• Prosto z serducha, dla Mamy

• We wtorkowe popołudnie 24 maja 2022 r.,  w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych z uwagi na egzamin w klasach ósmych, pojawiła się w szkole grupa uczniów, którym przyświecał jeden cel, własnoręczne wykonanie upominku dla Mamy. I udało się, po kilkunastu minutach działania, były widoczne już pierwsze efekty. Powstały kolorowe mydełka, słoiczki i woreczki zapachowe, świece dekoracyjne oraz kamienie życzeń, a wszystko to z myślą o wyjątkowej osobie.

• Kredkowy recykling

• Któż z nas nie ma gdzieś niepotrzebnych zagubionych kredek. Czasami zastanawiamy się, co z nimi zrobić, a okazuje się, że jest sposób na ich wykorzystanie. W kwietniu i maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji KOLOROWE KREDKI. Dzięki zaangażowaniu uczniów klas 1- udało się ich zebrać całkiem sporo. Odpowiednio przygotowane, zatemperowane i spakowane trafią teraz do na oddziały przyszpitalnych szkół. To właśnie tam dzieci realizują obowiązek szkolny w trakcie leczenia szpitalnego.

• Kolorowo i wielozmysłowo

• 31 maja 2022 r. uczestnicy zajęć „Rozwiń swoje skrzydła” doświadczali wielozmysłowo,  tworząc musujące kule (muszelki) do kąpieli. Ponadto wykonali słoniową pastę do zębów. Reakcje zachodzące na naszych oczach były dla uczniów bardzo ciekawe i inspirujące do  dalszych działań. Każdy uczestnik spotkania stworzył również balon w wybranym przez siebie kształcie.

• Czas refleksji

• 10 maja 2022 r. podczas uroczystego apelu podsumowane zostały działania tegorocznego MIESIĄCA ZDROWIA I EKOLOGII. Uczniowie klas 4-8  odebrali z rąk Pani Dyrektor nagrody za liczne aktywności w konkursach indywidualnych, zespołowych i klasowych. Spotkanie uświetnił występ szkolnej trupy teatralnej w przedstawieniu zatytułowanym „Bajkowy pociąg po zdrowie”. Młodzi aktorzy przenieśli nas w świat baśni i z nutką dobrego humoru omówili dobre nawyki, ważne dla naszego zdrowia.

Szczegóły MIESIĄCA ZDROWIA i EKOLOGII oraz podsumowanie wyników w linku https://tiny.pl/9vz7k

• Owady zapylające

• W dniach 13-20 maja 2022 r. w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Świadomości Znaczenia Owadów Zapylających. Czas ten obfitował w różne propozycje aktywności dla uczniów. Chętni uczniowie klas 1-3 pracowali z wykorzystaniem wirtualnej tablicy online https://www.thinglink.com/scene/1581327760897343491. Z kolei starsi uczniowie mogli wykazać się przygotowując hotel lub poidełko dla owadów. Zainteresowaniem uczniów cieszyły się również zadania zapisane w postaci QR kodów, umieszczone w różnych miejscach szkoły.

Na holu szkoły zostały umieszczone informacje i ciekawostki o pszczołach, z okazji Światowego Dnia Pszczoły przypadającego 20 maja. Świadomość naszych uczniów w tym zakresie z pewnością wzrosła, czego dowodem są prace  zgłoszone w konkursach. Los planety w Waszych rękach!