• Szkolne Koło Wolontariatu

     • 7 grudnia 2022 roku w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się 22 Gala zorganizowana przez Centrum Wolontariatu w Pile W trakcie trwania Gali  ogłoszono wyniki konkursu „ Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią‘’.

        Jest nam niezmiernie miło  poinformować, że nasze Szkolne Koło Wolontariatu zostało laureatem wyżej wymienionego konkursu. Wszystkim wolontariuszom i opiekunom dziękujemy za pracę na rzecz innych, bezinteresowność i poświęcony czas, bez Was nie udałoby się osiągnąć tego wyróżnienia. Wiemy, że zawsze możemy na was liczyć.

          Nasi wolontariusze nie boją się pracy, lubią nowe wyzwania i zawsze są gotowi do niesienia pomocy. Niezależnie od pory roku, dnia czy godziny ,zawsze są tam, gdzie rodzi  się potrzeba.

            W tym roku szkolnym  wolontariusze rozpoczęli swą działalność już 4 września. W tym dniu odbył się 31  Półmaraton  Signify Piła. Nasza pomoc okazała się  niezawodna. Oprócz podawania spragnionym biegaczom wody, nasi wolontariusze motywowali ich brawami i przyśpiewkami. Dopisywała  słoneczna pogoda i dobre humory.

          16 października, podczas obchodów Dnia Papieskiego, wolontariusze  włączyli się w kwestę na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To dzięki tym stypendiom, najuboższa młodzież małych miejscowości  z całej Polski ,może uczyć się i studiować w najlepszych uczelniach.

         30 października był dla wszystkich uczniów dniem wolnym, ale nie dla naszych wolontariuszy i ich opiekunów. O godzinie 10.30  wszyscy  przybyli na Cmentarz Komunalny w Pile, aby kwestować na rzecz Pilskiego Hospicjum i Zakładu Opiekuńczego-Leczniczego. Wolontariusze skutecznie  zachęcali  odwiedzających do wrzucania datków do puszek. W tym roku udało się zebrać prawie 60  tysięcy.

      25 i 26 listopada odbywała się świąteczna zbiórka żywności, w której aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie wraz z opiekunami Organizatorem zbiórki  był Bank  Żywności, ale bez wolontariuszy przeprowadzenie takiej akcji byłoby niemożliwe. Zebraliśmy ok.280 kg żywności. Podsumowania tegorocznej zbiórki dokonał  prezes Pilskiego Banku Żywności, pan Mieczysław Augustyn podczas uroczystej Gali, która odbyła się 19 grudnia 2022 roku.

        Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia  odwiedziliśmy pacjentów Hospicjum. Uczniowie  pod opieką pani Sławomiry Smolarskiej  przygotowali koncert kolęd. Wręczyliśmy również  drobne upominki  własnoręcznie zrobione pierniki. Przygotowaliśmy również prezenty dla dzieci z  domowego Hospicjum.

       Z okazji Świąt nie mogliśmy zapomnieć o naszej szkolnej społeczności. Dla niej  i ich rodziców przygotowaliśmy  świąteczny koncert, podczas którego mogliśmy usłyszeć kolędy i piosenki w języku polskim, angielskim i ukraińskim Nie  zabrakło też występów instrumentalnych i  recytatorskich .Gości zaproszono na  słodki  poczęstunek i kiermasz  świątecznych ozdób. Pozyskane w ten sposób  fundusze przeznaczymy na potrzeby Pilskiego Hospicjum.

       Serdecznie dziękujemy wolontariuszom , opiekunom, nauczycielom, rodzicom za ogromne serce i dobroć .Świadomość, że zawsze możemy na Was liczyć, daje wiarę i chęć do  dalszej działalności.

                                                                                             Koordynatorzy  Szkolnego Koła

                                                                                                        Wolontariatu

     • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

     • 24 listopada odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentował: Aleksander Sosnowski z kl. 7 b.

      Z dumą i radością informujemy, że Aleksander przeszedł do ostatniego etapu (wojewódzkiego). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu!

     • Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

     • Świąteczny czas sprzyja czynieniu dobrych uczynków innym ludziom. Chęć sprawienia komuś przyjemności, spędzenia kilku chwil we wspólnym gronie, by nikt nie czuł się osamotniony, to najlepszy  prezent podarowany drugiemu człowiekowi.

      Z taką właśnie intencją uczniowie naszej szkoły z koła teatralnego ,,Epilog’’ i  zespołu wokalnego ,,Nutki’’ udali się 14 grudnia do Domu Pomocy Społecznej w Pile. Podopieczni ośrodka z nieskrywaną radością obejrzeli przygotowany przez małych aktorów świąteczny program artystyczny. Były wierszyki, piosenki a nawet taniec śnieżynki. Po występie dzieci wręczyły kartki z życzeniami.

      Kolorowe, pełne miłości życzenia, autorstwa uczniów z naszej szkoły, sprawiły ogromną przyjemność wszystkim obdarowanym. Wzruszenie i radość wypełniły wszystkich, zarówno mieszkańców DPS-u jak i dzieci.

     • Podpisanie patronatu

     • 13 grudnia 2022r. zostało zawarta kontynuacja porozumienia o współpracy w ramach projektu „Klasy patronackiej” pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, a firmą SAF - HOLLAND Polska sp. z o.o. Przedmiotem porozumienia jest objęcie 2 – letnim patronatem przez koncern SAF – HOLLAND Polska sp. z o.o. uczniów kontynuujących naukę w klasie VII b Szkoły Podstawowej nr 2.

      Porozumienie ma na celu wspieranie dalszych działań szkoły w prowadzeniu klasy patronackiej, pomoc dzieciom w nauce języka niemieckiego na II etapie oraz rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą niemiecką.

      W spotkaniu uczestniczyli pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – Barbara Ochocka, pan Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski,  pan Dyrektor zarządzający dla SAF- HOLLAND Polska  sp. z o.o.  Piotr Bogdański, pani Weronika Szydłowska - Asystent Zarządu-HR, pani Agnieszka Płóciennik – nauczyciel języka niemieckiego, wychowawca Klasy patronackiej oraz pani Aleksandra Kramkowska – pracownik biura Prezydenta.

      Podpisanie patronatu nastąpiło w siedzibie firmy. Uczestnikom spotkania pokazana została prezentacja multimedialna przedstawiająca działania firmy jak i druga prezentacja pokazująca wybrane działania uczniów Klasy patronackiej począwszy od klasy czwartej do szóstej. Po  sześciu latach współpracy z SAF - HOLLAND Polska sp. z o.o. wiemy już że dalsza współpraca będzie owocna w działania wpływające na duży rozwój uczniów z zakresu wiedzy z języka niemieckiego.

      Dziękujemy panu Prezydentowi – Piotrowi Głowskiemu i panu Dyrektorowi Piotrowi Bogdańskiemu za umożliwienie uczniom Klasy patronackiej udziału

      w wielu przedsięwzięciach wpływających na ich rozwój intelektualny poprzez naukę z języka niemieckiego zarówno podczas lekcji w szkole jak i poprzez udział w innych działaniach z językiem niemieckim.

     • KLIMAT ŚWIĄT W NASZEJ SZKOLE

     • Tradycyjnie jak co roku uczniowie SP 2 mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniach wigilijnych wraz z kolegami oraz wychowawcami swoich klas. Świętowaliśmy nie tylko w klasach, ale również w auli szkolnej, gdzie miało miejsce wspólne kolędowanie.