• Emocje

     • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 2b  wzięli udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym – „Emocja”. Głównym założeniem  projektu było pokazanie uczniom,  że emocje i ich wyrażanie oraz  nauka języka emocji jest bardzo ważne, gdyż pozwala zrozumieć samych siebie i drugą osobę. Projekt realizowany był we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Pile. Cykl zajęć w ramach projektu  prowadziła pani Anna Krause, której składamy serdeczne podziękowania za wdrożenie tematyki. 
      Za każdym razem  skupialiśmy się na poznawaniu  jednej wartości i mieliśmy  do dyspozycji wiele sposobów na realizację zadania: czytaliśmy bajki, opowiadania oraz omawialiśmy  konkretne cechy i zachowania. Były gry, quizy, prace plastyczne. Tematy skupiały się wokół modułów: „KREATYWNOŚĆ”, „WYOBRAŹNIA”, „MOC SŁÓW”, „RÓWNOŚĆ”, „OSWAJANIE STRACHU”.  Uczniowie z wielką ciekawością czekali na kolejne zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyli. Spotkania odbywały się zarówno w szkole jak i w bibliotece. Równolegle z projektem wdrażana była innowacja Pedagogiczna Eko – Emocje.

     • Z wizytą w stolicy

     • W dniach 9-10 czerwca 2022 r. uczniowie klas: 8b i 8c wzięli udział w długo wyczekiwanej wycieczce do Warszawy. Sprawnie dotarliśmy na miejsce. Jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę. Następnie zaczęliśmy spacer najbardziej charakterystycznymi ulicami miasta. Chcąc obejrzeć panoramę stolicy, udaliśmy się na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, na taras widokowy.

               W kolejnym dniu naszą przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od Starego Miasta: Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego, charakterystycznych kamienic dawnych mieszczan, następnie przeszliśmy przez Plac Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie obejrzeliśmy zmianę warty honorowej, w tle Ogrodu Saskiego. Minęliśmy Pałac Prezydencki. Następnie przeszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To miejsce inspiracji do obserwacji, doświadczeń, poznawania otaczającego świata. Niestety nie mogliśmy obejrzeć Ogrodów na dachu Uniwersytetu Warszawskiego (wyłączonych ze zwiedzania z powodu odbywającego się tam koncertu), w zamian pospacerowaliśmy wokół Pałacu Jana III Sobieskiego w wilanowskim parku.

               Ostatni dzień rozpoczęliśmy wizytą w Łazienkach, niestety nie znamy przyczyny zastanego faktu, iż wszechobecne tam pawie nam się nie pokazały. Po spacerze odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Myślę, że dla każdego z nas było to niesamowite doświadczenie. Przejście przez szatnie naszej reprezentacji, wejście na trybuny, obejrzenie zatrzymanych w kadrze chwil z życia naszych sportowców, trenerów, było wydarzeniem nie tylko dla zagorzałych kibiców, ale i dla tych, którzy nie pasjonują się sportem. Czy można poznać stolicę w trzy dni? Nawet z tak cudowną Panią pilot – Bernadetą jest to trudne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do Warszawy powrócić.

     • Mały Matematyk 2022

     • Dnia 24 maja 2022 r. już po raz trzynasty w SP11 drugoklasiści z pilskich szkół podstawowych mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. W tym roku o tytuł „Małego Matematyka 2022” walczyło 96 uczniów. Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Zaszczytny Tytuł I wicemistrza  otrzymała Oliwia Dąbrowska  z klasy II b. Natomiast troje uczniów zdobyło wyróżnienie:

      Miłosz Gugałka z klasy  II d , Hubert Kisielewski  z klasy II e, Anna Wróbel z klasy II b.

      Gratulacje dla uczniów oraz nauczycieli przygotowujących młodych matematyków do konkursu: p. Marty Jedynak, p. Beaty Szwarc-Gazdy, p. Elżbiety Trackiej.

     • Niespodzianka

     • W dniu 26 maja 2022 r. uczniowie klasy II b zaprosili swoje mamy na występ z okazji Dnia Matki. Mamy, które z zainteresowaniem obejrzały popisy artystyczne swoich pociech. Wspólne spotkanie było okazją do prezentacji wydarzeń z udziałem uczniów zebranych w książeczce on-line oraz quizów. Dzieci wyściskały swoje mamy, złożyły  życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane niespodzianki.

      Poniżej link z niespodzianką dla mam:

      https://www.storyjumper.com/book/read/135917352/628d3b0f7e43d