodzajów energii. W ostatnim czasie uczniowie Energetycznego Koła Naukowego poznali działanie silnika parowego, dowiedzieli się, jaki gaz rozświetlał dawniej miasta, a także doświadczalnie zbadali właściwości ropy naftowej.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 17 listopada uczniowie klas 2 i 3 mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Związane to było z przypadającym tego dnia Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Chętni uczniowie przybyli na hol szkolny, gdzie otrzymali zadania od przedstawicieli Samorządziku Uczniowskiego i mogli sprawdzić swoją wiedzę. Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok.

     • „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

     • W czwartek 16 listopada z inicjatywy p. Sylwii Ciesielskiej oraz p. Anny Stróżyńskiej po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostało zorganizowane Święto Matematyki. W ramach tego święta matematycy zaplanowali dla uczniów kilka aktywności. Jedną z najważniejszych był udział uczniów w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Tego dnia komisje egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie klas czwartych i piątych, przeprowadziły egzaminy sprawdzające umiejętność mnożenia i dzielenia. Patrole egzaminacyjne wyruszyły również na ulice miasta. W zmaganiach z tabliczką wzięło udział 443 uczniów, kilkunastu pracowników szkoły oraz kilku przechodniów; 233 uczniów zdało test bezbłędnie i uzyskało tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Poza tym uczniowie podczas dwóch godzin lekcyjnych mieli okazję w swoich klasach rozwiązywać ciekawe łamigłówki i zadania związane z mnożeniem. Dodatkowo podczas czwartej godziny lekcyjnej przedstawiciele klas czwartych, którzy wygrali eliminacje klasowe brali udział
      w konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia.  Zwycięscy będą reprezentować naszą szkołę
      w etapie miejskim. Są to:

      Leon Cicio z klasy 4c – I miejsce

      Władysław Kolat z klasy 4c – II miejsce

      Adam Tłuczek  z klasy 4d – III miejsce.

     • Zajęcia akrobatyczne z szarfami

     • Uczniowie klasy 2b w odpowiedzi na zaproszenie studia „FITDobrawa” uczestniczyli w zajęciach akrobatycznych z szarfami. Zajęcia miały na celu pokazanie ćwiczeń, które w czasie treningu wyrabiają  nie tylko wytrzymałość, ale także gibkość, koordynację, siłę, a nawet zręczność. Trening pokazał, że doskonalenie cech motoryki  i  poprawa ogólnej sprawność fizycznej idzie w parze z doskonaleniem osobowości. Uczniowie chętnie słuchali uwag trenerki. Dowiedzieli się, że sport kształtuje ich charakter, a przede wszystkim: odwagę, wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplinę, punktualność, obowiązkowość, pewność siebie, systematyczność i konsekwencję w działaniu. Dzieciom bardzo podobała się taka forma realizacji lekcji wychowania fizycznego. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dobrawie Kędzieli-Mrotek za zaproszenie i poprowadzenie niezapomnianego treningu.

     • ,,Dziś jest wielka rocznica – 11 listopada. Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa’’ – apel z okazji Święta Niepodległości.

     • 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu szkolnego koła teatralnego Epilog. Na scenie pojawiła się grupa uczniów, którzy w rytm dramatycznej muzyki symbolicznie przedstawili tragiczne, rozbiorowe dzieje Polski. W części artystycznej nie zabrakło wzruszających recytacji, przejmujących powstańczych tekstów i pięknych piosenek zagranych przez nasze uczennice. Po zakończeniu części artystycznej szkolna społeczność włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i wszyscy razem o godzinie 11:11 dumnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
      Przypadającą w tym roku 105 rocznicę uroczyście obchodzili również uczniowie klas 1-3 wspólnie z przedszkolakami. Odbyły się dwa  apele, podczas których śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.  Uroczystość przybliżyła nam nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka. Korytarze szkoły zostały udekorowane w biało-czerwone barwy.  Część uczniów naszej szkoły ubrała się w galowy strój, inni w biało-czerwony, wszyscy przypięli  kotyliony w barwach narodowych.