• „Kołobok” – wyjątkowe przedstawienie

     • 9 czerwca 2022 r. grupa uczniów, która przybyła w ostatnim czasie do naszej szkoły z różnych stron Ukrainy, wraz z pp. Joanną Ficerman i Jolantą Kamińską, przygotowała dla uczniów klas I-III wyjątkowy spektakl.

                    Spotkanie rozpoczął występ uczennic klasy 5b – Barbary i Zofii, które wykonały piękną piosenkę „Ukraina – to Ty”. Następnie młodzi widzowie mieli okazję poznać ukraińską bajkę zatytułowaną „Kołobok”, która opowiada o tym, jak mały krnąbrny chlebek, postanowił wyruszyć w świat. Podczas wędrówki spotkał różne leśne zwierzęta i wydawać by się mogło, że mały spryciarz z każdej opresji wychodzi cało… do czasu, aż spotkał Lisiczkę, która „z nie jednego pieca jadła”.

                     Mimo, iż przedstawienie odbyło się w języku ukraińskim, nikt nie miał problemu ze zrozumieniem morału bajki o tym, że należy zawsze słuchać rodziców i być ostrożnym w kontaktach z obcymi. Dziękujemy naszym ukraińskim uczniom – Olegowi, Kyryłowi, Arsenowi, Walerii, Daszy, Weronice, Janowi, Maszy, Jarosławie i Alinie - za przybliżenie nam kultury naszych wschodnich sąsiadów oraz świetną zabawę!

     • Matematyka – królowa nauk

     • 27 maja 2022 roku odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało w finale tego konkursu 5 uczniów klas ósmych, którzy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Byli to:

      Stanisław Arendt z klasy 8b, Alicja Krawczyk z klasy 8d, Jakub Rauhut z klasy 8e, Dominik Mosiński z klasy 8f, Dominik Wiśniewski z klasy 8f. Laureatem został Jakub Rauhut, któremu to serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki. Natomiast pozostałym uczestnikom również gratuluję dobrych wyników w tym niezwykle trudnym konkursie.

      Dodatkowo pragnę poinformować, iż 30 maja 2022 r. odbył się kolejny konkurs, tym razem Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas ósmych. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Artymowicz z klasy 8d, Dominik Mosiński z klasy 8f oraz Dominik Wiśniewski z klasy 8f. Laureatem jednym z pięciu w naszym mieście został Dominik Mosiński. Serdeczne gratulacje dla Niego
      i pozostałych walczących o dobre imię szkoły.

       

                                                                               W imieniu nauczycieli matematyki: Sylwia Ciesielska

     • XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

     • Dnia 31 maja 2022 r. w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile oraz „Żabki” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Pile, wysłuchały opowiadania „Domy ze śmieci” oraz „Sprzątanie świata” Włodzimierza Dulemby, w interpretacji Prezydenta Miasta Piły, Piotra Głowskiego oraz Arkadiusza Kubicha Wicestarosty Pilskiego. Spotkanie było doskonałą okazją, żeby  odnieść się do lektury i porozmawiać o pomysłach na czystą i zdrową Planetę. Miłym akcentem było wspólne  pokolorowanie ilustracji XXL o tematyce ekologicznej.  Dziękujemy Powiatowej
      i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile za zaproszenie na tak ciekawe i ważne  wydarzenie.

     • Finały zakończone, złote dziewczęta

     • Dnia 26 maja 2022 roku odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej dziewcząt. Cztery drużyny zawzięcie walczyły o zwycięstwo. Oficjalne otwarcie wydarzenia odbyło się w Hali Arena w Kaliszu. W zawodach finałowych uczestniczyły drużyny: SP 3 Szamotuły, SP 24 Kalisz, SP 2 Środa Wielkopolska, SP 2 Piła.
      Po rywalizacji pełnej nie tylko sportowego zacięcia, ale również walki fair play najlepsza okazała się drużyna z naszej szkoły. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Szamotuł. Na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki z Kalisza, a na czwartym ze Środy Wielkopolskiej. Tytuł najlepszej zawodniczki otrzymała Dominika Kasińska. Skład zespołu: Zuzanna Dampc, Zuzanna Głuszanowska-Konwińska, Dominika Kasińska, Zuzanna Nowak, Karolina Pawełczak, Natalia Peksa, Wiktoria Stepanik, Marta Szczęśnikiewicz, Paulina Woźniak,  Maja Zaremba, Aneta Zgódka. Opiekunem grupy był p. Artur Pyszewski. Ciężka, drużynowa praca przełożyła się na imponujący sukces, ogromnie się cieszymy i gratulujemy!

     • Sukces Michaliny

     • Uczennica naszej szkoły Michalina Wamke z klasy 5b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla szkół podstawowych objętym Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki „Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów ze szkół podstawowych z całej Polski.

      W  kategorii klas IV-VI nietuzinkowa praca Michaliny zdeklasowała inne i zapewniła uczennicy pierwsze miejsce. Michalina oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Ministerstwo Środowiska i Klimatu wygrała również dla swojej klasy wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego (do jej realizacji dojdzie we wrześniu). Jesteśmy pewni, że o wielkim talencie Michaliny jeszcze usłyszymy. Opiekunem uczennicy była  p. Sławomira Lewińska.
      Michalina – tak trzymaj, serdecznie Ci gratulujemy!