• Nasi kolejni mistrzowie!

     • Nasi uczniowie uzyskali awans na zawody Wojewódzkie zdobywając Mistrzostwo Rejonu Pilskiego w Piłce Plażowej Chłopców na zawodach w Trzciance które odbyły się 19.05.2023r.

      Gratulacje!

     • Czerwony Kapturek zawitał do Klasy Patronackiej - 1b

     • Es war einmal ein Mädchen... Tak się zaczyna bajka braci Grimm o nieostrożnej dziewczynce i złym wilku, którą na lekcji języka niemieckiego 19 maja poznali uczniowie klasy 1b, której Patronem jest Leroy Merlin. Podczas zajęć dzieci wykazały się dobrą znajomością bajki, opowiadali ją po polsku, oglądali i słuchali po niemiecku, grali w grę interaktywną i uczyli się niemieckich słów, przygotowali cudne prace plastyczne, z których byli bardzo dumni oraz zwyczajnie bardzo dobrze się bawili. Lekcje przygotowały i przeprowadziły nauczycielka języka niemieckiego pani Natalia Węglicka oraz studentka Uniwersytetu w Lubecku pani Dorothea von See, która odbywa praktyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile dzięki współpracy z Goethe Institut w Warszawie. Spotkanie odbyło się w ramach miejskiego programu „Hallo Deutsch”, którym objęte są Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 11 w Pile – dzieci uczą się dwóch języków obcych już od pierwszej klasy. W imieniu uczniów, wychowawczyni – pani Magdaleny Bandurskiej i swoim, serdecznie dziękujemy Paniom za bardzo ciekawą lekcję.

     • Odbicie i rozproszenie światła

     • Przyszedł czas na ostatnie nasze spotkanie, podczas którego dowiedzieliśmy się czym jest zjawisko odbiciai rozproszenia światła. Zajęcia rozpoczęliśmy od doświadczenia przedstawiającego zjawisko rozproszenia i skupienia światła. Następnie nauczyciel wyjaśnił uczniom, czym jest światło podczerwone oraz gdzie ma zastosowanie. Wyjaśnił również uczniom zasadę działania czujnika podczerwieni. Zwrócił uczniom uwagę na to, że czarny kolor pochłania światło, a biały je odbija. Następnie uczniowie wykonali doświadczenie sprawdzające, jak zachowa się czujnik pod spodem robota, kiedy postawimy go na kartkach różnego koloru oraz na różnych powierzchniach. Na koniec zajęć nauczyciel wspólnie z uczniami rozpoczął dyskusję na temat tego w jakich sytuacjach z życia codziennego możemy spotkać się z zjawiskiem odbicia i rozproszeniem światła.

     • Tydzień Pozytywnego Humoru

     • Samorząd Uczniowski wraz z Samorządzikiem ponownie połączyły siły i urządziły nam niedawno bardzo miłą akcję! W dniach od 8 do 15 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się Tydzień Pozytywnego Humoru, co oznaczało sporo przebieranek i śmiechu! Każdego dnia mieliśmy inne zadanie. Na przykład w poniedziałek ubieraliśmy się w dresy, we wtorek w pidżamy, a w środę na kolorowo. W czwartek mieliśmy niezłą zagwozdkę, bo cały dzień był bez plecaka (na szczęście kreatywności nam nie brakowało). Ostatniego dnia w piątek przebieraliśmy się za ulubioną postać filmową lub z bajki. Dzięki takiemu tygodniowi było nam wesoło i mogliśmy puścić wodze fantazji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.