• Brązowi

     • 24 września 2021 r. w Mistrzostwach Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych drużyna chłopców w składzie: Tomasz Freśko, Jakub Ostrowski, Marcin Wawrzkiewicz, Filip Sikora, Dominik Wiśniewski, Damian Wadowski zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy.

     • Wycieczka do Alpakolandu

     • Dnia 15 września 2021 r. uczniowie klasy 2 c i 2 e wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Alpakolandu w Klotyldzinie, aby zobaczyć hodowlę alpak. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po wszystkich zagrodach, przekazując podstawowe informacje o zwierzętach mieszkających na farmie. Zobaczyliśmy: kury, króliki, kozy, owce, świnie, osła francuskiego, konie, psa, kota oraz stado wspaniałych alpak, które zrobiły na nas największe wrażenie. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się przy zwierzętach i jak o nie dbać, żeby zasłużyć na ich zaufanie. Jednak najcenniejsze okazało się to, że mogły bezpośrednio obcować ze zwierzętami, głaska je, przytula się do nich oraz karmić marchewkami. Dodatkowo beztroska zabawa na bezpiecznym placu zabawz wykorzystaniem: hamaków, trampolin, zjeżdżalni, rowerów, samochodów oraz piłek zapewniły naszym dzieciom moc atrakcji. Pamiętaliśmy również o Dniu Kropki i z tej okazji wymalowaliśmy nasze twarze kolorowymi kropkami jak również wysłuchaliśmy i omówiliśmy "Bajki o kropce" K. Michalskiej.

     • „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

     • W piątek 1 października 2021 r. po raz piąty w historii naszej szkoły został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na kilka dni przed tym wydarzeniem szkoła została ozdobiona plakatami i kartkami z logo akcji. Uczniowie klas IV – VIII powtarzali tabliczkę nie tylko na lekcjach, ale także w gronie rodzinnym.

      Tego dnia komisje egzaminacyjne, w skład których wchodzili głównie uczniowie klas piątych, przeprowadzili egzaminy sprawdzające umiejętność mnożenia i dzielenia.W zmaganiach z tabliczką wzięło udział 424 uczniów oraz 39 pracowników szkoły; 172 uczniom udało się uzyskać tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

      Nowością naszych obchodów była w tym roku maskotka „sowa”, która to umilała uczniom pisanie testów i wprowadzała ich w radosny nastrój.

      Kończąc, składam serdeczne gratulacje wszystkim, którzy uzyskali tytuł eksperta.Szczególne podziękowania należą się pracownikom szkoły, którzy chętnie podjęli się sprawdzenia, czy tabliczkę znają i pamiętają.

      W imieniu koordynatorów akcji w szkole

      Sylwia Ciesielska

     • Dzień Głośnego Czytania w Dwójce

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września ma już 21-letnią tradycję. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Książki. Data tego święta nie jest przypadkowa, ale odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      Celem tej uroczystości jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, gdyż czytanie im na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię oraz uczy myślenia. Od wielu już lat nasza biblioteka włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli.

      Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem: Poznajemy bohaterów Magicznego Drzewa. W akcji wzięły udział trzy klasy: IVa, Ve oraz VIa. Uczniowie poznali historię święta, a następnie wysłuchali fragmentów książki Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo”. Przygotowano również gazetkę informującą o święcie i jego obchodach. Dodatkowo, uczniowie klasy IVa i Ve wykonali zakładki do książki związane tematycznie z obchodzonym dniem. Ich piękne prace stanowią teraz element ozdobny drzwi biblioteki.

      Zachęcamy do czytania!

     • Złota sztafeta

     • W dniu 24 września 2021 roku na terenach MOSiR w Pile przy ul. Żeromskiegoi przyległych mu terenach zielonych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiegow Sztafetowych Biegach Przełajowych. W w/w imprezie reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zdobyła złoty medal. Skład dziewczęcej złotej sztafety : Aneta Zgódka, Amelia Kluczyńska, Sandra Januzik, Patrycja Król , Anita Leniec, Oliwia Słowik. Sztafetaw tym składzie awansowała do finał wojewódzkiego, który odbędzie się w Poznaniu20 października tego roku. Gratulujemy sukcesu!