• JESZCZE O KARNAWALE

          • We wtorkowe popołudnie, 30 stycznia, uczniowie klas czwartych bawili się na balu karnawałowym. Super zabawę zapewnił czwartoklasistom profesjonalny DJ, Pan Przemysław Masina, a na imprezie nie zabrakło wspólnych układów tanecznych, zabaw integracyjnych i konkursów. Większość tancerzy samodzielnie przygotowała przebrania, a pozostali mogli skorzystać z "magicznego kuferka" DJ i na czas zabawy przywdziać zabawne nakrycie głowy, maskę lub okulary. Młodzież pokazała, że potrafi się świetnie bawić, nikt nie podpierał ścian, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne imprezy! 

          • Elektrownia wodna

          • Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od podania naszych skojarzeń związanych z wodą. Następnie omówiliśmy rodzaje elektrowni wodnych: zaporowych, szczytowo - pompowych, przepływowych i pływowych. W części praktycznej zajęć przy wykorzystaniu szklanej miski wykałaczki, korka i plastikowych kart zbudowaliśmy model elektrowni szczytowej. Aby sprawdzić skuteczność wykonanego przez nas zadania,  kierowaliśmy strumień płynącej wody na łopatki turbiny, która zaczęła szybko się obracać. Na takiej samej zasadzie zostaje też uruchomiony generator prądu w prawdziwej elektrowni. Dzięki dzisiejszej lekcji zrozumieliśmy jak energia płynącej wody może być zamieniana na energię elektryczną.

          • „Matematycznie wszystko gra” - oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile uzyskały dotację z Fundacji mBank w III edycji programu „Rosnę z matematyką”

          • Fundacja mBanku ogłosiła wyniki III edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką”.
            Otrzymaliśmy grant na realizację działań edukacji matematycznej, skierowanych do dzieci w wieku 3-6 lat, objętych edukacją przedszkolną. Z całego kraju, wpłynęło 518 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 209 projektów. Przyznana kwota dla naszych przedszkolaków wynosi: 4997,99 PLN.
            Cele konkursu grantowego jest:

            •  rozwijanie kompetencji matematycznych wśród dzieci objętych edukacją przedszkolną i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie;
            • promowanie postrzegania matematyki jako dziedziny obecnej w życiu codziennym, wraz z jej praktycznym zastosowaniem;
            • popularyzacja metod nauczania matematyki, opartych na:

            – praktycznym zastosowaniu matematyki,
            – bezpośrednim zaangażowaniu dzieci,
            – wykorzystaniu metod pracy w grupie i aktywności ruchowej;

            • włączenie rodziców i innych osób z najbliższego otoczenia dzieci w rozwijanie ich kompetencji matematycznych poprzez:

            – dzielenie się wiedzą na temat angażujących metod nauczania matematyki dzieci objętych edukacją przedszkolną,
            – zachęcanie do aktywnego wspierania rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych,
            – promocję adekwatnych do wieku gier i zabaw wspierających edukację matematyczną;

            • promocja dobrych praktyk edukacji matematycznej wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego.

            Czas trwania projektu: od 15 stycznia 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r.
            Otrzymane środki są przeznaczone na organizację przedsięwzięć oraz zakup wyposażenia w materiały i pomoce dydaktyczne wskazane jako niezbędne dla realizacji działań projektowych, w których udział wezmą dzieci i ich rodzice. Do realizacji projektu włączą się wszyscy nauczyciele pracujący w oddziałach przedszkolnych. To będzie niesamowita przygoda z matematyką.


            Koordynator projektu: Kamila Olechnowicz

          • Fredro bawi i uczy małych i dużych

          • Rok 2023 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Aleksandra Fredry.
            W związku z 230 rocznicą  urodzin tego wielkiego komediopisarza i bajkopisarza, w całym kraju odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych.

            Z tej okazji w naszej szkole powstała innowacja pedagogiczna „ Fredro bawi i uczy małych i dużych”, która była realizowana w klasie 6d i 1b. Nauczycielki: p. Ewa Semanicka oraz p. Bożena Stańczyk pomagały swoim uczniom odkrywać  i  formułować  wnioski oraz morały płynące z utworów napisanych 200 lat temu. Mimo, że upłynęło tak dużo czasu od napisania  tych tekstów, to ich przesłanie jest nadal aktualne i pokazuje nasze ludzkie przywary.
            Podsumowując pracę nad innowacją, klasy 6d i 1b spotkały się, aby zaprezentować  ulubione wiersze Fredry. Klasa 6d przedstawiła inscenizację wiersza „ Małpa w kąpieli”, a klasa 1b „ Paweł i Gaweł”.
            W czasie przedstawienia śmiechy wypełniały salę, co było dowodem na to, że nawet po 200 latach twórczość Aleksandra Fredry nadal nas bawi i uczy.

          • Konkurs plastyczny

          • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na portret babci lub dziadka 👵🧓🖌️🎨Szczegóły na plakacie.Zapraszam! A.Świderska