• Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz pilskiego hospicjum

     • Grudzień to szczególny czas dla nas wszystkich. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia budzą w nas chęć czynienia dobra. Mimo trudnych czasów nie ustajemyw pomaganiu innym. Również najmłodsze dzieci czują, że pomaganie jest wielką radością, czymś, co każdy powinien robić.

      20 grudnia w naszej szkole odbył się charytatywny koncert świąteczny "Śpiewamy dla hospicjum" połączony z kiermaszem. Z tej okazji rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły przygotowali na sprzedaż przepyszne ciasta, ciasteczka oraz słone przekąski. Dzieci podczas wcześniejszych zajęć tworzyły ozdoby, które można było zakupić za dowolną kwotę wrzuconą do puszki.

      O tym jak ważne jest pomaganie oraz dzielenie się dobrem, wiedzą już najmłodsze dzieciz klasy 1a, 1c i 3e, które wystąpiły przed swoimi rodzinami, wszystkimi gośćmi,i zaśpiewały oraz zagrały na instrumentach świąteczne utwory. Do świątecznego śpiewania przyłączyli się również uczniowie z klas: 5d, 6b, 7b i szkolny zespół wokalny. Miło było zobaczyć i posłuchać nauczycieli, którzy tym razem stanęli na scenie w roli artystów.

      Wydarzeniu przyświecał jeden cel, ale za to jakże szczytny - zebrać pieniądze na rzecz rozbudowy lokalnego hospicjum, dlatego pojawiło się kilku sponsorów, którzy przekazali vouchery do licytacji.

      Nasza społeczność szkolna i ich rodzice każdego roku wykazują się bezinteresowną pomocą,i współorganizują różnego rodzaju akcje charytatywne. Tegoroczny koncert i kiermasz świąteczny został bardzo pozytywnie przez wszystkich odebrany.

      Z radością informujemy, że udało nam się zebrać 3089 złotych!!!

      Wszystkim z całego serca dziękujemy!

     • Ślemy świąteczne życzenia do członków brytyjskiej rodziny królewskiej

     • Tradycją naszej szkoły stała się wymiana życzeń świątecznych i noworocznych z brytyjską rodziną królewską. W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą kartkę zwyciężyła Olivia Dąbrowska z klasy 4a i to jej praca, wraz z życzeniami od naszej szkolnej społeczności, wysłana została do króla Wielkiej Brytanii, Karola III. Z kolei, kartka przygotowana przez Maję Fornalik z klasy 7b, powędrowała do rodziny następcy tronu, księcia Wiliama, księżnej Kate oraz ich dzieci Georga, Charlotty i Luisa.

      Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź! 

     • Nie tylko świąteczne bibeloty…

     • 11 grudnia 2023 r. klasa 4a skorzystała z zaproszenia Muzeum Stanisława Staszica i wybrała się na wystawę „Nie tylko świąteczne bibeloty”. Zgromadzone na wystawie unikatowe bombki sprzed kilku dekad oraz piękne ozdoby świąteczne autorstwa pani Krystyny Plucińskiej wprowadziły nas w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Okazało się, że tradycja samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych jest wciąż żywa i dzieci podzieliły się swoimi pomysłami z panią przewodnik. 

      Jakby tego było mało, w muzeum spotkaliśmy niezwykłego przybysza z gwiazd – bohatera kosmicznej katastrofy sprzed 5 tysięcy lat - meteoryt z Rezerwatu Przyrody Morasko.

     • Spotkanie z Mikołajem na Pilskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

     • 7 grudnia 2023 r. uczniowie z klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Joanną Ficerman wybrali się na Plac Staszica, aby wziąć udział w atrakcjach przygotowanych w ramach Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na placu  i w jego okolicy stanęło kilkanaście drewnianych domków, w których mogliśmy obejrzeć ozdoby świąteczne, zabawki oraz  skosztować świątecznych potraw z różnych regionów Polski (szczególnie posmakował nam oscypek z grilla  z żurawiną!). W oczekiwaniu na św. Mikołaja i jego orszak, poszaleliśmy nieco na karuzelach oraz odwiedziliśmy zwierzęta w żywej szopce. Było chłodno, więc poskakaliśmy wesoło w rytm świątecznych szlagierów. Pełne emocji popołudnie minęło nam niepostrzeżenie, więc jak się tylko ściemniło,  pomaszerowaliśmy do domu!