• Zajęcia akrobatyczne z szarfami

     • Uczniowie klasy 2b w odpowiedzi na zaproszenie studia „FITDobrawa” uczestniczyli w zajęciach akrobatycznych z szarfami. Zajęcia miały na celu pokazanie ćwiczeń, które w czasie treningu wyrabiają  nie tylko wytrzymałość, ale także gibkość, koordynację, siłę, a nawet zręczność. Trening pokazał, że doskonalenie cech motoryki  i  poprawa ogólnej sprawność fizycznej idzie w parze z doskonaleniem osobowości. Uczniowie chętnie słuchali uwag trenerki. Dowiedzieli się, że sport kształtuje ich charakter, a przede wszystkim: odwagę, wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplinę, punktualność, obowiązkowość, pewność siebie, systematyczność i konsekwencję w działaniu. Dzieciom bardzo podobała się taka forma realizacji lekcji wychowania fizycznego. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dobrawie Kędzieli-Mrotek za zaproszenie i poprowadzenie niezapomnianego treningu.

     • ,,Dziś jest wielka rocznica – 11 listopada. Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa’’ – apel z okazji Święta Niepodległości.

     • 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu szkolnego koła teatralnego Epilog. Na scenie pojawiła się grupa uczniów, którzy w rytm dramatycznej muzyki symbolicznie przedstawili tragiczne, rozbiorowe dzieje Polski. W części artystycznej nie zabrakło wzruszających recytacji, przejmujących powstańczych tekstów i pięknych piosenek zagranych przez nasze uczennice. Po zakończeniu części artystycznej szkolna społeczność włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i wszyscy razem o godzinie 11:11 dumnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
      Przypadającą w tym roku 105 rocznicę uroczyście obchodzili również uczniowie klas 1-3 wspólnie z przedszkolakami. Odbyły się dwa  apele, podczas których śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.  Uroczystość przybliżyła nam nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka. Korytarze szkoły zostały udekorowane w biało-czerwone barwy.  Część uczniów naszej szkoły ubrała się w galowy strój, inni w biało-czerwony, wszyscy przypięli  kotyliony w barwach narodowych.

     • Zbiórka dla Hospicjum

     • Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

                                                                                             Flora Edwards

       

      Od 15 października do 10 listopada 2023 r. w naszej szkole trwała zbiórka artykułów papierniczych potrzebnych na terapię zajęciową dla podopiecznych pilskiego Hospicjum. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem wśród przedszkolaków, uczniów, rodziców oraz nauczycieli, którzy przynieśli mnóstwo bombek, stożków styropianowych, kolorowych wstążeczek, włóczek i bawełnianych koronek,  barwnych cekinów, koralików, brokatów, farb oraz ozdób świątecznych. Zebrane materiały zostały przekazane do Hospicjum i będą  wykorzystane do tworzenia bożonarodzeniowych ozdób.

      Zbiórkę zorganizowała p. Aneta Marzec. Dziękuję za pomoc p. Agacie Stawskiej, p. Jolancie Kamińskiej, p. Teresie Soi, p. Monice Drajen oraz Katarzynie Wice. 

      Jednak najważniejsze podziękowania należą się darczyńcom, którzy nie są obojętni na potrzeby osób wymagających wsparcia.

     • W kosmos z LunAres

     • 15 listopada dla uczniów  z kl. 4a, 5c, 6a był niecodzienny, ponieważ wzięli udział  w spotkaniu z uczestnikami międzynarodowego zespołu Stacji Badawczej LunAres, który przybył do naszej szkoły. Placówka mieści się w Pile na terenie powojskowego lotniska. Ta  analogowa stacja badawcza powołana została do symulacji załogowych misji kosmicznych. Jak czytamy na stronie projektu: „celem LunAres jest stworzenie platformy badawczej wspierającej rozwój naukowy i technologiczny w załogowej eksploracji kosmosu. W badania zaangażowane jest szerokie grono specjalistów z takich dziedzin jak medycyna ekstremalna, psychologia, biotechnologia, robotyka i inżynieria, socjologia, architektura. (…) Stacja może odbywać misję na Księżyc i Marsa przez 2 tygodnie dla 6-osobowej załogi. Obiekt zapewnia przestrzeń i infrastrukturę do kompleksowych badań nad wpływem długoterminowej obecności człowieka pozaziemskiego.”

      Członkowie załogi przedstawili się uczestnikom, mówiąc o swoim dzieciństwie, pasjach i drodze do misji. Pokazało to uczniom, że możliwości drzemią w każdym i trzeba mieć marzenia, a potem  krok po kroku je realizować. Swoje miejsce mogą znaleźć osoby o różnych umiejętnościach i specjalizacjach. Uczniowie zadawali pytania dotyczące przebiegu eksperymentu, zaciekawiły ich też nieprzewidziane zdarzenia.

      Takie spotkania dodają skrzydeł, rozwijają horyzonty i pokazują, że w każdym ukryty jest potencjał.

     • SZKOLNY MASTER CHEF

     • Miło nam poinformować, że wyłoniliśmy szkolnego "MasterChefa"! 13.11 23 r w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny - kulinarny pt. "Zdrowie ma talerzu". Uczestniczki przygotowały zdrowe i piękne dania. Zwycięskie danie wykonała Amelka Piaseczna z klasy IV a.Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych potraw!