• Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym

• W dniu 23.05.2024 roku na stadionie lekkoatletycznym w Pile przy ulicy Żeromskiego 90 odbył się Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym w którym udział wzięła reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły osiągając ogromny sukces, a mianowicie wygrywając powyższe zawody.

Skład zespołu:

WITOS LENA

GNIOT ALICJA

CIEMIĘGA MAJA

MAJCHER GABRIELA

CIULA LENA

KAJNATH MARTYNA

SERDECZNIE GRATULUJEMY

• Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Czwórboju lekkoatletycznym

• W dniu 25.04 2024 roku odbyły się Mistrzostwa miasta oraz Powiatu pilskiego w czwórboju lekkoatletycznym, a w dniu 8.05.2024 roku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Czwórboju lekkoatletycznym.

W powyższych imprezach udział wzięła reprezentacja  dziewcząt z naszej szkoły wygrywając Mistrzostwa Miasta, Powiatu jak i Rejonu pilskiego i tym samym awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 23.05.2024 roku w Pile.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY:

WITOS LENA

GNIOT ALICJA

CIEMIĘGA MAJA

ŚNIOSZEK MILENA

MAJCHER GABRIELA

CIULA LENA

KAJNATH MARTYNA

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

• Mistrzostwa Wojewódzkie Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

• W dniu 19 maja na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w których udział wzięły reprezentacje dziewcząt klas IV – VI i z klas VII-VIII.

Reprezentacja dziewcząt z klas IV-VI wywalczyła IX  miejsce.

Skład drużyny:

• GNIOT ALICJA
            • WITOS LENA
            • CIEMIĘGA MAJA
            • ŚNIOSZEK MILENA
            • MAJCHER GABRIELA
            • CIULA LENA
            • KAJNATH MARTYNA

Reprezentacja dziewcząt z klas VII-VIII wywalczyła brązowy medal, a indywidualnie Weronika Bogdańska zdobyła srebrny medal.

Skład drużyny:

• WERONIKA BOGDAŃSKA
            • IZABELA FORTUNIAK
            • OLIWIA SKWAREK
            • SANDRA MICHALAK
            • WIKTORIA SZYMAŃSKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY

• Bezpieczny Trzecioklasista

• Dnia 29 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”. Zakres zagadnień jaki obowiązywał to: zasady zachowania na drogach, zasady przechodzenia przez jezdnię, rodzaje znaków, podstawowe przepisy ruchu drogowego, zasady poruszania się na rowerze, pojazdy uprzywilejowane, numery alarmowe, pomoc przedmedyczna oraz dziecko jako pieszy i pasażer. Poziom przygotowania dzieci był wysoki. Uczniowie świetnie poradzili sobie z najtrudniejszymi pytaniami. Trzech uczniów spośród dwunastu zakwalifikowało się do etapu miejskiego. I miejsce zajął  Jan M. z klasy 3a, II miejsce Stanisław K. również z klasy 3a oraz III miejsce otrzymał Franciszek S. z klasy 3e. Wszystkim wychowawcom i rodzicom dziękujemy za poświęcony czas na przygotowanie dzieci do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w etapie miejskim. Szkolny etap konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista” przygotowały p. Anna Dwórznik-Cieślak i p. Karolina Podrucka.

• Wycieczka do Wałcza

• Dnia 7 maja 2024r. uczniowie z klasy II c i II d z wychowawcami panią Elżbietą Tracką i panią Ewą Więckowską byli na wycieczce w Lokalnym Centrum Nauki Metalowe Inspiracje w Wałczu. Na początku uczestnicy projektowali, programowali i konstruowali roboty w oparciu o zestawy klocków Lego Education. Dzieci pracowały w parach. Otrzymali potrzebny sprzęt i materiały- zestawy klocków, tablety.  Budowanie z klocków sprawiło im  nie tylko frajdę, ale przede wszystkim podjęte działania miały ogromną wartość edukacyjną.

Następnie uczniowie przeszli do pracowni informatycznej.  Tam rozwijali umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywności. Poznali również język programowania python. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Laboratorium Fizykochemicznym. Uczestnicy mogli samodzielnie wykonywać eksperymenty i doświadczenia oraz formułować wnioski i spostrzeżenia na podstawie zaobserwowanych efektów.