• Wspomnienia przy koktajlu

     • 22 czerwca 2022 r. uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia „Rozwiń swoje skrzydła” spotkali się po raz ostatni w roku szkolnym 2021/2022. Czas ten upłynął na wspomnieniach tego, co wspólnie dokonaliśmy. Ponadto snuliśmy plany na następny rok szkolny. Celem głównym naszych ostatnich zajęć było przygotowanie zdrowych koktajli. Ochoczo zabraliśmy się do pracy. Powstał koktajl bananowy, owsiany i z nasionami chia. Wszystko było przepyszne. Nasza praca na tym się nie skończyła, ponieważ efektem tych zajęć były również oryginalne pojemniki do segregacji odpadów.

     • Nietypowy Dzień Dziecka

     • Uczniowie klasy 4f w dniu swojego święta spędzili wspaniały czas na łonie natury. Co prawda poranek nas nie rozpieszczał, gdyż było bardzo deszczowo. Jednak po dotarciu do drogi krajowej nr 10 słońce towarzyszyło nam już przez resztę wycieczki. A dzień był bardzo intensywny, wspólnie z panią Anną Kałką przemierzyliśmy Rezerwat Kuźnik poznając jego długą i ciekawą historię. Wędrowaliśmy wokół kuźnickich jezior, „zdobyliśmy” Cygańską Górę oraz zobaczyliśmy w naturalnym środowisku wiele ciekawych roślin zielnych, krzewów, drzew oraz grzybów. Ta wyprawa była dla nas ciekawym doświadczeniem i uzupełnieniem wiedzy książkowej. Z pewnością jeszcze tu wrócimy.

     • Młodzi odkrywcy kontynentów

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy 5b pod opieką pań Agaty Boboryk oraz Edyty Piekarskiej nadal zgłębiali fakty i ciekawostki dotyczące kolejnych kontynentów. Zdobywaniu nowych wiadomości i utrwalaniu już zdobytej wiedzy sprzyjały oczywiście nowe technologie, z którymi nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Na holu szkoły zawisły plakaty przygotowane przed „młodych odkrywców” podczas kolejny zajęć, a na plakatach umieszczone zostały kody QR z zadaniami i informacjami na temat omawianych obszarów.

     • Jak ćwiczyć swój mózg?

     • W dniach 14-20 marca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Mózgu.
      Z tego tytułu uczniowie klas 1-8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie „Łamigłówki dla główki”. Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród uczniów gier i łamigłówek rozwijających logiczne myślenie. Podejmowanie tego typu działań kształci i rozwija nasz mózg w obszarze zapamiętywania i spostrzegania, kształtuje również naszą wyobraźnię.

      Czy wiedzieliście, że rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek utrzymuje połączenia między komórkami mózgu? A co za tym idzie, poprawia naszą zdolność koncentracji i skupienia uwagi.

      Uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Mózgu rozwiązywali łamigłówki umieszczone na wirtualnej tablicy https://www.thinglink.com/scene/1548395511440998402

      Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, łamigłówkami oraz sensorycznymi zabawkami.