• XXI TURNIEJ WIEDZY O PILE

     • 7 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile po raz dwudziesty pierwszy była organizatorem Turnieju Wiedzy o Pile, konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. W turnieju wzięło udział 9 szkół miejskich (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 11, SP nr 12 i Salezjańska Szkoła Podstawowa), które zgłosiły po dwóch uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów: w I części uczniowie rozwiązywali test złożony z 20 pytań, a w II etapie odpowiadali na 4 zadania otwarte. Podczas turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi zarówno historii jak i teraźniejszości naszego miasta. Autorem wszystkich pytań do Turnieju był Pan Maciej Usurski, który od wielu lat wspiera nasz konkurs pod względem merytorycznym. Podczas, kiedy jury obradowało, Pan Usurski wygłosił prelekcję pt.: „Ciekawy przypadek kapitana  Olega  Matwiejewa”.  Uczniowie podczas  XXI Turnieju Wiedzy o Pile wykazali się ogromną wiedzą na temat naszego rodzinnego miasta. Wyniki konkursu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, bowiem pomiędzy uczestnikami były minimalne różnice w punktacji. O drugim miejscu zadecydowała dogrywka, w której brało udział troje uczniów.

      Laureatami XXI Turnieju Wiedzy o Pile zostali:

      I miejsceNatalia Kin ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile

      II miejsceNadia Barszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile

      III miejsceIzabela Fortuniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile

      Nagrody, dyplomy i podziękowania dla uczniów i nauczycieli opiekunów wręczyli Pan Sebastian Dzikowski - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły oraz Pani Barbara Ochocka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Sponsorami wspaniałych nagród byli: Prezydent Miasta Piły Pani Beata Dudzińska oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pile. Wszystkim laureatom i uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

     • SREBRNE MEDALE I AWANS DO ZAWODÓW REJONOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS VI

     • W pierwszym dniu marca w Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile była organizatorem Finału Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas VI.

      W turnieju wystartowało aż 7 zespołów walcząc o mistrzostwo powiatu i awans do zawodów rejonowych. Po zaciętej rywalizacji w ścisłym finale spotkały się Szkoła Podstawowa nr 2 z Piły i Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły. Po ciekawym spotkaniu rozstrzygniętym w tie-breaku pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły. Dziewczęta z dwójki zdobyły srebrne medale zajmując drugie miejsce. W rywalizacji o miejsce trzecie, mecz rozegrał się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 11 i nr 5 z Piły. Brązowe medale wywalczyły w tej rywalizacji dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 11.

      Turniej charakteryzował się dość wysokim poziomem umiejętności wszystkich startujących zespołów. A zespoły z „dwójki” i „szóstki” będą miały okazję sprawdzić się w rywalizacji miedzy sobą w zawodach rejonowych, które również organizowane będą przez Szkołę podstawową nr 2 w Pile.

      Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy sportowej:

      Amelia Ziółkowska

      Barbara Wegner

      Kalina Barełkowska

      Zuzanna Ciężka

      Julia Janowska

      Wiktoria Biernacka

      Eliza Wierzchoń

      Maja Ławniczak

      Martyna Rosa

      Hanna Potecka

      Zuzanna Adamczewska

      Nina Wersocka

      Aleksandra Kowalewska

      Zespół przygotował: Tomasz Idzikowski 

     • Nie tylko uczymy się!

     • Tuż przed feriami uczniowie klasy 5a i 5b bawili się na dyskotece, która odbyła się w jednej z sal lekcyjnych. Impreza ta została zorganizowana przez klasową radę uczniowską oraz p. Anetę Marzec i p. Sylwię Ciesielską. Sala została przystrojona kolorowymi balonami, girlandami oraz światłami, co stworzyło przyjemną atmosferę. Podczas dyskoteki uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas różnorodnych konkursów i zabaw. Zorganizowano także gry i zabawy integracyjne, które sprawiły, że wszyscy bawili się świetnie i mieli okazję lepiej się poznać. Muzykę na imprezie zapewnił klasowy DJ, który zadbał o odpowiednią oprawę muzyczną dostosowaną do gustów i preferencji uczniów. Zagrano wiele popularnych utworów, które zachęcały do tańca i zabawy. Podczas dyskoteki serwowano również przekąski i napoje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Atmosfera była fantastyczna, a wszyscy bawili się świetnie. Dyskoteka dla uczniów klasy 5 była wyjątkowym wydarzeniem, które pozwoliło uczniom spędzić miło czas po zajęciach lekcyjnych, integrując się ze sobą i tworząc niezapomniane wspomnienia.

     • Bridge of Culture – realizujemy projekt w ramach eTwinningu

     • Na początku lutego uczennice z klasy 4a wraz z wychowawczynią, p. Joanną Ficerman, przystąpiły do realizacji projektu międzynarodowego eTwinning. W ramach współpracy ze szkołami z różnych części Europy -  Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu, Czech oraz Portugalii  - nasi uczniowie realizują projekt dotyczący

      interakcji międzykulturowych „Bridge of Culture”.

      Od lutego do maja, uczestnicy projektu będą badać kulturę innych krajów i poznawać, a następnie prezentować różne  elementy kultury (np. lokalne potrawy, przysłowia, tańce ludowe), korzystając z narzędzi web2 i web3.

      Udział w projekcie, poza świetną zabawą,  daje możliwość nawiązania kontaktu i współpracy z rówieśnikami z różnych zakątków Europy,  rozwijania kompetencji językowych (językiem komunikacji w projekcie jest język angielski) i informatycznych.

      Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap projektu, który podsumowaliśmy publikacją krótkich filmików na platformie YouTube. Wcześniej, uczennice przygotowały awatary, którymi zaprezentowały się pozostałym uczestnikom projektu.

      Linki do materiałów, które nasz zespół opublikował na YT w lutym:

      https://www.youtube.com/shorts/qEZB-h_ULoc

      https://www.youtube.com/watch?v=751jVgcNPmw

      https://www.youtube.com/shorts/qiveK3UiJG0

      https://www.youtube.com/watch?v=2fczwL0LodE

      https://www.youtube.com/shorts/CV9KPf0jPBE

      Wkrótce relacja z realizacji kolejnych zadań!

     • Żywa lekcja historii

     • W dniu 08 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Już kolejny raz mieliśmy okazję spędzić miło czas jednocześnie ucząc się.   ''Żywa lekcja historii” to podróż przez wieki, to możliwość poznania dawnych obyczajów, tradycji, broni czy uzbrojenia ochronnego. Tym razem uczniowie wraz z aktorami wybrali się w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Odwiedzili również wojów i rycerzy za czasów Piastów. Poznali kulturę i obyczaje sarmackiej Rzeczypospolitej oraz legendę husarii. Zaprezentowano także uczniom wydarzenia związane z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości. Widowiska prowadził  Pan Krzysztof Górecki, który wraz ze swoim towarzyszem oraz uczniami naszej szkoły w ciekawy, przystępny i humorystyczny sposób przedstawił w/w wydarzenia. Wszyscy bawili się doskonale.