• JESTEŚMY MISTRZAMI!

• W dniu 18.04 odbyły sie w naszej szkole Mistrzostwa Wielkopolski w siatkówce chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( 7-8 klasa). Do Rywalizacji przystąpiły 4 zespoły z Kalisza, Krotoszyna, Czerniejewa i Piły. Nasza szkoła została Mistrzem Wielkopolski roku szkolnego 2022/2023 pokonując w wielkim Finale SP nr 18 z Kalisza. A oto końcowa klasyfikacja:

• 1m SP 2 Piła
            • 2m SP 18 Kalisz
            • 3m SP Czerniejewo
            • 4m SP 7 Krotoszyn

A oto nasi mistrzowie : Marcel Pietryszak, Mikołaj Tomaszewski, Jakub Kołosowski, Franciszek Sadłowski, Michał Witczak, Leon Witkowski, Kacper Banaszkiewicz, Jakub Kalwinek, Jan Kargol, Hubert Grodzicki, Maksymilian Żybort, Nazar Mateusz, Patryk Kujawa.

Trenerem naszych zwycięzców był p.Jacek Piechota.

• Olek z kl. VII finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

• "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."         James Madison

Uczeń naszej szkoły wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego organizowanym przez Poznańskiego Kuratora Oświaty. Siódmoklasista, Aleksander Sosnowski przeszedł śpiewająco przez etap szkolny i rejonowy. Na obu szczeblach uzyskał wystarczającą ilość punktów, by do końca uczestniczyć w rywalizacji. Dzięki ogromniej pracy i zaangażowaniu, w etapie wojewódzkim  uzyskał tytuł finalisty konkursu. To ogromny sukces Olka, dzięki temu uczeń otrzyma dodatkowe punkty  ważne przy rekrutacji do szkoły średniej!

Dobro dziecka i jego osiągnięcia warte są każdego trudu. Wyjątkowy sukces uczniaw roku szkolnym 2022/2023 utwierdził nas w przekonaniu, że warto rozwijać zainteresowania i uzdolnienia naszych wychowanków.

• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 17 kwietnia 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. Turniej rozpoczął się testem wiedzy ogólnej nt. przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczniowie udali się do miasteczka ruchu drogowego, gdzie zmagali się z rowerowym torem przeszkód. W ogólnym podsumowaniu wiedzy oraz umiejętności jazdy na rowerze grupa I (uczniowie klas 5 - 6) w składzie: Antoni Barczyk, Wanda Fons, Martyna Szulc, Adam Woźniak zajęła II miejsce i awansowała do etapu powiatowego w/w turnieju. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Projekt „Z szafy wprost do Narnii”

• 14 kwietnia 2023 r. klasa 4 b gościła w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile na pierwszych interdyscyplinarnych zajęciach języka polskiego oraz niemieckiego w ramach projektu, którego tematem przewodnim jest powieść C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii Lew, czarownica i stara szafa”. Uczniowie w czasie cyklu zajęć poznają nie tylko losy i przygody czwórki rodzeństwa Pevensie, ale również pogłębią znajomość j. niemieckiego oraz utrwalą wiadomości z j. polskiego, rozwiązując różne zadania w obu językach.

W czasie pierwszego spotkania uczniowie klasy 4 b wraz z uczennicami klasy 8a i 8b z zaprzyjaźnionej szkoły z ogromnym zaangażowaniem i wypiekami na twarzach wykonywali mnóstwo interesujących i kreatywnych zadań, które pogłębiły ich wiedzę na temat książki. Czwartoklasiści i ósmoklasiści pracowali w grupach, utrwalając wiadomości z j. polskiego i j. niemieckiego m. in. na temat nazewnictwa ubrań, epitetów, porównań oraz treści tak lubianej przez młodych ludzi powieści. Dzieci wracały z zajęć bardzo zadowolone i z głową pełną pomysłów na kolejne spotkanie. Pomysłodawczyniami projektu są p. Iwona Kusiorska i p. Aneta Marzec.

• "Złotówka na ciepłe skarpety" – dla Ukrainy

• Uczniowie naszej szkoły nie tylko uczestniczyli aktywnie w zbiórce środków na zakup ciepłych skarpet dla Ukrainy, ale z tej okazji przygotowali  przedstawienie na podstawie książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek’’ autorstwa Justyny Bednarek.

Dziękujemy RODZICOM, UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY, za wielkie zaangażowanie w akcji.