• IX Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

     • 7 grudnia 2022 r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Pile zatytułowanym „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Na konkurs przybyło 36 uczniów klas czwartych, dwunastu pilskich szkół podstawowych, a honorowy patronat objął Pan Prezydent Piotr Głowski.
      Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie – Miłosz Wiśniewski z klasy 4c, Maciej Cichoń i Wiktor Palacz
      z klasy 4a. Chłopcy wygrali szkolne eliminacje i uzyskali w etapie miejskim konkursu wysokie wyniki. Duże brawa dla nich!

      Laureatami etapu miejskiego zostali natomiast:

      1 miejsce Artur Boiko, Salezjańska Szkoła Podstawowa

      2 miejsce Zlata Ivashchenko, Szkoła Podstawowa nr 4

      3 miejsce Artur Kaczmarek, Szkoła Podstawowa nr 11

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich!!

     • Konkurs czytelniczy dla kl. III „Znam mity”

     • 28 listopada 2022r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas III „Znam mity”. Uczniowie musieli się wykazać znajomością mitów napisanych przez Grzegorza Kasdepkę. Spośród wszystkich uczestników najwięcej punktów zdobyli:

       Zuzanna Pyrek  klasa III c - I miejsce

      Amelia Oleksy klasa III d - II miejsce

      Franciszek Białkowski klasa III b - III miejsce

      Amelia Piaseczna klasa III c - wyróżnienie

      Dziękuję wszystkim uczestnikom. Gratuluję zwycięzcom.

      Autor artykułu: Dorota Jaworska

     • Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

     • W czwartek 3 listopada 2022 r. klasy Ia i  Id odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Pile. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy policjantów oraz obejrzenie miejsca, gdzie na co dzień pracują. W czasie spotkania dzieci również powtarzały i utrwalały zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać w szkole, w domu i na ulicy. Wśród wielu ciekawych pomieszczeń, które uczniom pokazano, najwięcej emocji wzbudziła sala przesłuchań, do której trafiają osoby łamiące prawo. Dużo radości sprawiło dzieciom obejrzenie tresury psa i możliwość pogłaskania go. Atrakcją były też policyjne motocykle, na które pozwolono usiąść pierwszakom. Wszyscy mieli mnóstwo pytań do naszych gospodarzy. Nie mogliśmy jednak zabierać im zbyt wiele czasu, bo czekały na nich rozliczne obowiązki. Ciekawe spotkanie, mnóstwo wrażeń i wiele jeszcze pytań do policjantów sprawiły, że z wielką chęcią ponownie wybierzemy się z wizytą  do komendy przy ulicy Bydgoskiej.

     • Święto Pluszowego Misia

     • Z okazji Święta Pluszowego Misia w dniach 24-25.11. 2022r. w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały zajęcia czytelnicze dla uczniów klas pierwszych. Dzieci odwiedziły bibliotekę ze swoimi ukochanymi pluszakami. Specjalnie na tę okazję przygotowana została wystawa książek o różnych misiach i niedźwiedziach, która była wzbogacona o piękne pluszowe misie. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, zaśpiewały piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz obejrzały prezentację multimedialną „Misie znane i nieznane”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały też fragmentu książki Czesława Janczarskiego „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”.

      Autor: Dorota Jaworska, Paulina Kopernatzka

     • „Leśne rozgrywki”

     • 6 grudnia 2022 r. czwórka uczniów klasy 6b: Barbara Ćwikła, Zofia Sabat, Michalina Wamke, Damian Błauciak zmierzyła się z konkursem przyrodniczym organizowanym przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra. Partnerem konkursu był Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej składał się z testu wyboru i zadań graficznych. Podczas, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, uczestnicy wysłuchali dwóch prelegentów: leśniczego (pasjonata fotografii i podróży) p. J. Ramuckiego i dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, dr P.M. Owsiannego. Obaj panowie znani są z tego, że słucha się ich opowieści z ogromną przyjemnością.

      Z wielką radością informujemy, że w kategorii klas IV-VI Michalina Wamke zajęła I miejsce (w kategorii klas I-III uczniowie naszej szkoły również zostali nagrodzeni). Serdecznie gratulujemy sukcesu.