• Miejska Uroczystość Zakończenia roku szkolnego 2021/2022

     • „Dopłynęliśmy do portu wakacje”- tak pani dyrektor Barbara Ochocka zaczęła swoje przemówienie do uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości na Miejskiej Uroczystości Zakończenia roku szkolnego 2021/2022, która odbywała się w naszej szkole.

        Zgodnie z coroczną tradycją najlepszym uczniom naszej szkoły zostały wręczone pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. Tytuł „Uczeń na Medal” otrzymało aż 120 uczniów klas I-III.

        W tym uroczystym dniu została wręczona nagroda dla „Najlepszego Trzecioklasisty”, którą otrzymała Amelia Urban z klasy III B. Uhonorowano  uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia i są laureatami   konkursu „Frekwencja na szóstkę”. Wręczono również nagrodę Patrycji Flisik z klasy II B, zwyciężczyni konkursu „Czytelnik na Medal”.

         Na uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Piła pan Krzysztof Szewc oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Piły pan Sebastian Dzikowski wręczyli akty powierzenia stanowisk dyrektorom pilskich przedszkoli i szkół podstawowych.

        Oczywiście, zakończenie roku szkolnego nie mogłoby się obyć bez wakacyjnego programu artystycznego. Występ naszych uczniów zachwycił nie tylko rodziców, ale i wszystkich zaproszonych gości.

        Pan Krzysztof Szewc Zastępca Prezydenta Miasta Piła życzył uczniom , rodzicom i nauczycielom udanych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

     • Udało się! Będziemy #SuperKoderami

     • Od września 2022 r. nasza szkoła dołączy do #SuperKoderów!

      #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Dedykowany jest uczniom klas 4-8, w tym uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie będą poznawać podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

      #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. Przed nami zatem wiele ciekawych lekcji, podczas których będziemy nie tylko obserwować, ale także doświadczać wykorzystując do tego niezbędny sprzęt, w tym również roboty.

     • Z wizytą w stolicy

     • W dniach 9-10 czerwca 2022 r. uczniowie klas: 8b i 8c wzięli udział w długo wyczekiwanej wycieczce do Warszawy. Sprawnie dotarliśmy na miejsce. Jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsce hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę. Następnie zaczęliśmy spacer najbardziej charakterystycznymi ulicami miasta. Chcąc obejrzeć panoramę stolicy, udaliśmy się na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, na taras widokowy.

               W kolejnym dniu naszą przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od Starego Miasta: Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego, charakterystycznych kamienic dawnych mieszczan, następnie przeszliśmy przez Plac Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie obejrzeliśmy zmianę warty honorowej, w tle Ogrodu Saskiego. Minęliśmy Pałac Prezydencki. Następnie przeszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To miejsce inspiracji do obserwacji, doświadczeń, poznawania otaczającego świata. Niestety nie mogliśmy obejrzeć Ogrodów na dachu Uniwersytetu Warszawskiego (wyłączonych ze zwiedzania z powodu odbywającego się tam koncertu), w zamian pospacerowaliśmy wokół Pałacu Jana III Sobieskiego w wilanowskim parku.

               Ostatni dzień rozpoczęliśmy wizytą w Łazienkach, niestety nie znamy przyczyny zastanego faktu, iż wszechobecne tam pawie nam się nie pokazały. Po spacerze odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Myślę, że dla każdego z nas było to niesamowite doświadczenie. Przejście przez szatnie naszej reprezentacji, wejście na trybuny, obejrzenie zatrzymanych w kadrze chwil z życia naszych sportowców, trenerów, było wydarzeniem nie tylko dla zagorzałych kibiców, ale i dla tych, którzy nie pasjonują się sportem. Czy można poznać stolicę w trzy dni? Nawet z tak cudowną Panią pilot – Bernadetą jest to trudne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do Warszawy powrócić.