• Nagrody Prezydenta Miasta Piły

• 29 września 2022 r. w sali Regionalnego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Piły prymusom pilskich szkół oraz najbardziej uzdolnionym uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych  oraz zawodach sportowych. Aby otrzymać nagrodę uczniowie musieli nie tylko zdobyć najwyższe lokaty  w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych wyższego szczebla, ale także uzyskać na świadectwach wysokie średnie ocen.

Spośród 138 nagrodzonych uczniów, aż 35 reprezentowało naszą szkołę, a byli to: Prymus Szkoły – Jakub Rauhut oraz Michalina Wamke, Damian Jan Błauciak, Izabela Aleksandra Fortuniak, Sandra Zofia Michalak, Oliwia Skwarek, Weronika Bogdańska, Mikołaj Tomaszewski, Zuzanna Anna Nowak, Julia Gniot, Julia Grochowicka, Maja Lewandowska, Gabriela Karolina Sowalska, Barbara Przewoźniak, Patrycja Król, Alicja Zuzanna Dampc, Jakub Trojan Dybziński, Jakub Antoni Grega, Dominika Kasińska, Natalia Peksa, Filip Stanisław Podpora, Xavier Rzeszut, Wiktoria Stepanik, Marta Maria Szcześnikiewicz, Marcin Filip Wawrzkiewicz, Paulina Hanna Woźniak, Maja Zaremba, Julia Dąbrowska, Sandra Januzik, Amelia Kluczyńska.

Nagrody wręczył Prezydent Piły Pan Piotr Głowski.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

• Głośne Czytanie w „Dwójce”

• 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju już 22 - letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data tego święta nie jest przypadkowa, ale odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci
            i młodzieży.

Celem tej uroczystości jest propagowanie czytelnictwa, ponieważ książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwijają także wyobraźnię, pamięć, wzbogacają słownictwo, uczą myślenia oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego szczególnego dnia. Uczniowie z klasy 6e, 4c, 7b oraz 4b poznali genezę tego święta, zastanawiali się nad zaletami czytania oraz odpowiadali na pytanie: Dlaczego warto czytać książki? Mieli także okazję odczytać hasło związane tematycznie z czytaniem książek, posługując się alfabetem Morse, a. Rolę lektorów odgrywali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Był to wspa­niały dzień dla wszyst­kich, któ­rzy kochają książki oraz dla tych, któ­rzy dopiero uczą się je kochać.

Zachęcamy do czytania!

• Nasza szkoła bogatsza o nowy sprzęt !!!

• W roku szkolnym 2021/2022 baza dydaktyczna naszej szkoły została wzbogacona o nowy sprzęt informatyczny.

• 13 komputerów stacjonarnych
            • 13 monitorów
            • 13 zestaw słuchawkowych
            • oprogramowania Microsoft Office
            • 3 monitory interaktywne do sal lekcyjnych

Inwestycja ta została w pełni sfinansowana przez Radę Rodziców, która przeznaczyła na to środki finansowe o łącznej wartości: 43 149 zł.

Celem inwestycji była przede wszystkim modernizacja pracowni komputerowej w budynku przy Roosevelta oraz doposażenie sal lekcyjnych w sprzęt multimedialny. Lekcje przeprowadzane są teraz z wykorzystaniem nowych, cyfrowych technologii TIK, co zachęca uczniów do większej aktywności.