• Spektakl lalkowy

• Na początku maja uczniowie klasy 4 b obejrzeli spektakl lalkowy przygotowany przez uczennice klasy 6 e. W czasie przedstawienia widzowie przenieśli się w świat baśni i poznali historię biednej dziewczynki, która zgubiła pantofelek na balu, a potem została żoną księcia. Młode aktorki wiele czasu poświęciły na próby i samodzielne przygotowanie dekoracji. Co tygodniowe spotkania sprawiły, że uczestniczki zajęć dodatkowych wzbogaciły swój warsztat aktorski oraz przełamały swoją nieśmiałość. Po spektaklu widzowie chcieli koniecznie dowiedzieć się, kto wcielił się w jaką rolę oraz poznać odpowiedzi na pytania dotyczące warsztatu aktorskiego i pracy z lalkami.

• Narnia otwarta!

• 4 maja 2023 r. drzwi projektu „Z szafy wprost do Narnii” zostały otwarte po raz drugi. Tym razem to nasza szkoła gościła uczennice klasy 8 a i b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile wraz z p. Iwoną Kusiorską, nauczycielką j. niemieckiego. W czasie kolejnego spotkania uczniowie klasy 4 b wraz z ósmoklasistami pracowali w grupach, utrwalając wiadomości z j. polskiego i j. niemieckiego m. in. na temat nazewnictwa zwierząt, dźwięków wydawanych przez nie, onomatopei, epitetów, porównań oraz wspólnie redagowali ogłoszenia na temat zaginięcia bohaterów „Opowieści z Narnii”. Zajęcia bardzo podobały się uczniom i nie mogą doczekać się kolejnych.

Pomysłodawczyniami projektu są p. Iwona Kusiorska i p. Aneta Marzec.

• Czytelnicze potyczki szóstoklasistów

• 11 maja 2023 roku już po raz drugi odbył się w bibliotece szkolnej drużynowy konkurs czytelniczy dla klas VI „Wyruszamy z krasnoludami w podróż”. Jego głównym celem było propagowanie czytelnictwa, rozwijanie aktywności oraz kształtowanie zasad współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej, ponieważ wszystkie zadania wykonywane były drużynowo.

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, po 3 reprezentantów z każdej klasy szóstej. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania sześć zadań. Trudność polegała na tym, że musieli to zrobićw określonym czasie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą, spostrzegawczością oraz szybkim tempem pracy. Chętnie i bez obaw udzielali odpowiedzi na pytania. Atmosfera była naprawdę miła i przyjazna. Wszystkie drużyny bardzo się zaangażowały i z determinacją walczyły o kolejne punkty. Ostatecznie, pierwsze miejsce zdobyły uczennice z klasy 6e w składzie: Oliwia Skwarek, Izabela Fortuniak oraz Natalia Kin. Na drugim miejscu uplasował się zespół z klasy 6d, a ostatnie miejsce na podium przypadło w uczniom z klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

• Kolejny sportowy sukces naszych uczniów!

• Nasi uczniowie zostali Mistrzami Powiatu w Piłce Plażowej Chłopców.

Na zdjęciu nasi mistrzowie: od lewej Kacper Banaszkiewicz, Mikołaj Tomaszewski, Marcel Pietryszak, Jakub Kalwinek, Jakub Kołosowski, Leon Witkowski.  Gratulujemy!

• XI Miejski Konkurs „W zaczarowanej krainie baśni” pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły

• Z radością informujemy, że nasi uczniowie Emilia Malinowska z klasy 4b i Miłosz Wiśniewski z klasy 4c zdobyli w tym konkursie III miejsce!!!Uczniowie musieli wykazać się znajomością baśni podanych przez organizatorów, podstawowymi informacjami dotyczącymi życia i twórczości wskazanych autorów baśni, przygotować baśniowy strój, wykonać pracę plastyczną - zaprojektować książkową okładkę baśni i wypowiedź postaci, w którą się wcielili.Znakomicie sobie z tymi trudnymi zadaniami poradzili. Odczarowali zaczarowaną krainę baśni!Gratulujemy! Jesteśmy dumni!